Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Harju naised võistlustules Harju naised võistlustules 23. -25. oktoobrini kogu Naiskodukaitset hõlmav ja Hiiumaal Paladel kulmineeruv avalike suhete ja ajaloo erialavõistlus oli sõna otseses mõttes kriisiõppus. Video tegemise tunnis ← Eelmine Tühja kõhuga sõda ei peeta Järgmine → Kuidas Harju naiskodukaitsjad kenal sügisel Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooniga Leedus käisid Harju naised võistlustules

Harju naised võistlustules

Maarika Pähklmäe 25. okt. 2015

23.-25. oktoobrini kogu Naiskodukaitset hõlmav ja Hiiumaal Paladel kulmineeruv avalike suhete ja ajaloo erialavõistlus oli sõna otseses mõttes kriisiõppus.

Harju naised võistlustules
Äratus!
Harju naised võistlustules
Naiskodukaitse õlalindid

Tiimidel tuli interneti puuduliku leviku ja IT-tehniliste probleemidega maadelda. Esmalt oli vaja kõikidel tiimidel loosiga saadud teema kohta teha kahe tunniga videoesitlus. Harju tiimi loosi teemaks osutus pärimuse hoidmine. Otsustasime filmis näidata loo ühest Naiskodukaitse ajaloolisest fotost, mis kätkes endas valgete lintide kandmise läbi ajaloo. Kahjuks kulus küll 90% ajast IT-probleemide lahendamisele, kuid vaatamata sellele õnnestus video esitleda. Video "Pärimuse hoidmine" esitlus haakus Harju tiimi näitlike rekvisiitidega, mis liigutas ajaloos paljusid naiskodukaitsjaid. Loodetavasti said paljud  vastuse, mida tähendavad õlalindid Naiskodukaitse ajaloos Harju ringkonna naistel ega aja neid enam segamini missilintidega.

 

Laupäeval toimus mitmeid võistlusi, ekskursioone ja muid ettevõtmisi. Käisime Hiiumaa Militaarmuuseumis ja asetasime küünlad Estonia laevahuku ohvrite mälestuspaigale. Väljasõidu ekstreemseks osaks saab nimetada kontsadega edukalt läbitud liivadüünidesse ehitatud pimedad maaalused punkrid, mida Hiiumaa ilus loodus endas peidab. Õhtu üllatuseks oli ühine tantsutund, kus õppisime erinevaid rahvalikke seltskonnatantse. Siinkohal oli üllatav muidu rahulike hiidlaste temperament. Õhtuse oli piduliku vastuvõtu rikkaliku laua eest sooviks öelda suur tänu kõikidele tublidele vabatahtlikele kokkadele. Suupisted olid nii maitsvad, et juba ainuüksi sellepärast tahaks Hiiumaad veel külastada, et seda mekki taas maitsta. 

 

Tore oli ka see, et kogusime õppusete ajal väga palju uusi tuttavaid ja värskendasime suhteid heade naiskodukaitsjatega teistest ringkondadest. Ja siis kui kõik juba magasid, püstitasid harjukad oma sisetelklaagri kohale suure Harju ringkonna plakati, et oleks veelgi kodusem- ikkagi juba teine öö siin koolimajas veeta. 

 

Pühapäeva hommik algas tempoka militaar-mobiilse stendi ülespanekuga, mida iseloomustab sõnademäng "up and down". Kõik detailid on kasutatavad näiteks kriisiolukorras ja välistingimustes. Näiteks stend on kasutatav  sidemetena või kandelinana, militaarstendi osa kasutatav magamisasemena ning erialagruppe tutvustavad padjad sobivad istumise või pea alla mugavust looma. Messiboksis kasutusel olev puidust granaadikast sisaldab daamile igaks elujuhtumiks vajalikku - huulepulki, lokirulle ja ajalooraamatut.

 

Lokirullidega õpetame huvilistele granaadiheidet ja huulepulkadega maskeerimist ning täpsusviset. 

Meie eesmärk on tutvustada Naiskodukaitse Harju ringkonda läbi väikese huumoriprisma, sest kriisiolukorras on huumor alati abiks. Meie ideed kannab sõnum: Harju blondid kohtuvad kaevikus! See on stereotüüpse mõtlemise ümberlükkamine. Naiskodukaitse koondab ju tegelikult kõiki tublisid naisi. Seda kinnitasid ka laevas intervjuusid andnud inimesed, kes ütlesid, et pole vahet, kas blond või brünett, tähtis on ellu jääda. Ellu jäämiseks aga on oluline koostöö. Väärtustame koostööd, hoiame elus vanu traditsioone ning loome uusi valikuid ja võimalusi- see ongi Naiskodukaitse Harju ringkonna ülesanne.

Harju naised võistlustules
Video tegemise tunnis

FastLion CMS

Harju naised võistlustules

Harju naised võistlustules

Äratus! Naiskodukaitse õlalindid Tiimidel tuli interneti puuduliku leviku ja IT-tehniliste probleemidega maadelda Esmalt oli vaja kõikidel tiimidel loosiga saadud teema kohta teha kahe tunniga videoesitlus 23.-25. oktoobrini kogu Naiskodukaitset hõlmav ja Hiiumaal Paladel kulmineeruv avalike suhete ja ajaloo erialavõistlus oli sõna otseses mõttes kriisiõppus.

Harju naised võistlustules

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse