Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lõppes staabiassistentide baaskursus Lõppes staabiassistentide baaskursus Nädalavahetusel lõpetas baaskursuse järjekordne lend staabiassistente. Kursus oli seekord mõeldud põhjapoolsetele ringkondadele. ← Eelmine Naiskodukaitse omad tooted! Järgmine → Algas Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus Lõppes staabiassistentide baaskursus

Lõppes staabiassistentide baaskursus

E. Sammelselg 1. nov. 2010

Nädalavahetusel lõpetas baaskursuse järjekordne lend staabiassistente. Kursus oli seekord mõeldud põhjapoolsetele ringkondadele.

Lõppes staabiassistentide baaskursus
Küllike Kaljend ja Velli Ehasalu lõpuharjutusel kaarti uurimas. Foto: E.Sammelselg

Kursus kestis kaks nädalavahetust, mille jooksul said õppurid baasteadmised staabi toimimise olemusest. Palju tööd tehti topograafilise kaardiga – kuidas kaarti kiletada, vormistada kaardi kilet jne. Teise nädalavahetuse põhirõhk oli 12-tunnisel harjutusel, mis kestis hilisõhtust varahommikuni. Öine situatsioonülesanne pani kursuslaste närvid ja vastupidavuse proovile, õhus oli pinget. Külm närv ja kiire reageerimisvõime on aga staabitöös olulised isikuomadused. Nii oligi kursuslastel võimalus tundma õppida enda ja kaaslaste käitumist pingesituatsioonis. 

Lõppes staabiassistentide baaskursus
Marje-Anne Hendrikson lõikab lahti kursuse lõputorti. Foto: J.Palm

Instruktoriteks olid oma ala spetsialistid: kol-ltn Avo Veske, kpt Edvard Sulg, ltn Valjo Tooming, ltn Uko Valtenberg ja n-vbl Gert Kaju.

 

62-tunnist staabiassistentide baaskursust korraldatakse Kaitseliidu Kooli egiidi all juba mitmendat aastat.

FastLion CMS

Lõppes staabiassistentide baaskursus

Lõppes staabiassistentide baaskursus

Küllike Kaljend ja Velli Ehasalu lõpuharjutusel kaarti uurimas Foto: E Nädalavahetusel lõpetas baaskursuse järjekordne lend staabiassistente. Kursus oli seekord mõeldud põhjapoolsetele ringkondadele.

Lõppes staabiassistentide baaskursus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse