Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naised sideeriala täiendõppel Naised sideeriala täiendõppel 13. -14. veebruaril toimus Alutaguse malevas selle aasta esimene kahepäevane sideeriala täiendõpe. ← Eelmine Ohutushoiu kursusel Järgmine → Meie naised Naiskodukaitse kultuurigrupi erialavõistlusel Järvamaal Naised sideeriala täiendõppel

Naised sideeriala täiendõppel

Laine Tops 14. veebr. 2016

13.-14. veebruaril toimus Alutaguse malevas selle aasta esimene kahepäevane sideeriala täiendõpe.

Õppe alguses jagati kohe osalejatele raadiojaamad, anti kanaliteave ning pidime nii võrgud kui kanalid ise nii seadistama, et kõik toimiks tõrgeteta. Selgus, et antud raadiojaamad olid enamuse jaoks uut tüüpi. Mõni oli seadistamisega juba varem kokku puutunud, aga oli ka neid, kelle jaoks oli see esimene kord sarnast ülesannet täita. Pusimist ja nuputamist oli esialgu omajagu, kuid saime lõpuks kõik kenasti hakkama.

 

Jägmise ülesandena tuli õhtul üles panna traatside, et hommikul kohe kodeeritud teadete edastamisega alustada. Kõigepealt õppisime traati sõlmima ja tinutama juhuks, kui traatside peaks mingil põhjusel katki minema. Eks oskus selliseid asju teha võib ka tavaelus kasuks tulla.

 

Teadete edastamine ühes ruumis koos hulga inimestega oli meile ikka paras katsumus. Oli tegemist, et aru saada teiselt poolt antud infost selgelt ja üheselt mõistetavalt. Harjutamine andis aga tulemusi ning tekkis oskus kontsentreeruda peamisele.

 

Leian, et õppida elus pidevalt midagi uut, on igati põnev ja arendav. Soovitan ka teistel naistel selle erialaga tutvust teha. 

FastLion CMS

Naised sideeriala täiendõppel

Naised sideeriala täiendõppel

Õppe alguses jagati kohe osalejatele raadiojaamad, anti kanaliteave ning pidime nii võrgud kui kanalid ise nii seadistama, et kõik toimiks tõrgeteta Selgus, et antud raadiojaamad olid enamuse jaoks uut tüüpi 13.-14. veebruaril toimus Alutaguse malevas selle aasta esimene kahepäevane sideeriala täiendõpe.

Naised sideeriala täiendõppel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse