Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meie särasilmne veteran KRISTINA KAHR Meie särasilmne veteran KRISTINA Kristina on Männiku jaoskonna pikaajaline liige, Naiskodukaitsega liitus ta esialgu põhjusel, et saaks kaitseliitlasest kaasaga ühiselt kasulikku vaba aega veeta. Eraelus on ta üle 21 aasta olnud Kaitseväes meditsiiniõde. 2014. aastast on teenistuskoht Mereväes, kus Kristina on Mereväebaasi Meditsiinikeskuse õde. Meie särasilmne veteran KRISTINA KAHR

Meie särasilmne veteran KRISTINA KAHR

Elbe Lumiste 23. aprillil 2021

Kristina on Männiku jaoskonna pikaajaline liige, Naiskodukaitsega liitus ta esialgu põhjusel, et saaks kaitseliitlasest kaasaga ühiselt kasulikku vaba aega veeta.
Eraelus on ta üle 21 aasta olnud Kaitseväes meditsiiniõde. 2014. aastast on teenistuskoht Mereväes, kus Kristina on Mereväebaasi Meditsiinikeskuse õde.

Meie särasilmne veteran KRISTINA KAHR
Foto erakogu

Naiskodukaitses on Kristina põhitegevused koormusmatkadel ja lahingrelvadest laskevõistlustel osalemine.

Välismissioonile mineku mõte oli Kristinal juba teenistuse alguses, kuna tundus, et see on tema, kui kaitseväelase ülesanne ja võimalus. Kuid elu seadis asjad teisiti – lapsed olid väikesed ja kodumaja tahtis ehitamist.  

Lõpuks, 2018. aasta sügisel siirdus Kristina Mali missioonile ning unistus sai täidetud.

Nelja kuu jooksul ei olnud missiooniülesanne raske, selleks oli ju pikalt ette valmistatud ja ülesanded olid selged. Kontinendi õe ülesanne oli tagada esmane meditsiiniabi, vajadusel suunamine ROLE 1 arsti vastuvõtule edasiste uuringutele, hoolitseda ravimite tellimise eest. Patrullis käimine oli vabatahtlik.

Kõige raskeim hetk oli Kristina sõnul siis, kui kodus juhtus pojal spordiõnnetus ja kehva side ning puuduliku info tõttu oli olukorras, mida ise muuta ei saanud ja tundsin emana kohutavat abitust.

Mis meeldib Naiskodukaitses?

Kristina Kahr: „Mitte ainult Naiskodukaitses, vaid ka Kaitseliidus  - naised, inimesed. Mitte kusagil mujal ei kohta nii palju positiivseid inimesi. Kirg lahingrelvast laskmise vastu tekkis just Naiskodukaitses ja seda suuresti tänu pühendunud ja imepärasele harjukate laskeinstruktorile Jaanus Viirloole. Naiskodukaitse on pakkunud palju väljakutseid. Juba aastaid oleme osalenud koormusmatkadel, mis oma sisult panevad võistlejaid palju rohkem  proovile, kui näiteks Scoutsrännak. Iga kord esitan rajal endale küsimuse, et kaua ma vastu pean, kuidas lahendada ülesandeid. Oleme  alati üksteisele toeks, mitte ainult oma tiimi siseselt vaid kogu võistusseltskonnaga. Väga positiivne konkurents.“

Meie särasilmne veteran KRISTINA KAHR
Naiskodukaitse laskevõistlus 2020

Kristina pere on väga spordilembene, käiakse orienteerumispäevakutel ja liigutakse palju looduses. Peres on lisaks abikaasale kaks poega. Vanem poeg on ajateenistuses Vahipataljonis ja noorem tegeleb põhikooli lõpetamisega. Abikaasa Andrus on samuti aktiivne kaitseliitlane.

Oma teadmisi ja kogemusi on perekond Kahr lahkelt jaganud nii kohalikus koolis gümnaasiuminoortele riigikaitsetundides kui ka pisematele. Suurim tunnustus selles tegevuses oli noorte endi väga hea tagasiside.

Huvitav on pere leidlikkus ja tegelemine taaskasutusega, tuleb välja, et palju olulisi asju saab tehtud ilma ökoloogilise jalajäljeta. Tänu tervisekriisile on Kristinal ka uus hobi – uhke kukk oma kanaplikadega. Vahva ja kasulik!

 

Kui nüüd päris aus olla, siis Kristinaga intervjuud tegime tunde ja ikka ei saanud kõike räägitud ning kõike millest sai räägitud, ei jõua siia kirja panna.

Kristina on laia silmaringi ja huvitavate kogemustega kindel ja toetav kaaslane. Mina annan au!

 

FastLion CMS

Meie särasilmne veteran KRISTINA

Meie särasilmne veteran KRISTINA

Foto erakogu Naiskodukaitses on Kristina põhitegevused koormusmatkadel ja lahingrelvadest laskevõistlustel osalemine Välismissioonile mineku mõte oli Kristinal juba teenistuse alguses, kuna tundus, et see on tema, kui kaitseväelase ülesanne ja võimalus Kristina on Männiku jaoskonna pikaajaline liige, Naiskodukaitsega liitus ta esialgu põhjusel, et saaks kaitseliitlasest kaasaga ühiselt kasulikku vaba aega veeta.Eraelus on ta üle 21 aasta olnud Kaitseväes meditsiiniõde. 2014. aastast on teenistuskoht Mereväes, kus Kristina on Mereväebaasi Meditsiinikeskuse õde.

Meie särasilmne veteran KRISTINA KAHR

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse