Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mentori kursusel pandi kasvama uued „basiilikutaimed“ Mentori kursusel pandi kasvama „Päike paistab alati basiilikute peale, kui nad kasvavad kahe põrsa aia ümber, hoides üksteisest kinni. “ Nii kirjutas üks naiskodukaitsja oma tagasiside lehele. Selline mõte ei saanud osaks mitte potipõllumeeste ja loomapidajate seminari lõpus, vaid võttis kokku 15. -16. novembril Lõõlas toimunud Naiskodukaitse mentori kursuse. Mentorlus ← Eelmine Avalike suhete grupi juhtide õppepäevad Järgmine → Naiskodukaitsjate abiga on Ukrainasse saatmiseks kogutud üle 700 soki- ja kindapaari, veel on aega anda oma panus Mentori kursusel pandi kasvama uued „basiilikutaimed“

Mentori kursusel pandi kasvama uued „basiilikutaimed“

Ave Rallmann, mentorite kursuse ülem 2014. aasta sügisel, 19. novembril 2014

„Päike paistab alati basiilikute peale, kui nad kasvavad kahe põrsa aia ümber, hoides üksteisest kinni.“ Nii kirjutas üks naiskodukaitsja oma tagasiside lehele. Selline mõte ei saanud osaks mitte potipõllumeeste ja loomapidajate seminari lõpus, vaid võttis kokku 15.-16. novembril Lõõlas toimunud Naiskodukaitse mentori kursuse.

Mentori kursusel pandi kasvama uued „basiilikutaimed“
Mitmekesi koos on tarkust tunduvalt rohkem! Foto. Ave Rallmann

Naiskodukaitse mentori kursus on värskelt 2014. aastal kinnitatud õppekavaga ning sai selliselt teoks juba teistkordselt. Pilootkursus viidi läbi käesoleva aasta märtsis. Mentoriks saada soovijaid oli sedapuhku Pärnumaalt, Sakalast, Läänemaalt ja Raplast. Sattus nii, et pea igast esindatud ringkonnast oli kohal kaks naist ja siit ka vihje kahele põrsale.

 

Nimelt on juba teada tuntud vanarahva tarkus, et kui ostad põrsaid, siis ikka kahekaupa – koos pidavat paremini sööma ja kasvama. Läbi huumoriprisma leiti, et see tõdemus sobib ka mentoritele: koos on ikka parem kui üksi.

Mentori kursusel pandi kasvama uued „basiilikutaimed“
Oma mõtteid mentorluse kohta käis jagamas ka Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming. Foto: Ave Rallmann

Kaalujälgijad vs mentorid

 

Mentorlus Naiskodukaitses tekitab n.ö uskmatutes küsimusi sellise koordineeritud protsessi vajalikkuses – on ju olemas täiesti toimiv sõbrannamentorlus. Hea paralleel toodi kaalujälgijate süsteemi ja mentorluse vahel. Nimelt ka kaalujälgijad, liitudes oma tugirühmaga, seavad kindlad eesmärgid. Koos oma juhendajaga vaadatakse üle võimalikud viisid eesmärgi saavutamiseks. Seda teed mööda käies peab kaalujälgija ise väga palju ära tegema, aga tal on olemas oma kindel tugi, kes ei lase tal tegeleda enesepettusega. Kohtutakse kokkulepitud aegadel ja vaadatakse üle, kas on vaja teha mingeid muudatusi või esialgne plaan toimib.

 

Nii on ka mentorluses, et mentor on oma menteele kindel tugi ja abistab sihtide seadmisel, vajadusel korrigeerimisel, sest Naiskodukaitse mitmekülgses tegevuses ja erinevate kogemustega naiste seas võib end ära kaotada.

Mentori kursusel pandi kasvama uued „basiilikutaimed“
Riina 2014. aasta suvel toimunud Naiskodukaitse juhtide laagris mentorlusest rääkimas. Foto: Ave Proos

Juhtide suvelaager muutis maailmavaadet

 

„Mis sind mentorlusse tõi?“ oli üks küsimustest, millele tuli vastata kursuse alguses enesetutvustuse juures. Pea pooled naised vastasid, et neid sütitas mentorluspisikuga suvel toimunud juhtide laager, kus seda teemat pikemalt käsitleti ja sai ka esimest mentori ja mentee kohtumist läbi mängida.

 

Siit ka edasine mõte, et koordinaatorid Riina ja Marilin hakkavad külastama ringkondi ning mentorlust lähemalt tutvustama, sest juhtide laagris osales ainult pisuke hulk iga ringkonna naistest. Loodan, et peatselt leiab äsja kursuse lõpetanute enesetutvustused ja kontaktid juba siseveebi mentorite rubriigist, kus praegu on üleval nelja ringkonna mentorid.

FastLion CMS

Mentori kursusel pandi kasvama

Mentori kursusel pandi kasvama

Mitmekesi koos on tarkust tunduvalt rohkem! Foto Ave Rallmann Naiskodukaitse mentori kursus on värskelt 2014 „Päike paistab alati basiilikute peale, kui nad kasvavad kahe põrsa aia ümber, hoides üksteisest kinni.“ Nii kirjutas üks naiskodukaitsja oma tagasiside lehele. Selline mõte ei saanud osaks mitte potipõllumeeste ja loomapidajate seminari lõpus, vaid võttis kokku 15.-16. novembril Lõõlas toimunud Naiskodukaitse mentori kursuse.

Mentori kursusel pandi kasvama uued „basiilikutaimed“

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse