Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Märjamaa naiste metsalaager juulikuumuses Märjamaa naiste metsalaager juulikuumuses Juuli viimasel nädalavahetusel, mil päevatemperatuur küündis 30 kraadini, kohtusid Märjamaa jaoskonna naised metsalaagris. Koos püstitati jaotelki, õpiti enesekaitset ja joogateadmisi, ragistati ajusid viktoriinil, otsiti aaret ning öö lauldi hommikuks. Foto: Lii Lember ← Eelmine Manilaid, Manõja, Manija Järgmine → Rapla ringkond pidas aastapäeva Märjamaa naiste metsalaager juulikuumuses

Märjamaa naiste metsalaager juulikuumuses

Liina Langi 10. augustil 2019

Juuli viimasel nädalavahetusel, mil päevatemperatuur küündis 30 kraadini, kohtusid Märjamaa jaoskonna naised metsalaagris. Koos püstitati jaotelki, õpiti enesekaitset ja joogateadmisi, ragistati ajusid viktoriinil, otsiti aaret ning öö lauldi hommikuks.

Laagri heaks õnnestumiseks panustasid paljud, ilmataat pingutas küll pisut üle, aga RMK Susla lõkkekoha tihedad kuused ei lasknud päikesel naistele päris liiga teha. Kuna laager toimus üsnagi eraldatud kohas, ei pidanud ka lauluhääli õhtuse lõkke ümber tagasi hoidma. Paarikaupa mängitud mäng, kus etteantud sõnade järgi tuli meenutada nii palju laule, kui vähegi võimalik, kujunes meeleolukaks ja lõpusirgel ka lausa kirglikuks rebimiseks. Tühja sest võitjast, kuid selgus see, et kõigil me naistel on erakordselt hea lauluanne!

Märjamaa naiste metsalaager juulikuumuses

Naised olid andekad ka viktoriiniküsimustele vastuste leidmisega. 16 küsimust mitmest eluvallast osutusid parajateks pähkliteks ja oli vaja mõelda teinekord ka täiesti raamist välja. Kui selle suudab välja nuputada, milline järgnevatest pole mari- kas pihlakas, kiivi või tomat- siis tulla selle peale, milliseid loomi püüdsid Gröönimaa elanikud pulga otsa riputatud jänesenahatutiga, ei suutnud küll keegi. Olgu harimise mõttes siis öeldud, et pihlakas ei ole mitte mari vaid õunvili ja eskimod pistsid jänesenahatuti endale põue, et püüda sellega kokku kõik täid. Saaki, sellist korralikku siis, pidi alati ka naabrile näitama ning lõppeks pisteti see nahka.

Ühest korralikust laagrist ei saa puududa ööhäire! Fluorestseeruva värviga viidatud rada viis meid lõkkepaigast kaugemale pimedusse ning lahendamist vajas ülesanne: kuidas toimetada kümme toorest muna sealt lõkkepaika kui neid ei või kanda, käest kätte anda või muul lihtsal moel transportida. Natuke mõtlemist ja üks muna sai transporditud võistleja kõhus, paljud pikkade väljaastesammude saatel edasi tõstetuna ning osad otse loomulikult ka sõbralt sõbrale visates. Pimedas oli seda viimast taskulampide valgel päris huvitav teha.

Teise päeva hakul, kui mõne tunni jagu sõba silmale saadud, alustasime päeva joogaharjutustega ja kosutava meditatsiooniga. Massöör Karin Schmitte andis häid näpunäiteid enesemassaa¾iks ning hingamisharjutusteks ja jagas naistega ka erilist ajurveeda teadmistel baseeruvat teeretsepti. Kõrges rohus mediteerida oli mõnus, kuulata looduse hääli ja hingata täiel rinnal. Oli ka harjutusi, mida sai teha, liblikas varbal puhkamas.

Virge ja lõõgastunud olek muutus aga korralikuks naeru saatel higistamiseks kui naistega ühines Arvi Laak Rapla politseijaoskonnast, et läbi viia just naistele mõeldud enesekaitsetreening. Kuidas vabaneda soovimatust lähikontaktist kui jõudude vahekord on oluliselt sinu kahjuks ja millised on vastase kõige hellemad valupunktid - neid kohati üsna jõulisi nippe said naised paarikaupa harjutades proovida. Treeningu intensiivsus oli vastavalt võimetele, kuid päris kindlasti sai teadmisi juurde igaüks.

Märjamaa naiste metsalaager juulikuumuses
Foto: Lii Lember

Kõike põnevat, ühiseid meeskonnamänge ja mõnusat laagrimelu lõpetas teisel päeval aaretejaht. Sõna otseses mõttes kümne tabaluku tagant saime ülesande ning järgmisest leitud kastikesest järgmise ülesande ja nii muudkui edasi. Päike lõõskas ja naised olid põnevil! Kui lõppeks aare käes, võis laagri ka kokku pakkida ja priske emotsioonipagasiga koduteele asuda.

Märjamaa naiste metsalaager juulikuumuses
Foto: Lii Lember

FastLion CMS

Märjamaa naiste metsalaager juulikuumuses

Märjamaa naiste metsalaager juulikuumuses

Laagri heaks õnnestumiseks panustasid paljud, ilmataat pingutas küll pisut üle, aga RMK Susla lõkkekoha tihedad kuused ei lasknud päikesel naistele päris liiga teha Kuna laager toimus üsnagi eraldatud kohas, ei pidanud ka lauluhääli õhtuse lõkke ümber tagasi hoidma Juuli viimasel nädalavahetusel, mil päevatemperatuur küündis 30 kraadini, kohtusid Märjamaa jaoskonna naised metsalaagris. Koos püstitati jaotelki, õpiti enesekaitset ja joogateadmisi, ragistati ajusid viktoriinil, otsiti aaret ning öö lauldi hommikuks.

Märjamaa naiste metsalaager juulikuumuses

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse