Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Küürakad, nõiamoorid, vampiirid ja naiskodukaitsjad Küürakad, nõiamoorid, vampiirid ja 30. aprillil tähistatakse kogu Eestis ikka Volbrit - tehakse lõket, istutakse koos sõpradega ja ei panda imeks, kui aegajalt mõni must kass või nõiamoor lehvitades mööda lippab. Selle aasta Volbrilaupäeval sadas nõiamoore ka Märjamaal ja ei jäänud naiskodukaitsjadki sellest sündmusest kõrvale. Järgmine → Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid Küürakad, nõiamoorid, vampiirid ja naiskodukaitsjad

Küürakad, nõiamoorid, vampiirid ja naiskodukaitsjad

Nele Pernits 4. mail 2015

30. aprillil tähistatakse kogu Eestis ikka Volbrit - tehakse lõket, istutakse koos sõpradega ja ei panda imeks, kui aegajalt mõni must kass või nõiamoor lehvitades mööda lippab. Selle aasta Volbrilaupäeval sadas nõiamoore ka Märjamaal ja ei jäänud naiskodukaitsjadki sellest sündmusest kõrvale.

Küürakad, nõiamoorid, vampiirid ja naiskodukaitsjad
Foto: Meelis Pernits

 

Märjamaa Avatud Noortekeskus korraldas volbri puhul noortele ja lastele vägeva volbritralli, kus ei puudunud laulud, mängud, esinejad ja õpetlik pool Päästeametilt. Mõistagi tehti ka lõket ja mingil maagilisel kombel oli tellitud ka suurepärane ilm. Suured ja väikesed nõiad lustisid nii nagu jaksasid.

 

Küürakad, nõiamoorid, vampiirid ja naiskodukaitsjad

Naiskodukaitsjad omalt poolt toetasid ürituse kordaminekut kodukohvikuga. Kui Märjamaa jaoskonnale tehti ettepanek, kas me ei tahaks noorte volbritrallil oma kohvikut püsti panna, ei mõelnud me kaua – muidugi tahtsime. Ja nii me siis olimegi kõigi oma muffinite, küpsiste, kookide, pannkookide, vahvlite ja vahukommidega keset seda nõiapidu. Koogiampsu ja kakaolonksu järgi käis ikka väga erinevaid kaltsakaid ja küürakaid. Meie rõõmuks toetas nii mõnigi nõid ka „Anname au! kampaaniat.

 

Küürakad, nõiamoorid, vampiirid ja naiskodukaitsjad

Kokkuvõtvalt võib öelda, et meil oli rõõm noorteüritusse oma panus anda ja vahvast volbritrallist osa saada. Vampiiridel ja muudel elukatel tundus omakorda meie üle rõõm olevat, või täpsemalt siis selle üle, mida naiskodukaitsjad kokku küpsetanud olid.

 

Kes aga tahab vanadest ja tänapäevastest volbrikommetest lähemalt lugeda, saab seda teha http://www.folklore.ee/Berta/tahtpaev-volbripaev.php.

FastLion CMS

Küürakad, nõiamoorid, vampiirid ja

Küürakad, nõiamoorid, vampiirid ja

Foto: Meelis Pernits Märjamaa Avatud Noortekeskus korraldas volbri puhul noortele ja lastele vägeva volbritralli, kus ei puudunud laulud, mängud, esinejad ja õpetlik pool Päästeametilt Mõistagi tehti ka lõket ja mingil maagilisel kombel oli tellitud ka suurepärane ilm 30. aprillil tähistatakse kogu Eestis ikka Volbrit - tehakse lõket, istutakse koos sõpradega ja ei panda imeks, kui aegajalt mõni must kass või nõiamoor lehvitades mööda lippab. Selle aasta Volbrilaupäeval sadas nõiamoore ka Märjamaal ja ei jäänud naiskodukaitsjadki sellest sündmusest kõrvale.

Küürakad, nõiamoorid, vampiirid ja naiskodukaitsjad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse