Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Kose jaoskond tähistas 10. juubelit jalgrattamatkaga Naiskodukaitse Kose jaoskond tähistas Naiskodukaitse Harju ringkonna Kose jaoskond tähistas 23. -24. juulil 2011 oma 10. tegutsemisaastat ühise jalgrattamatka ja koosviibimisega. Kokku võttis mõnusast juubeliüritusest osa 28 osalejat, kellest suurem osa olid vaprad ja väntasid kohale jalgratta seljas. taasiseseisvumispäeva tähistamine Harju ringkonnas Naiskodukaitse Kose jaoskond tähistas 10. juubelit jalgrattamatkaga

Naiskodukaitse Kose jaoskond tähistas 10. juubelit jalgrattamatkaga

Ave Nael 29. juulil 2011

Naiskodukaitse Harju ringkonna Kose jaoskond tähistas 23.-24. juulil 2011 oma 10. tegutsemisaastat ühise jalgrattamatka ja koosviibimisega. Kokku võttis mõnusast juubeliüritusest osa 28 osalejat, kellest suurem osa olid vaprad ja väntasid kohale jalgratta seljas.

Naiskodukaitse Kose jaoskond tähistas 10. juubelit jalgrattamatkaga
Paintballi duelli pidamas

Harju ringkonna Kose jaoskond asutati 19. juulil 2001. aastal tollase esinaise Rita Loel´i eestvedamisel ning jaoskonna esinaise vastutusrikka ülesande võttis enda õlule Aime Pekki. Üsna kiiresti liitus organisatsiooniga ligi 20 Kose naist, kellest paraku kõik aktiivseks liikmeks ei jäänud. Täna on alustajatest meie ridades tubli 7 naist. Rõõm on tõdeda, et ka Kose jaoskonna asutajaliikmed Kaja-Marit Mander, Aime Pekki, Jane Aljasmäe, Moonika Kull – olid kenasti juubelit tähistamas ja vanu aegu meenutamas.

 

Tänaseks on Kose jaoskond kasvanud 27 liikmeliseks, kelle hulgas on nii vabatahtlikke instruktoreid, erialagrupi juhte, Kodutütarde ja Noorkotkaste kohalikke juhte, spordisõpru ja muid tublisid, entusiastlikke ja aktiivseid naisi. Kokku saadakse iga kuu ning erinevaid üritusi, õppuseid, kursuseid on aasta ringi pea iga nädal.

 

Juubeli jalgrattamatka alustati 23. juuli hommikul Kose alevikust. Ilm soosis mõnusat tervisesporti, meel oli ülev ning jalgrattas oli valmis läbima ca 30 km. Meie tee kulges Koselt Paunküla suunas. Sealt edasi Kroonu Klubi territooriumile, kus peeti maha lustlik ja adrenaliinirikas paintballi lahing, mida aitas ette valmistada ja läbi viia Kaitseliidu Harju Maleva Kose malevkonna pealik Toomas Kutsar. Turgutuseks mõned võileivad ning algas tagasisõit Paunküla Puhkekeskusesse, kus meid ootas mõnus parvsaun. Ühiselt valmistati ette juubelilaud maitsvate snäkkidega ning tõsteti „pokaalid“ Kose jaoskonna terviseks. Nii vesteldi, nautiti veemõnusid ja saunatati hommikutundideni.

 

Naiskodukaitses osalemine on kõige parem viis naistel olla kaasatud ja panustada riigikaitsesse. Naiskodukaitse organisatsioon tõstab esile isamaalisi aateid ja traditsioonide hoidmise ning aitab kaasa kaitsetahte kasvatamisele, kodanike julgeoleku kindlustamisele, enesearendamisele, ühiskondliku tegevuse ja tervislike eluviiside harrastamisele.

 

Nii on toimetanud ka Kose jaoskond selle 10 tegutsemisaasta jooksul – toetanud oma tegevusega Kaitseliitu osaledes formeerimisel, tagades esmaabi ja toitlustamise meeste õppustel; kasvatanud ja õpetanud järelekasvu Noorkotkaste ja Kodutütarde näol; tegelenud tervislike eluviiside propageerimisega osaledes jalgsi- ja jalgrattamatkadel ning sportlikel, -militaarsetel võistlustel; tegelenud eneseharimisega ja teiste õpetamisega läbides vajalikud baasväljaõpped, erialakursused ja jagades teistega õpitut-kogetut ning tehes palju muudki.

 

Rõõmuga saab öelda, et Kose jaoskond on selle 10 aastaga kasvanud veelgi tugevamaks, vapramaks ning tegutsemishimulisemaks. Entusiastlikke, ühtehoidvaid ja isamaad armastavaid naisi on meie ridades palju ning kindlasti lisandub meie hulka neid veelgi. Meie 10. juubel läks igati korda ning jääb loota vaid järgmistele väljakutsetpakkuvatele aastatele Kaitseliidu eriorganisatsioonina.

Naiskodukaitse Kose jaoskond tähistas 10. juubelit jalgrattamatkaga
Paunküla järve kaldal parvsauna hõivamas

FastLion CMS

Naiskodukaitse Kose jaoskond tähistas

Naiskodukaitse Kose jaoskond tähistas

Paintballi duelli pidamas Harju ringkonna Kose jaoskond asutati 19 juulil 2001 Naiskodukaitse Harju ringkonna Kose jaoskond tähistas 23.-24. juulil 2011 oma 10. tegutsemisaastat ühise jalgrattamatka ja koosviibimisega. Kokku võttis mõnusast juubeliüritusest osa 28 osalejat, kellest suurem osa olid vaprad ja väntasid kohale jalgratta seljas.

Naiskodukaitse Kose jaoskond tähistas 10. juubelit jalgrattamatkaga

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse