Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise Paljudel meist on 1991. a augustis Moskvas toimunud riigipöörde ärevus, mis kulmineerus Eesti iseseisvuse taastamisega Nõukogude Liidu alluvusest, isiklikult meeles. Teletorni kaitsmise sündmustel oli selles pöördeline tähtsus, sellepärast korraldas Tallinna Teletorn koostöös Kaitseliidu ja teiste organisatsioonidega riigikaitselise tasuta perepäeva just seal. Mõistagi oli kohal ka Naiskodukaitse Tallinna ringkond. Imeilus ilm tõi teisipäevasel päeval kohale väga palju huvilisi Eestist ja külalisi ka välisriikidest. Päeva kulminatsioon oli kahtlemata Kaitseliidu näidislahing, mille lõppedes poisikesed ja suured mehedki lahinguväljale padrunikesti korjama tormasid. Kannatanu transporti lahinguväljalt demonstreerisid Naiskodukaitse meditsiinigrupi liikmed. aastapäeva Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures

Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures

Karin Kaup 20.augustil 2013

Paljudel meist on 1991. a augustis Moskvas toimunud riigipöörde ärevus, mis kulmineerus Eesti iseseisvuse taastamisega Nõukogude Liidu alluvusest, isiklikult meeles. Teletorni kaitsmise sündmustel oli selles pöördeline tähtsus, sellepärast korraldas Tallinna Teletorn koostöös Kaitseliidu ja teiste organisatsioonidega riigikaitselise tasuta perepäeva just seal. Mõistagi oli kohal ka Naiskodukaitse Tallinna ringkond. Imeilus ilm tõi teisipäevasel päeval kohale väga palju huvilisi Eestist ja külalisi ka välisriikidest. Päeva kulminatsioon oli kahtlemata Kaitseliidu näidislahing, mille lõppedes poisikesed ja suured mehedki lahinguväljale padrunikesti korjama tormasid. Kannatanu transporti lahinguväljalt demonstreerisid Naiskodukaitse meditsiinigrupi liikmed.

Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures
Foto: Karin Kaup

Naiskodukaitsjatel oli päeva jooksul kogu platsil palju tegemist, tutvustasime erinevaid viise, kuidas naised saavad vabatahtlikult riigikaitsesse panustada. Naiskodukaitse alati naeratavad toitlustajad panid supikatla paika juba eelmisel õhtul, kokku toitlustati 660 inimest – kateldest jagati sõdurisuppi nii Kaitseliidu ülema vastuvõtul kui lõunasööki korraldavatele kaitseliitlastele, naiskodukaitsjatele, kodutütardele ja noorkotkastele. Naiskodukaitse meditsiinitelgis proovisid nii lapsed kui ka täiskasvanud verejooksu peatamist ja inimese elustamist, kuidas käed rinnakorvile panna ja 30 korda tugevalt suruda. Paljudele oli üllatuseks, et tänapäeval enam suust suhu hingamise tegemist eeldada ei saa. Kaasa sai linnarahvas vajaliku infoga esmaabikaardi, mida hea käekotti pista ja alati endaga kaasas kanda. 

Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures
Foto: Karin Kaup

 

Naiskodukaitse vastu tundsid huvi väga paljud naised ja tütarlapsed, tutvustasime oma sinises telgis organisatsiooni sadadele inimestele, ka vene- ja ingliskeelsetele külalistele. Eesti naised küsisid, kuidas kaasa lüüa militaarsetes tegevustes ja millised on sportimisvõimalused. Toitlustamise vastu tundsid huvi kondiitrid, meditsiini vastu meditsiiniõed. Vestluse käigus selgus, et enamik külastajaid olid Tallinnast ja Harjumaalt, kaugemaid huvilisi suunasime ka teiste ringkondade jutule. Tallinna ringkonna esinaine Tairi ja Toompea jaoskonna esinaine Marje-Anne võtsid koha peal vastu viis liikmekandidaadi sooviavaldust Toompea, Nõmme ja Põhja jaoskondadesse ning kogusid üle tosina tõsise huvilise. Osa naistest oli tulnud Naiskodukaitsega rääkima teadlikult, samas oli ka neid, kes olid kaasas oma kaitseväelasest kaasade või noorkotkastest poegadega. Ajalooraamatutes jagus äratundmisrõõmu nii mõnelegi pikaajalisele Naiskodukaitse liikmele, kes platsile oli tulnud. 

Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures
Foto: Karin Kaup

 

Ka Kodutütarde telk oli kogu aeg lastest pungil, seal meisterdasid Naiskodukaitse noortejuhid lastega kadakapuust medaleid ja taaskasutatavast materjalist mänguasju. Hiljem võis platsi peal näha poisse ja tüdrukuid, kellel liiliatempliga nimeline medal kaelas. Laste seas osutusid väga populaarseks Naiskodukaitse helesinised õhupallid ja sini-must-valged lipud, Eesti lippu lehvitasid uhkelt ka teise emakeelega lapsed.

 

Väärtustame kodumaad – Naiskodukaitse!

FastLion CMS

Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise

Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise

Foto: Karin Kaup Naiskodukaitsjatel oli päeva jooksul kogu platsil palju tegemist, tutvustasime erinevaid viise, kuidas naised saavad vabatahtlikult riigikaitsesse panustada Naiskodukaitse alati naeratavad toitlustajad panid supikatla paika juba eelmisel õhtul, kokku toitlustati 660 inimest – kateldest jagati sõdurisuppi nii Kaitseliidu ülema vastuvõtul kui lõunasööki korraldavatele kaitseliitlastele, naiskodukaitsjatele, kodutütardele ja noorkotkastele Paljudel meist on 1991. a augustis Moskvas toimunud riigipöörde ärevus, mis kulmineerus Eesti iseseisvuse taastamisega Nõukogude Liidu alluvusest, isiklikult meeles. Teletorni kaitsmise sündmustel oli selles pöördeline tähtsus, sellepärast korraldas Tallinna Teletorn koostöös Kaitseliidu ja teiste organisatsioonidega riigikaitselise tasuta perepäeva just seal. Mõistagi oli kohal ka Naiskodukaitse Tallinna ringkond. Imeilus ilm tõi teisipäevasel päeval kohale väga palju huvilisi Eestist ja külalisi ka välisriikidest. Päeva kulminatsioon oli kahtlemata Kaitseliidu näidislahing, mille lõppedes poisikesed ja suured mehedki lahinguväljale padrunikesti korjama tormasid. Kannatanu transporti lahinguväljalt demonstreerisid Naiskodukaitse meditsiinigrupi liikmed.

Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse