Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lahinguväljal näeme Lahinguväljal näeme 21. - 23. septembrini toimus Kaius Naiskodukaitse baasväljaõppe sõdurioskuste moodul. Kokku tuli 8 naist, kellest mõnele oli see esimene, mõnele viimane moodul kohustuslikust baasväljaõppest. Lahinguväljal näeme! ← Eelmine Ma ju ütlesin, et õun teeb õnnelikuks Järgmine → Sünnipäeva hommikul Raplas Lahinguväljal näeme

Lahinguväljal näeme

Margit Siniroht 1. okt. 2012

21.- 23. septembrini toimus Kaius Naiskodukaitse baasväljaõppe sõdurioskuste moodul. Kokku tuli 8 naist, kellest mõnele oli see esimene, mõnele viimane moodul kohustuslikust baasväljaõppest.

Niisiis kogunesime kõik reedel peale tööd Kaiu lasketiiru, kus pidime veetma terve nädalavahetuse. Samal õhtul saime veel relvaõpet. Nägime ja saime oma käega katsuda sportrelvi, automaatrelva (AK-4) ja käsirelva (USP). Võtsime ka relva lahti ja panime uuesti kokku. Kuna enamus meist polnud seda kunagi teinud lõpetasime esimese õhtu positiivsete emotsioonidega.

Lahinguväljal näeme

Laupäeval saime õppida koordinaate ning side-ja staabiõpet. Kaarti ja kompassi oli väga huvitav kokku sobitada ja määrata ilmakaari. Koordinaate saime ka määrata ja hämmastav,et nii võib inimese saja meetri täpsusega üles leida (kogenud juba 10 meetri täpsusega). Selline teadmine on kindlasti väga kasulik ja tahaks seda ka praktikas proovida.

Pühapäevast päeva kartsime me kõige enam, sest räägiti et tuleb roomama hakata. Loodsime,et ei saja. Aga tagasivaadates võibki öelda, et see päev oli kõige lahedam. Algas see sellega,et saime näha sõdurivarustust ja seda ka selga proovida. See oli tõeliselt raske kandam. Peale seda siis läksime õue, kus pidime esiteks ära maskeerima oma vormid. Need vaadati üle ja hakkasimegi liikumisviisidega tegelema. Kõik harjutused olid sooritatavad ja nalja oli ikka nabani. Maskeeringut koorus iga liikumisviisiga üha enam maha ja kiiver tikkus silmele, aga siiski meil oli kohutavalt lõbus.

Koolituse kokkuvõtteks julgen öelda, et me kõik õppisime sealt midagi. Korraldatud oli hästi ja saime kõik omavahel paremini tuttavaks. Loodan teie kõigiga kohtuda suvel, praktikal Männikul. Lahinguväljal näeme!

Lahinguväljal näeme

FastLion CMS

Lahinguväljal näeme

Lahinguväljal näeme

Niisiis kogunesime kõik reedel peale tööd Kaiu lasketiiru, kus pidime veetma terve nädalavahetuse Samal õhtul saime veel relvaõpet 21.- 23. septembrini toimus Kaius Naiskodukaitse baasväljaõppe sõdurioskuste moodul. Kokku tuli 8 naist, kellest mõnele oli see esimene, mõnele viimane moodul kohustuslikust baasväljaõppest.

Lahinguväljal näeme

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse