Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Nädalavahetus naistele – õpime sõduriks Nädalavahetus naistele – õpime Tartu rahu aastapäevaga ühte langes ka Narva naiskodukaitse neidiste sõdurikoolitus, mille käigus sai nii relva nuusutada, maas aeleda, seljakotti ja rakmeid tassida, raadiosaatjat, kaarti ja kompassi kasutada ning rikkalikult süüa. Et selliseid rohkem oleks! ← Eelmine Sideõpe nädalavahetus Kaitseliidus Järgmine → Pitka matk Nädalavahetus naistele – õpime sõduriks

Nädalavahetus naistele – õpime sõduriks

Mai-Liis Palginõmm, fotod: Jekaterina Tihhomirova

Tartu rahu aastapäevaga ühte langes ka Narva naiskodukaitse neidiste sõdurikoolitus, mille käigus sai nii relva nuusutada, maas aeleda, seljakotti ja rakmeid tassida, raadiosaatjat, kaarti ja kompassi kasutada ning rikkalikult süüa.

Nädalavahetus naistele – õpime sõduriks

Päev algas teistkordse päikesetõusuga, kui esimesena hakkas meid õpetama rõõmsameelne Anton Pratkunas. Tema tutvustas automaadi AK-4 hingeelu ja ülesehitust. Kõigile sai selgeks, et relv ei ole naljaasi, eriti kuna ohutustehnilist kontrolli tuleb ja tuli ka meil teha väga, väga tihti.

 

Kuna lisaks relvale jagati kätte ka relvahoolduskomplektid, tekkis isegi kerge hirm, et äkki pannakse meid relvi puhastama, kuid seekord amatööre säästeti – praktiline osa jäi ära, piirduti vaid teooriaga.

 

Kuna naisterahvana, kellele väheste asjade kaasa pakkimine on tundmatu mõiste, oli seljakoti pakkimise põhitõed juba tuttavad – kõigi asjade koht peab olema teada, tihti kasutatavad asjad kergesti ligipääsetavatesse kohtadesse ning soovitavalt peaks kõik sees olev olema kohe nähtav ehk teisisõnu asjad tuleks pakkida horisontaalselt. 

Nädalavahetus naistele – õpime sõduriks
Nädalavahetus naistele – õpime sõduriks

Väljakutset pakkus külmas pakases kompassiga orienteerumine, sest varbad ja sõrmed tundsid seda 18kraadist miinuskraadi. Lõbusaks vahelduseks oli maskeerumise praktikum, kus sai kaaslase näole sõduri rohe-pruuni pulgaga sõjamaalingu teha. Peab mainima, et see tundub märksa lihtsam, kasvõi juba sellepärast, et seda pulka ei saa välja keerata nagu huulepumatit, vaid tegemist on lihtsalt rasvase torukesega tuutu sees.

Nädalavahetus naistele – õpime sõduriks

Kogu nädalavahetust iseloomustaski suur praktilisus – olgu see siis relvaga erinevate laskeasendite sisse võtmine või raadiosaatjatega üksteisele sõnumite saatmine. Oli töine, kasulik, aga ka meeleolukas nädalavahetus. Et selliseid rohkem oleks!

Järgmine →
Pitka matk

FastLion CMS

Nädalavahetus naistele – õpime

Nädalavahetus naistele – õpime

Päev algas teistkordse päikesetõusuga, kui esimesena hakkas meid õpetama rõõmsameelne Anton Pratkunas Tema tutvustas automaadi AK-4 hingeelu ja ülesehitust Tartu rahu aastapäevaga ühte langes ka Narva naiskodukaitse neidiste sõdurikoolitus, mille käigus sai nii relva nuusutada, maas aeleda, seljakotti ja rakmeid tassida, raadiosaatjat, kaarti ja kompassi kasutada ning rikkalikult süüa.

Nädalavahetus naistele – õpime sõduriks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse