Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Algas Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus Algas Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus Nädalavahetuseks Lõõla õppekeskusesse kogunenud õppurid tegid esimese sammu rühmaparameedikuks saamise raskel teekonnal. ← Eelmine Lõppes staabiassistentide baaskursus Järgmine → Naiskodukaitse peab meeles Afganistani-missioonil viibivaid Eesti sõdureid Algas Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus

Algas Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus

K. Podmo¹enski 11. nov. 2010

Nädalavahetuseks Lõõla õppekeskusesse kogunenud õppurid tegid esimese sammu rühmaparameedikuks saamise raskel teekonnal.

Algas Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus

Kohale saabusid kõik pilootkursusele valitud kõrgelt motiveeritud naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased, keda ootas ees kaks väga pikka päeva erinevate teemade ja instruktoritega.  Kuna eelnevat olid kursuslased kaugõppe raames õppinud põhiteadmisi inimese anatoomiast ja füsioloogiast, siis pidid nad pärast paari kordavat tundi juba sooritama ka esimese kontrolltöö. 

Kokku õpetas esimesel nädalavahetusel 7 erialaspetsialisti KV Pioneeripataljonist, Tallinna Kiirabist Põhja- Eesti Päästekeskusest ja Tartu Ülikooli Kliinikumist.


Kaitseliidu Peastaabi tagalakeskuse spetsialisti, kogenud parameediku ja õpetaja  Andrus Lehtmetsa sõnul kulges esimene nädalavahetus plaanipäraselt ja uuele kursusekavale vastavalt ning ta avaldas lootust, et õppurite motivatsioon kursusel osaleda, hoolimata neid eesootavast mahukast kaugõppest ja mitmetest kontrolltöödest, püsib ka edaspidi sama kõrge. 

 

Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus näol on tegemist esmakordselt toimuva pilootkursusega ja kursusega, mis nõuab nii õppuritelt kui ka instruktoritelt-korraldajatelt pingutust ning pidevat tagasiside andmist.Kursusekava töötati välja Kaitseliidu Koolis aasta tagasi toimunud Väljaõppetehnoloogia kursusel. Kursuse korraldamise põhiraskuse on enda kanda võtnud Naiskodukaitse koostöös Kaitseliidu Peastaabi tagalakeskusega.Kursus toimub Kaitseliidu Kooli egiidialuse kursusena ja lõpetajad saavad Kaitseliidu Kooli tunnistuse. Kursus toimub kümnel nädalavahetusel sügisest suveni ja sisaldab lisaks veel kaugõpet ja mahukat praktikat kiirabijaamades.

FastLion CMS

Algas Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus

Algas Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus

Kohale saabusid kõik pilootkursusele valitud kõrgelt motiveeritud naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased, keda ootas ees kaks väga pikka päeva erinevate teemade ja instruktoritega Kuna eelnevat olid kursuslased kaugõppe raames õppinud põhiteadmisi inimese anatoomiast ja füsioloogiast, siis pidid nad pärast paari kordavat tundi juba sooritama ka esimese kontrolltöö Nädalavahetuseks Lõõla õppekeskusesse kogunenud õppurid tegid esimese sammu rühmaparameedikuks saamise raskel teekonnal.

Algas Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse