Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse alustas oma 90. aastapäeva fotonäituse avamisega Naiskodukaitse alustas oma 90 Naiskodukaitse Viru ringkond alustas organisatsiooni 90. aasta juubeli tähistamist fotonäitusega, mis avati Tartu rahu aastapäeval, 2. veebruaril Lääne-Virumaa Keskraamatukogus Rakveres. Avamise jätkuks toimus vestlusõhtu vabadusvõitleja ja metsavend Ruuben Lamburiga, kes oma läbielamistest ja mälestustest pani kokku raamatu pealkirjaga "Alutaguse saaga”. ← Eelmine Väike-Maarja jaoskonna esinaisena jätkab Anneli Mikiver Järgmine → Ohutushoid jõudis Viru ringkonda Naiskodukaitse alustas oma 90. aastapäeva fotonäituse avamisega Aastapäev, fotonäitus

Naiskodukaitse alustas oma 90. aastapäeva fotonäituse avamisega

3. veebr. 2017

Naiskodukaitse Viru ringkond alustas organisatsiooni 90. aasta juubeli tähistamist fotonäitusega, mis avati Tartu rahu aastapäeval, 2. veebruaril Lääne-Virumaa Keskraamatukogus Rakveres. Avamise jätkuks toimus vestlusõhtu vabadusvõitleja ja metsavend Ruuben Lamburiga, kes oma läbielamistest ja mälestustest pani kokku raamatu pealkirjaga "Alutaguse saaga”.

Naiskodukaitse alustas oma 90. aastapäeva fotonäituse avamisega
Viru ringkonna esinaine Inna Läll ja vabadusvõitleja Ruuben Lambur. Foto Aili Vakker

Kuna tegemist on rändnäitusega, siis jõuab see septembrikuuni ringelda kõikides suuremates asulates ja päädib aastapäeva tähistamisega.

Viru ringkonna esinaine Inna Läll lausus fotonäitust avades, et igal näitusel oleval pildil on oma lugu. Kui meil oleks võimalik näitusel kõrval seista ja fotode juurde seletusi anda, võiks igast neist pika ja põneva jutu rääkida. Juba neist 16 fotost võib teha lühikokkuvõtte - Naiskodukaitses on põnev!

2. septembril 1927. a loodi Kaitseliidu ülema käskkirjaga Kaitseliidu eriorganisatsioon Naiskodukaitse. Viru ringkond taasasutati 4. detsembril 1997, sellest saab tänavu 20 aastaringi.

"Ühiskondlikus mõttes on Naiskodukaitsel üle terve Eesti äärmiselt oluline roll. Kuna Naiskodukaitse liikmeid elab sõna otseses mõttes igas Eesti külas, on kogu Eesti kaetud isamaaliselt meelestatud ja igas olukorras hakkama saavate naistega. Liikmed on tihti ka kohalikes kogukondades aktiivse elu eestvedajad. Riigi turvalisus ei sünni staapides, vaid külades, alevites ja linnades – seal, kus elavad ja tegutsevad meie vabatahtlikud liikmed. Just malevkondades ja naiskodukaitse jaoskondades sünnib väga oluline osa Eesti kaitsevõimest.

Kaitseliit ja selle eriorganisatsioonid pööravad suurt rõhku sellele, et nende inimesed oleks koolitatud. Ja suur tänu selle eest, sest oskuslikkus rasketes olukordades hakkama saada parandab kõigi turvalisust," rõhutas oma kõnes ringkonna esinaine Inna Läll.

Näitust ilmestas väga hästi kohtumine vabadusvõitleja ja metsavend Ruuben Lamburiga, kes avas kuulajate silmi Tartu rahu sõlmimise telgitagustest, pajatas metsavennaelust, sattumisest vangilaagrisse ja sellest, kuidas tuli naastes elu taas otsast alustada. Kuigi tegemist on väga valusate ja teravate teemadega, oli jutt elurõõmus ja humoorikas – sellist vitaalsust sooviks me kõik veel nii auväärses vanuses.

FastLion CMS

Naiskodukaitse alustas oma 90

Naiskodukaitse alustas oma 90

Viru ringkonna esinaine Inna Läll ja vabadusvõitleja Ruuben Lambur Foto Aili Vakker Kuna tegemist on rändnäitusega, siis jõuab see septembrikuuni ringelda kõikides suuremates asulates ja päädib aastapäeva tähistamisega Naiskodukaitse Viru ringkond alustas organisatsiooni 90. aasta juubeli tähistamist fotonäitusega, mis avati Tartu rahu aastapäeval, 2. veebruaril Lääne-Virumaa Keskraamatukogus Rakveres. Avamise jätkuks toimus vestlusõhtu vabadusvõitleja ja metsavend Ruuben Lamburiga, kes oma läbielamistest ja mälestustest pani kokku raamatu pealkirjaga "Alutaguse saaga”.

Naiskodukaitse alustas oma 90. aastapäeva fotonäituse avamisega

Naiskodukaitse Viru ringkond alustas organisatsiooni 90. aasta juubeli tähistamist fotonäitusega, mis avati Tartu rahu aastapäeval, 2. veebruaril Lääne-Virumaa Keskraamatukogus Rakveres. Avamise jätkuks toimus vestlusõhtu vabadusvõitleja ja metsavend Ruuben Lamburiga, kes oma läbielamistest ja mälestustest pani kokku raamatu pealkirjaga "Alutaguse saaga”. Aastapäev, fotonäitus
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse