Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Eesti Vabariigi 20. taasiseseisvumispäeva tähistamine Harju ringkonnas Eesti Vabariigi 20 taasiseseisvumispäeva 20. augustil möödus 20 aastat Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest. Seda pidulikku päeva tähistasid ka mitmed jaoskonnad Naiskodukaitse Harju ringkonnas – pärgade asetamine Kose kalmistul asuvale mälestussambale, Keila jaoskonna ja Saue kompanii ühine jalgrattamatk, supikeetmine ja -jagamine kindral Johan Laidoneri suguseltsi kokkutulekul Viimsi mõisas Männiku naiste abil. juubelit jalgrattamatkaga Järgmine → On aeg luua Viimsisse oma Naiskodukaitse jaoskond Eesti Vabariigi 20. taasiseseisvumispäeva tähistamine Harju ringkonnas

Eesti Vabariigi 20. taasiseseisvumispäeva tähistamine Harju ringkonnas

Aet Kala, Ave Nael, Helen Allas 25. augustil 2011

20. augustil möödus 20 aastat Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest. Seda pidulikku päeva tähistasid ka mitmed jaoskonnad Naiskodukaitse Harju ringkonnas – pärgade asetamine Kose kalmistul asuvale mälestussambale, Keila jaoskonna ja Saue kompanii ühine jalgrattamatk, supikeetmine ja -jagamine kindral Johan Laidoneri suguseltsi kokkutulekul Viimsi mõisas Männiku naiste abil.

Eesti Vabariigi 20. taasiseseisvumispäeva tähistamine Harju ringkonnas
Kose valla esindajad ja kaitseliitlased asetamas pärga mälestussamba jalamile
Eesti Vabariigi 20. taasiseseisvumispäeva tähistamine Harju ringkonnas
Keila ja Saue naiste-meeste austusavaldus Kohila vabadusvõitlejaile püstitatud samba jalamil

Pärgade asetamine

Nagu traditsiooniks on saanud asetatakse igal aastal Eesti Vabariigi iseseisvuspäeval, võidupühal ja Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeval pärjad ja lillekorvid Kose vallas Kose kalmistul asuva Vabadussõjas ja Esimeses maailmasõjas langenud Kose kihelkonna meeste auks püstitatud mälestussamba jalamile. Seekordsest pärgade asetamise tseremooniast võtsid osa nii Kose vallavanem, vallavolikogu esimees, Kaitseliidu Harju Maleva Kose Malevkonna kaitseliitlased, Kose jaoskonna naiskodukaitsjad kui ka Kodutütred. Kose vallavolikogu esinaine, proua Astrid Ojasoon pidas kõne mälestamaks langenuid ja toonitas ühtlasi, kui tähtis on mäletada oma ajalugu ja väärtustada vabadust. Seejärel asetasid vallaesindajad ühes kaitseliitlaste ja naiskodukaitsjatega mälestussambale pärja ja lillekorvid.

 

Üheltpoolt näitab selline traditsioon austust meie esivanematele ja Vabadussõjas ja Esimeses maailmasõjas langenud meestele, teisalt annab selline ühine austusavaldus märku ühtehoidmisest ja heast koostööst vallaesindajate ja kaitseliitlaste - naiskodukaitsjate vahel. Jääb vaid loota, et selline ühine ettevõtmine ja koostöö jätkub veel pikki aastaid.

 

Jalgrattamatk

Keila jaoskonna naised aga korraldasid toreda jalgrattamatka kaasates üritusse ka Saue kompanii kaitseliitlased. 20. augusti lõuna paiku istus 17 vaprat naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast Sauel sadulasse, et tugevat vastutuult ning vihma ennustavat ilmateadet trotsides sõita läbi 100 km Harju- ja Raplamaa teid, vaadata teeäärseid huviväärsusi ning tunda rõõmu heast seltskonnast. Tee viis Sauelt Sausti, sealt Kiili, Nabala, Tuhala ja Oru kaudu laagripaika, kust jätkasime Pahkla, Urge, Kohila, Kurtna ja Saku suunal, et Sauel matk lõpetada. Teel nähti mitmeid mõisaid, Viikingite küla, Siniallikaid, Tuhala nõiakaevu, Polli loomaaeda, Eestimaa Kivide Kuningat, Angerja linnust, külastasime Kurtna mootorrattamuuseumi ja Saku Õllemuuseumi. Kuna 20. augusti õhtul lauluväljakule ei pääsetud, siis laulsid matkalised ise lõõtspilli saatel.

 

21. augustil asetati küünlad Kohila Eesti vabadusvõitlejaile püstitatud samba jalamile pühenduseks kõigile, kes Eesti vabaduse eest on võidelnud. Matk lõppes Sauel mõnusa õhtusöögi ja saunaga. Koju ei kiirustanud keegi, nalja ja naeru kostis Ladva 1 õuelt veel pikalt.

 

NKK Keila jaoskonna ja KL Saue kompanii ühine jalgrattamatk toimus juba teist korda, seega võib öelda, et on sündinud traditsioon. Osalejad kinnitasid kui ühest suust: „Nüüd ei jää muud üle kui järgmist suve ja järgmist rattamatka ootama jääda!“

 

Supikeetmine

Taasiseseisvumispäeval oli Männiku jaoskond varmas abistama kindral Johan Laidoneri suguseltsi, kes korraldas tol pidulikul päeval oma kokkutuleku Viimsi mõisas. Nagu ka eelneval kokkutulekul 6 aastat tagasi, soovisid nad ka sel aastal abi Naiskodukaitsjatelt, kes hoolitsesid toitlustuse eest. Varavalges alustasid tublid Männiku jaoskonna naised supi keetmist 100 inimesele ning siis ruttu-ruttu Viimsisse seda pakkuma. Kuigi kokkutulnuid oli pea poole rohkem, siis supist puudust ei tulnud. Küll aga said otsa supikausid ja lusikad! Kiirelt ja operatiivselt tegutsedes lahendasid selle mure naised käigupealt ning supi jagamine sellise väikese formaalsuse taha pidama ei jäänud. Supp maitses kõigile ja paljud küsisid lisa. Peale seda ruttasid hakkajad naised aga sinna, kus ees ootamas tuhanded teised pidulised-eestlased – Laulukaare alla ühiselt taasiseseisvumise kahekümnendat aastapäeva tähistama.

 

Taasiseseisvumispäev oli Harju ringkonna naiste jaoks pidulik, meeleolukas, tegus ja meeldejääv. Loodame, et kõik nautisid seda pidupäeva ning et ka järgmistel aastatel kantakse samu traditsioone ikka edasi.  

Eesti Vabariigi 20. taasiseseisvumispäeva tähistamine Harju ringkonnas
Maitsev supp Männiku naiste poolt Laidoneri suguseltsile

FastLion CMS

Eesti Vabariigi 20 taasiseseisvumispäeva

Eesti Vabariigi 20 taasiseseisvumispäeva

Kose valla esindajad ja kaitseliitlased asetamas pärga mälestussamba jalamile Keila ja Saue naiste-meeste austusavaldus Kohila vabadusvõitlejaile püstitatud samba jalamil Pärgade asetamine Nagu traditsiooniks on saanud asetatakse igal aastal Eesti Vabariigi iseseisvuspäeval, võidupühal ja Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeval pärjad ja lillekorvid Kose vallas Kose kalmistul asuva Vabadussõjas ja Esimeses maailmasõjas langenud Kose kihelkonna meeste auks püstitatud mälestussamba jalamile Seekordsest pärgade asetamise tseremooniast võtsid osa nii Kose vallavanem, vallavolikogu esimees, Kaitseliidu Harju Maleva Kose Malevkonna kaitseliitlased, Kose jaoskonna naiskodukaitsjad kui ka Kodutütred 20. augustil möödus 20 aastat Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest. Seda pidulikku päeva tähistasid ka mitmed jaoskonnad Naiskodukaitse Harju ringkonnas – pärgade asetamine Kose kalmistul asuvale mälestussambale, Keila jaoskonna ja Saue kompanii ühine jalgrattamatk, supikeetmine ja -jagamine kindral Johan Laidoneri suguseltsi kokkutulekul Viimsi mõisas Männiku naiste abil.

Eesti Vabariigi 20. taasiseseisvumispäeva tähistamine Harju ringkonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse