Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuidas Harju naiskodukaitsjad kenal sügisel Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooniga Leedus käisid Kuidas Harju naiskodukaitsjad kenal Ühel kenal sügisesel oktoobrikuu päeval võttis Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooni (edaspidi IPA) liige ning NKK Harju naiskodukaitsja Veronika ühendust Edaga NKK Harju ringkonnast ja küsis, kas Eda ei tahaks IPA Eesti osakonna kutsel novembris sõita Leetu väikesele reisile koos toredate inimestega. Eda oli loomulikult nõus, sest naiskodukaitsjad on avatud uutele koostööpakkumistele ja võimalusele leida organisatsioonile uusi tegev- ja/või toetajaliikmeid. ← Eelmine Harju naised võistlustules Järgmine → Panen natuke soola? – Noh, kui sa just pead! Aga siis hästi natuke, eks! Kuidas Harju naiskodukaitsjad kenal sügisel Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooniga Leedus käisid

Kuidas Harju naiskodukaitsjad kenal sügisel Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooniga Leedus käisid

Jane Suu 12. nov. 2015

Ühel kenal sügisesel oktoobrikuu päeval võttis Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooni (edaspidi IPA) liige ning NKK Harju naiskodukaitsja Veronika ühendust Edaga NKK Harju ringkonnast ja küsis, kas Eda ei tahaks IPA Eesti osakonna kutsel novembris sõita Leetu väikesele reisile koos toredate inimestega. Eda oli loomulikult nõus, sest naiskodukaitsjad on avatud uutele koostööpakkumistele ja võimalusele leida organisatsioonile uusi tegev- ja/või toetajaliikmeid.

Kuidas Harju naiskodukaitsjad kenal sügisel Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooniga Leedus käisid
Kuidas Harju naiskodukaitsjad kenal sügisel Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooniga Leedus käisid

Novembrikuu esimese reede varahommikul kogunesid IPA liikmed ning samuti nende reisile kaasakutsutud Poilitsei- ja Piirivalveameti juures olevasse Kalevi kommipoe parklasse, et siis üheskoos bussireisi alustada. Kell 07:30 ajal hakkas buss Tallinnast liikuma, et peale võtta vahvad ja lõbusad reisikaaslased Paidest ja Pärnust ning sõita Leedu poole. Bussis jagati infot reisi kohta ja siis selgus ka tõsiasi, et lisaks IPA inimestele on sellel reisil kaasas ka koostööpartnerid LaitseRallyPargist ja Naiskodukaitse.

 

Nii kohvipeatustes, kui ka pika sõidu ajal tutvustas Eda Naiskodukaitset ja koostöö tegemise võimalusi ja BVÕ-d temaatikast huvitatuile ning Jane toetas omakorda NKK tegevuste tutvustamist militaarsemate tegevuste poole pealt. Nii mõnigi koostöö idee pandi neis vestlustes idanema.

 

Reedel, peale mõningast sõitmist, oli reisiseltskonnal võimalik lõunatada Paneve¾ises retro-nõukogude stiilis restoran-sööklas. Õhtul jõudsime Kaunasest ca 15 km kaugusel asuvasse Mastaièiù asulasse, kus asub Politseikool ja mille ühiselamust sai meile 2 päevaks „kodu“. Kuna Politseikoolis käivad alles veel renoveerimistööd, siis ühiselamus oli "Seisma jäänud aeg" ... mis seostus 80-90ndatega!


Peale tubadesse paigutumist ja oma toanaabritega tutvumist jätkus meie päevakava ja liikusime Kaunases ühte suurimasse kaubanduskeskusesse „MEGA“, et kinnitada keha ja turgutada vaimu! 

Kuidas Harju naiskodukaitsjad kenal sügisel Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooniga Leedus käisid
Kuidas Harju naiskodukaitsjad kenal sügisel Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooniga Leedus käisid

Laupäeval käisime Kaunase turul nimega „URMAS“, mis paljuski meenutas kunagist Kadaka turgu aga territooriumilt on „URMAS“ kordades suurem! Peale mõningast poodlemist sõitsime Kaunase linnaekskursioonile: kuulasime giidi ja jalutasime mööda Kaunase vanalinna tänavaid, nägime Kaunase iidse linnuse varemeid, Raekoda, mida kutsutakse ka ”valgeks luigeks”, Kaunase katedraali jm. Peale jalutuskäiku tegime linnas väikese bussiekskursiooni, mis lõppes kaubanduskeskuse „AKROPOLIS“ juures ning selle külastamisega.

 

Õhtul toimus meeleolukas Leedu IPA tervitusõhtusöök koos noorte ägedate rahvamuusikutega - oli palju pillilugusid, laulu ja saime koos esinejatega tantsida! Peale rahvamuusikat oli meie reisiseltskonnal võimalik lõõgastuda Leedu IPA liikme poolt välja valitud parimate diskopalade rütmis.

 

Pühapäeva varahommikul algas reisisellide kodutee, meid olid ära saatmas sõbrad Leedu IPA-st. Bussis sooviti õnne kõigile isadele isadepäevaks. Paljud isad said kodustelt õnnitlusi nii telefoni kui ka sõnumite teel, nii et nii mõnegi isa silmist võis näha härduse helki. Õhtuks said kõik väsinud reisisellid koju. Oli vahva reis. Tänud kõigile reisikaaslastele!

Faktipõhise infoga ja artikli kirjutamisel oli abiks IPA liige Mairold. Suured tänud!
Samuti täname vahva reisi organisaatoreid Uno Laasi IPA Eestist ja tema abikaasat Merikest, kes selle reisi meile võimaldasid ning Maretit ja Veronikat, kelle kaudu reisil osalemise info naiskodukaitsjateni jõudis.

FastLion CMS

Kuidas Harju naiskodukaitsjad kenal

Kuidas Harju naiskodukaitsjad kenal

Novembrikuu esimese reede varahommikul kogunesid IPA liikmed ning samuti nende reisile kaasakutsutud Poilitsei- ja Piirivalveameti juures olevasse Kalevi kommipoe parklasse, et siis üheskoos bussireisi alustada Kell 07:30 ajal hakkas buss Tallinnast liikuma, et peale võtta vahvad ja lõbusad reisikaaslased Paidest ja Pärnust ning sõita Leedu poole Ühel kenal sügisesel oktoobrikuu päeval võttis Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooni (edaspidi IPA) liige ning NKK Harju naiskodukaitsja Veronika ühendust Edaga NKK Harju ringkonnast ja küsis, kas Eda ei tahaks IPA Eesti osakonna kutsel novembris sõita Leetu väikesele reisile koos toredate inimestega. Eda oli loomulikult nõus, sest naiskodukaitsjad on avatud uutele koostööpakkumistele ja võimalusele leida organisatsioonile uusi tegev- ja/või toetajaliikmeid.

Kuidas Harju naiskodukaitsjad kenal sügisel Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooniga Leedus käisid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse