Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Koroonakeerises klaastorn Koroonakeerises klaastorn Naiskodukaitse panustab käesoleva kriisi ajal muuhulgas ka Terviseameti staabis, kus vabatahtlikud käivad staabiassistentidena ja kommunikatsiooniassistentidena abis. Oma kogemust ja mõtteid jagavad kolm naiskodukaitsjat Elbe, Iiris ja Tuuli. aprillil tähistame veteranipäeva Koroonakeerises klaastorn

Koroonakeerises klaastorn

17. aprillil 2020

Naiskodukaitse panustab käesoleva kriisi ajal muuhulgas ka Terviseameti staabis, kus vabatahtlikud käivad staabiassistentidena ja kommunikatsiooniassistentidena abis. Oma kogemust ja mõtteid jagavad kolm naiskodukaitsjat Elbe, Iiris ja Tuuli.

Koroonakeerises klaastorn
Nõva Break OÜ otsustas toetada naiskodukaitsjaid, kes kriisi ajal eesliinil vabatahtlikult panustavad. Pildil Clarisse-Lilith Kullassaar ja Elbe Lumiste

Staabiassistendina töötades on päevad intensiivsed ja pikad, õhtul 8-9ni välja, kuid saadud kogemus on siiski õpetlik ja ka tore, tõdeb Elbe Lumiste Harju ringkonnast. “Alguses rääkisime justkui eri keeli, meie militaar- ja nemad oma keelt, kuid praeguseks oleme saanud ühtse süsteemi tööle,” räägib naine. Elbe ülesandeks on olla abiks tehnilise poole pealt - koguda infot, protokollida koosolekuid, abistada teisi töötajaid infohalduse osas, pidada logi sissetulevate kirjade üle jne. Ta usub, et tehtud töö on suureks abiks mitte ainult praegu, vaid ka tulevaste kriiside ajal, kuna üheskoos on kõrvaldatud kitsaskohti ning täiustatud baassüsteeme.

 

Iiris Prosa on Pärnu ringkonna naiskodukaitsja, kes töötab muidu Kaitseliidu noorteorganisatsioonide avalike suhete spetsialistina. Eriolukorra ajal panustab ta lisaks ka Terviseametis kommunikatsiooni assistendina ehk tema tööks on filtreerida meediapäringuid ning hoida silma peal, et kõikide sissetulevate küsimustega tegeletakse. “Inimesed teevad meeletut tööd, et meil kõigil oleks maksimaalselt turvaline ja see olukord võimalikult kiirelt mööda saaks. Ja kui minu panus aitab nende tööd veel efektiivsemaks teha, siis teeb abiks olemine ainult rõõmu,” jagab Iiris põhjust, miks ta Terviseameti staapi ilma pikemalt mõtlemata appi tõttas.


Tallinna ringkonna naiskodukaitsja Tuuli Türki jaoks on väga huvitav võimalus näha Terviseameti kommunikatsiooniinimeste igapäevaelu praeguses infotormis. Infokilde liigub ja osapooli on väga palju ning samal ajal peab nii võitlema valeuudiste ja linnalegendidega kui ka fookuses hoidma ühist õiget sõnumit. Tuuli näeb staabis olles, milline töö tehakse kulisside taga, et pressibriifil saaks enesekindlusega esineda või hommikust õhtuni teleri ja raadio vahendusel kindla sisuga intervjuusid anda. “Igapäevast meediakära jälgitakse tähelepanelikult ning avalikkusele saadetavad erinevad infomaterjalid (juhenditest pressiteadeteni) käiakse üle suure detailsusega – sest eksimisruumi ei ole, kõike tsiteeritakse ja halvimal juhul mõjutad ka kogu ettevõtmise kuvandit,” selgitab Tuuli kommunikatsioonitöö rolli. Naine kirjeldab Terviseameti hoonet kui keset koroonakeerist olevat klaastorni, mille kõrgel korrusel asuvas staabiruumis laeva sadamasse juhitakse. Meeskonna töö on pingeline ja väsitav, tuju aitab üleval hoida üksteise toetamine ja huumor. “Mina teen oma vahetuse ära ja lähen koju puhkama ning järgmisel päeval jälle regulaarset pressikonverentsi oma diivani pealt telerist vaatama, aga kogu selle suure meeskonna jaoks töö ei katke,” imetleb Tuuli staabitöötajaid ning on rõõmus, et neid omalt poolt toetada saab.

FastLion CMS

Koroonakeerises klaastorn

Koroonakeerises klaastorn

Nõva Break OÜ otsustas toetada naiskodukaitsjaid, kes kriisi ajal eesliinil vabatahtlikult panustavad Pildil Clarisse-Lilith Kullassaar ja Elbe Lumiste Staabiassistendina töötades on päevad intensiivsed ja pikad, õhtul 8-9ni välja, kuid saadud kogemus on siiski õpetlik ja ka tore, tõdeb Elbe Lumiste Harju ringkonnast Naiskodukaitse panustab käesoleva kriisi ajal muuhulgas ka Terviseameti staabis, kus vabatahtlikud käivad staabiassistentidena ja kommunikatsiooniassistentidena abis. Oma kogemust ja mõtteid jagavad kolm naiskodukaitsjat Elbe, Iiris ja Tuuli.

Koroonakeerises klaastorn

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse