Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Avalike suhete grupi juhtide õppepäevad Avalike suhete grupi juhtide 14. -16. novembril kogunesid naiskodukaitsjad üle Eesti Harju malevasse, et ammutada uut infot ja kuulata väärt kogemusi oma valdkonna asjatundjatelt. Toimus järjekordne avalike suhete täiendõpe grupi juhtidele. Avalikud suhted ← Eelmine Naiskodukaitsjad noppisid Kaitsejõudude meistrivõistlustelt mitu medalit Järgmine → Mentori kursusel pandi kasvama uued „basiilikutaimed“ Avalike suhete grupi juhtide õppepäevad

Avalike suhete grupi juhtide õppepäevad

Ave Nael, NKK Harju ringkonna avalike suhete grupi juht, 17. novembril 2014

14.-16. novembril kogunesid naiskodukaitsjad üle Eesti Harju malevasse, et ammutada uut infot ja kuulata väärt kogemusi oma valdkonna asjatundjatelt. Toimus järjekordne avalike suhete täiendõpe grupi juhtidele.

Avalike suhete grupi juhtide õppepäevad
Kõikides Naiskodukaitse ringkondades tegutseb avalike suhete grupp. Foto: Birgit Vaarandi

Kolme sisutiheda päeva jooksul said erialagrupi juhid ja liikmed väärtuslikke teadmisi oma valdkonna ekspertidelt nii Kaitseliidust, Kaitseväe peastaabist kui ka Kaitseministeeriumist. Teemade ring oli lai ning igale avalike suhete grupi liikmele väga oluline.

 

Mida oodatakse avalike suhete erialagrupilt? „Avalike suhete grupil lasub kogu vastutus“, oli väikeses huumorivõtmes Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga kiire ja lihtne vastus. See, mida me avalikkusele näitame ja kuidas me välja näeme, ongi Naiskodukaitse kuvand.

Avalike suhete grupi juhtide õppepäevad
Mis juhtub siis, kui organisatsioonis sisekommunikatsioon ei tööta? Foto: Birgit Vaarandi

 

Kaitseliidu Peastaabi avalike suhete osakonna juhataja Heiki Arikese sõnul on Kaitseliidu usaldusväärsus viimastel aastatel olnud kõrge ja see on muuhulgas avalike suhete inimeste igapäevase suure töö tulemus.

 

Meie organisatsiooni liikmed on meie esmaseks visiitkaardiks – see omakorda sõltub organisatsiooni organisatsioonikultuurist ja sisekommunikatsioonist. Sisekommunikatsiooni rolli ei tohi alahinnata, sest see võib olla määrava tähtsusega organisatsiooni arengus. Loengute käigus käsitleti ka sotsiaalmeedia rolli tänapäevases ühiskonnas ning selle riske ja võimalusi riigikaitselise organisatsiooni jaoks. „Kursuselt jäi kindlasti meelde ja pakub edasist mõtisklusainest sotsiaalmeediaga seonduv, see teema lihtsalt on väga eluline, seda enam, et sotsiaalmeediaga puutume kokku me kõik“, mainis kursusel osalenud Birgit.

Avalike suhete grupi juhtide õppepäevad
Naiskodukaitsjad Anname au! kampaania raames sinililli müümas. Fotod: Anname au facebooki lehekülg

 

Kõikide ringkondade esindajad jagasid kogemusi erinevate teavitus- ja avalike ürituste planeerimisest ja läbiviimisest, tundus, et nii mõnigi osaleja sai uue idee, mida koju viia.

 

Nagu iga liige, nii on ka meie kajastused ja avaldatud fotod Naiskodukaitse organisatsiooni kuvadiks. Ühe pildiga võib mõnikord rohkem öelda kui terve artikliga. Niisiis jagaski kursuse viimasel päeval Kaitseväe fotograaf ja fototoimetaja Siim Teder meile fotograafia põhitõdesid ning fotograafide nippe ja trikke korrektse ja kvaliteetse foto saavutamiseks.

 

Täiendõppe viimasel päeval toimusid Kaitseministeeriumi avalike suhete osakonna esindaja Artur Jugaste ja kampaania projektijuhi Kadri Küti eestvedamisel  ka mõttetalgud „Anneme au!“ sinilille kampaania järgmise aasta plaanide üle. Veteranide toetuseks läbi viidav sinilille kampaania käivitus 2013. aastal väga positiivse tagasisidega ning korraldajad loodavad, et see muutub kenaks traditsiooniks ning liigub inimestele veelgi lähemale. Nii pakkusid naised välja väärt ideid, kuidas Naiskodukaitse organisatsioon saaks veel rohkem kaasa aidata selle ülla sõnumi edastamisel, seda ka väiksemates valdades ja linnades ning samal ajal ka enda organisatsiooni tutvustades.

FastLion CMS

Avalike suhete grupi juhtide

Avalike suhete grupi juhtide

Kõikides Naiskodukaitse ringkondades tegutseb avalike suhete grupp Foto: Birgit Vaarandi Kolme sisutiheda päeva jooksul said erialagrupi juhid ja liikmed väärtuslikke teadmisi oma valdkonna ekspertidelt nii Kaitseliidust, Kaitseväe peastaabist kui ka Kaitseministeeriumist 14.-16. novembril kogunesid naiskodukaitsjad üle Eesti Harju malevasse, et ammutada uut infot ja kuulata väärt kogemusi oma valdkonna asjatundjatelt. Toimus järjekordne avalike suhete täiendõpe grupi juhtidele.

Avalike suhete grupi juhtide õppepäevad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse