Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meie naised Naiskodukaitse kultuurigrupi erialavõistlusel Järvamaal Meie naised Naiskodukaitse kultuurigrupi Naiskodukaitsja peab olema toeks ja abiks, kui olukord on keeruline või pingeline. Naiskodukaitsja on teadlikum ja säilitab rahu. Üks võimalusi olukorrapinget maandada, on pakkuda inimestele meeldivaid muljeid. ← Eelmine Naised sideeriala täiendõppel Järgmine → Kuperjanovi retkel Meie naised Naiskodukaitse kultuurigrupi erialavõistlusel Järvamaal

Meie naised Naiskodukaitse kultuurigrupi erialavõistlusel Järvamaal

25. veebr. 2016

Naiskodukaitsja peab olema toeks ja abiks, kui olukord on keeruline või pingeline. Naiskodukaitsja on teadlikum ja säilitab rahu. Üks võimalusi olukorrapinget maandada, on pakkuda inimestele meeldivaid muljeid.

Meie naised Naiskodukaitse kultuurigrupi erialavõistlusel Järvamaal

 

 
 
 
 

Sellist üleskutset oli võimatu eirata ja nii juhtuski, et veebruari teise nädalavahetuse reedel võtsid Naiskodukaitse Alutaguse ringkonna Jõhvi jsk viis naist – Elle Vinni, Heli Kool, Eha Heilu, Heli Lebedeva ja Katrin Hannov ette sõidu Järvamaale Koerusse, kus toimus üle-eestiline naiskodukaitse kultuurigrupi erialavõistlus, et seal oma kultuuriliste teadmiste ja oskustega teiste ringkondadega rinda pista. Õhtul kohale jõudes ei antud armu kellelegi - peale mandaati ja õhtusööki läks Järvamaa Naiskodukaitsjate poolt korraldatav ja ettenähtud programm Koeru Kultuurimajas hooga käima. Avasõnad tulid Järva ringkonna instruktori Taive Saare poolt. Samuti oli kohal Järva maavanem Alo Aasma, kes tervitas osalejaid ja soovis edu võistlustel. Avasõnad korraldajatelt Kirsika Ilmjärvelt ja Siiri Sitskalt, ning peale pidulikku lindi läbilõikamist saigi kultuurialane võistlus alata.

 

Kõigepealt loositi välja esinemisjärjekord ja ka esimene ülesanne, milleks sai mereteemalise laulu ainetel loodav tantsuline etteaste. Meie võistkonnale sattus loosi tahtel õnnenumber 7 ja tantsuteemaks ansambel „Kukerpillide“ poolt lauldud „Sääl kaugel kaugel merel“. Kuna merd polnud käepärast võtta, pidime ülesandega maha saama kuival maal. Kohe läks lahti usin tantsusammude õppimine, misjärel anti võimalus ka lavaproov teha - ikka selleks, et järgmisel päeval tantsupidu korda läheks. Tantsu ja tralliga reedene õhtu veel mõistagi ei lõppenud, sest paralleelselt proovidega tuli ka omi teadmisi ja nutikust üles näidata. Näiteks piltmõistatuse lahendamine, kus tuli pildirägastikust üles leida 38 ansambli nimetused, oli paras pähkel pureda ja lõbu oli laialt.

Viktoriin oli ehitatud üles televiisorist tuntud–teatud populaarse „Kuldvillaku“ laadis – jällegi põnev ja uudne. Kuna tulemas oli sõbrapäev, siis ei puudunud ka temaatilised tegemised ja ülesastumised. Lühidalt – öörahu ja vaikus saabus alles kell kaks öösel.

 

Kultuuri erialagrupi naised peavad olema ka valmis liikuma sündmuspaigast sündmuspaika, olema kohal seal, kus inimesed vajavad tuju tõstmist...

 

Sellest tulenevalt tõi järgmine hommik kaasa motoriseeritud kultuurilise rännaku, mille läbimine sai olema samuti üsna lõbus ja teadmisi rikastav ettevõtmine. Autojuht Elle ja kaardilugeja Heli K. juhtimisel algas rännak. Õppisime tundma nii Koerut kui Järvamaad , kontrollpunktides pidime leidma vastuseid nii naiskodukaitsealastele ja riigikaitselistele küsimustele, ära tundma erinevate kihelkondade rahvariideid, olema tähelepanelik jne. Tõdema pidime sedagi, et õpid, mis sa õpid – ikka on midagi, mida veel ei tea.

Tuli käiku lasta oma kunstialased teadmised ning nostalgia tõi hinge kinomuuseumis istudes vanaaegse kinoaparaadiga kinofilmi katkendeid vaadates. Üheks parajaks pähkliks osutus videoklippide põhjal ära tunda erinevaid rahvalikke seltskonnatantse – siinkohal võib öelda, et „kastanid tõi tulest välja“ meie Heli Kool, kes tundub olevat igasugu tanstudega „sina peal“. Tema oli ka see, kes meile tantsusammud selgeks õpetas!

 

Võistlus lõppes piduliku kontserdiga, kus ringkonnad oma tantsuliste ja vaimukate etteastetega särada said. Autasustatud said kõik, samuti kasvas teadmiste pagas. Meie õnnenumber meid maha ei jätnud ja tõi meile 7. koha. Lõpusõnad NKK esinaiselt Airi Toomingalt, südantsoojendav läkitus pr Ingrid Rüütlilt, mille luges ette pr Siiri Sitska, tort ja kohv ning läbi ta saigi - see esimene üle-eestiline kultuurirgupi võistlus. Ees ootas kodutee.

 

Meie naised NKK kultuurigupi erialavõistlusel Järvamaal
Järgmine →
Kuperjanovi retkel

FastLion CMS

Meie naised Naiskodukaitse kultuurigrupi

Meie naised Naiskodukaitse kultuurigrupi

Sellist üleskutset oli võimatu eirata ja nii juhtuski, et veebruari teise nädalavahetuse reedel võtsid Naiskodukaitse Alutaguse ringkonna Jõhvi jsk viis naist – Elle Vinni, Heli Kool, Eha Heilu, Heli Lebedeva ja Katrin Hannov ette sõidu Järvamaale Koerusse, kus toimus üle-eestiline naiskodukaitse kultuurigrupi erialavõistlus, et seal oma kultuuriliste teadmiste ja oskustega teiste ringkondadega rinda pista Õhtul kohale jõudes ei antud armu kellelegi - peale mandaati ja õhtusööki läks Järvamaa Naiskodukaitsjate poolt korraldatav ja ettenähtud programm Koeru Kultuurimajas hooga käima Naiskodukaitsja peab olema toeks ja abiks, kui olukord on keeruline või pingeline. Naiskodukaitsja on teadlikum ja säilitab rahu. Üks võimalusi olukorrapinget maandada, on pakkuda inimestele meeldivaid muljeid.

Meie naised Naiskodukaitse kultuurigrupi erialavõistlusel Järvamaal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse