Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad Nagu igakevadised „Teeme ära!“ talgud on traditsiooniks saanud nii on juba tavapärane ka see, et talguid peavad ka Rapla ringkonna naiskodukaitsjad. Sedakorda andsid oma panuse kodukoha kaunimaks muutmisesse Kaiu jaoskonna naiskodukaitsjad Vahastus ja Hirvelaanes ning Märjamaa naiskodukaitsjad oma kodualevis. Aasta pärast käärime aga jälle käised üles! ← Eelmine Küürakad, nõiamoorid, vampiirid ja naiskodukaitsjad Järgmine → Mis tekib, kui sütt, väävlit ja salpeetrit kokku segada? Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid

Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid

Kaja Heinsaar, Nele Pernits 5. mail 2015

Nagu igakevadised „Teeme ära!“ talgud on traditsiooniks saanud nii on juba tavapärane ka see, et talguid peavad ka Rapla ringkonna naiskodukaitsjad. Sedakorda andsid oma panuse kodukoha kaunimaks muutmisesse Kaiu jaoskonna naiskodukaitsjad Vahastus ja Hirvelaanes ning Märjamaa naiskodukaitsjad oma kodualevis.

Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid
Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid

 

Kaiu jaoskonna tegemised Kaja silmade läbi:

 

Nagu juba tavaks saanud, otsustasime, et osaleme jällegi Teeme Ära talgutel. Sedapuhku sai paika pandud, et panustame Vahastu kandi heaks. Ühise arutelu tulemusena sai selgeks, et kalmistu ehk vajab meie usinaid töökäsi. Eeltöö tehtud, kokkulepped kalmistuvahiga olemas ja asi otsustatud. Mõtlesime ka, et kui juba Vahastusse minna, siis vaatame üle ja korrastame ka metsavendade hauaplatsid.

 

Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid

Talgud  registreeritud, koostööpartneritelt tööriistad tellitud ja Kristeli abil ka pealinnast ära toodud. Saadud rehad ja kastekannud andsime kalmistu teenistusse, olles need eelnevalt sissetöötanud :).

 

Kuna laupäeval osalesid paljud meist ise talgutel, siis otsustasime kohe, et teeme oma talgud pühapäeval. Ilm oli laupäeval väga väga vihmane, kuid meile taevataat halastas, päike paistis ja oli mõnusalt soe. Kogunesime pühapäeval Vahastusse kella kümneks. Plaanisime kalmistul teha tööd kolm kuni neli tundi. Nii ka kujunes.  Edasi liikusime Hirvelaande, et korrastada metsavendade hauaplatsid. Sai paigaldatud ka üks uus teeviit ja tähistatud metsarada. Ühele teeviidale sai tehtud väheke iluravi ja seegi sai loetavamaks.

 

Lõunapausi olime eelnevalt otsustanud teha Kaire juures Metsandi talus. Plaanisime keeta suppi, näksida küpsist ja maiustada Tere suurepäraste toodetega. Aga....kohale jõudes, ootas meid ees üllatus. Perenaised oli valmistnud meile supi kõrvale uhke lõunaprae, kütnud sauna ning küpsetanud kringli ja koogi. Mis sa hing veel ihkad!  Suured tänud Metsandi talu perenaistele, Viivile ja Kairele!  Ja tänud ka tublidele naistele, kes talgutel osalesid – Kristel, Ülle, Kaire, Anu, Elma, Miidi, Eve, Eda. Kohtumiseni tuleval aastal!

 

Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid

 

Nele pajatab Märjamaa jaoskonna talgutest:

 

Nagu Kaiu naised nii ka meie ilma talguteta enam ei saa. Plaanisime juba ammu, et teeme talgud, ainult mõttega, kus täpselt sel korral käised üles käärida, läks pisut kauem. Vaadates ringi ja pidades nõu valla aednikuga, otsustasime lõpuks, et Märjamaa jaoskond talgutab sel aastal Märjamaa alevis Kaitseliidu platsil ja kirikuaias. Mõeldud, tehtud. Registreerisime talgud ära ja tegime reklaamid valmis, sest ootasime ju lisaks oma liikmetele ka kõiki teisi kodukoha heakorda panustama. Ei kasutanud meiegi oma talgute jaoks üle-eestilist talgupäeva 2. mail, vaid saime oma tööd tehtud päev varem, samuti imeilusa ilmaga nagu kaiukadki.

 

Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid
Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid

Au ja kiitus kõigile Märjamaa naiskodukaitsjatele ja sõpradele, kes talgutele tulid. Me jõudsime üheskoos ikka üsna palju ära teha ja alevist läbi sõites on põhjust  oma töö üle uhke olla küll. Kaitseliidu maja esine on riisutud, prügist ja klaasikildudest puhtaks tehtud. Malevapealik ise andis väga suure panuse Kaitseliidu maja seinale kogunenud kultuurkihi maha kraapimisel. Uskumatu, aga tervelt 10 aasta jagu plakateid oli seinale kogunenud. Endisaegsed kultuurisündmused asendusid praegu fotodega Vabariigi aastapäeva üritusest Märjamaal, aga eks selles osas teeb aeg varsti oma töö.

Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid

Kirikuaiast jõudsime riisuda vähemasti ühe poole. Lisaks istutasime kirikuväravasse Vabadussõja mälestusmärgi juurde võõrasemad. Sedakorda küll rohkem ei jõudnud, aga meie missioon kirikuaias poel veel sugugi lõppenud – represseeritute mälestusplaadid tahavad puhastamist ja kirjad neil uuendamist. Kõike seda plaanime teha lähemas tulevikus ja koostöös kohaliku vallaga.

Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid

 

Head mitmed tunnid tööd vihutud, istusime meiegi rahuldustundega kirikuaia peal ja sõime talgusuppi ning Mareti küpsetatud rosinasaia enda keedetud moosiga. Rüüpasime kohvi ja sõime jogurtit ning olime iseenda üle rõõmsad. Mille üle olekski kurta olnud, olime veetnud imeliselt mõnusa päeva vabas õhus tegutsedes, nautinud suurepärast seltskonda ja ilma. Saladuskatte all olgu öeldud, et Märjamaa jaoskond sai endale talgutelt ka ühe vahva uue liikme.

 

Aasta pärast käärime aga jälle käised üles!

Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid

FastLion CMS

Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad

Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad

Kaiu jaoskonna tegemised Kaja silmade läbi: Nagu juba tavaks saanud, otsustasime, et osaleme jällegi Teeme Ära talgutel Sedapuhku sai paika pandud, et panustame Vahastu kandi heaks Nagu igakevadised „Teeme ära!“ talgud on traditsiooniks saanud nii on juba tavapärane ka see, et talguid peavad ka Rapla ringkonna naiskodukaitsjad. Sedakorda andsid oma panuse kodukoha kaunimaks muutmisesse Kaiu jaoskonna naiskodukaitsjad Vahastus ja Hirvelaanes ning Märjamaa naiskodukaitsjad oma kodualevis.

Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse