Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Killukesi side- ja staabi erialavõistluselt Killukesi side- ja staabi Ilma pikema sissejuhatuse ja täiendava ettevalmistuseta läksime neljakesi kaunil oktoobrikuu alguspäevadel vallutama Võrumaa metsasid. Teema – side ja staap. Ja lõppu viktoriiniküsimus: kust tuli mõiste „staap“ ja kes seda esimene kasutama hakkas? ← Eelmine Baasväljaõppe IV moodul – sõdurioskused Järgmine → Ohutushoiu kursusel Killukesi side- ja staabi erialavõistluselt

Killukesi side- ja staabi erialavõistluselt

Jelena Nesterova 29. okt. 2015

Ilma pikema sissejuhatuse ja täiendava ettevalmistuseta läksime neljakesi kaunil oktoobrikuu alguspäevadel vallutama Võrumaa metsasid. Teema – side ja staap.

Killukesi side- ja staabi erialavõistluselt

Kui lugesime esimest korda võistlusjuhendit, siis ehmatus oli suur. Nimelt tuli meil selgeks õppida paari päevaga püstolist laskmine, tuletada meelde kommutaarori ühendamist ja tema töömehhanismid, käsupunktid ja muu, mida üks korralik staabiassistent peab valdama. Korratud, mindud.

 

Ilus laupäevane hommik, Kuperjanovi pataljon, vaikus ja päike. Rivis hommikusöögile. Kõik on vaiksed. Tunda on pinget enne instruktaa¾i, ei tea ju mida kaasa pakkida, kuidas ollagi.

Peale lühikest koosolekut ja ülikiiret pakkimist oli kõik 12 võistkonda kahe DAF’i peale jagatud ja sõit metsa alanud.

Ja nagu patrullvõistluse järgi ikka, ootamine oma järjekorra järgi algas metsatukas puhates ja nautides hommikust päikest. Ja oligi start!

Nagu just mainisin, siis võistlus oli korraldatud patrullvõistlusena ning kokku oli 11 kontrollpunkti. Kõige erksamad näited punktidest:

  1. Laskmine püstolist – tuleb välja, et staabiassistent peab oskama kaitsma end ja oma ülemat.
  2. Tingmärkide raamat on kasulik ka metsas.
  3. NATO kuuldekoodid on imelised, eriti kui tantsime tangot Romeo’ga.
  4. Loodame, et meie pealik ei joo Cafe Latte’t metsas, sest muidu peab iga hommik harjutama selle imelise kohvijoogi tegemist katelokiga.
  5. SEM-70 jaama kokkupanek on Alutaguse naistele selge nagu seebivesi, kuid kui üks krüptokood ei sobi, siis tuleb kasutada ju teist J
  6. Alutaguse naised on nii tugevad, et neljakesi suudetakse edasi lükata Mercedez-Benz auto, kus laiab  ülema abi ja samal ajal uurida temalt välja peolaua menüü.
  7. Maleva pealik võib olla rahulik, et tema staabiassistendid suudavad 10 minuti jooksul püstitada staabitelgi ja ahi soojaks ajada.
  8. Traatside on retro. Aga kui levi on maas, siis tuleb kaablit ajada maastikul ja läbi vee.
  9. Ja kui lõpuks märgade saabastega eelviimasesse punkti jõuda, siis suudame ka väsinuna, pimedas sooritada lõpujooksu.

 

Kokkuvõttes, kõik hilisõhtused õpped instruktoritega, kannatused raskest rassimisest ja vabastavast laulmisest rajal, kuid eelkõige väga hea meeskonnatöö, tõid meile auväärse kolmanda koha.

Ja lõppu viktoriiniküsimus: kust tuli mõiste „staap“ ja kes seda esimene kasutama hakkas?

FastLion CMS

Killukesi side- ja staabi

Killukesi side- ja staabi

Kui lugesime esimest korda võistlusjuhendit, siis ehmatus oli suur Nimelt tuli meil selgeks õppida paari päevaga püstolist laskmine, tuletada meelde kommutaarori ühendamist ja tema töömehhanismid, käsupunktid ja muu, mida üks korralik staabiassistent peab valdama Ilma pikema sissejuhatuse ja täiendava ettevalmistuseta läksime neljakesi kaunil oktoobrikuu alguspäevadel vallutama Võrumaa metsasid. Teema – side ja staap.

Killukesi side- ja staabi erialavõistluselt

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse