Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Baasväljaõppe IV moodul – sõdurioskused Baasväljaõppe IV moodul – Oktoobrikuu eelviimasel nädalavahetusel toimus Alutaguse maleva staabis Naiskodukaitse naistele baasväljaõppe IV moodul – sõdurioskused. Kuigi paljudel naiskodukaitse liikmetel on see moodul veel läbimata, siis kohale oli end registreerinud viis naist, nendest kaks olid Tallinna ringkonnast. ← Eelmine Avalike suhete ja ajaloo erialavõistlus Järgmine → Killukesi side- ja staabi erialavõistluselt Baasväljaõppe IV moodul – sõdurioskused

Baasväljaõppe IV moodul – sõdurioskused

Heli Kool 24. okt. 2015

Oktoobrikuu eelviimasel nädalavahetusel toimus Alutaguse maleva staabis Naiskodukaitse naistele baasväljaõppe IV moodul – sõdurioskused. Kuigi paljudel naiskodukaitse liikmetel on see moodul veel läbimata, siis kohale oli end registreerinud viis naist, nendest kaks olid Tallinna ringkonnast.

Meie esimene päev algas nagu alati kogunemisega kell 8,00 staabis, kus oli meid ootamas hommikukohv ja võileivad. Kell 9,00 algas esimene tund – side ja topograafia, läbiviijaks oli sõjakooli kadett Kirill. Algselt tehti teoorias selgeks mis side üldse endast kujutab, milleks on see vajalik, millised on side edastamise meetodid ja kuulmiskoodid, kui teooria selge jagati igaühele raadiosaatja kätte ja algas praktiline tund. Meid saadeti maleva territooriumile laiali ja algas sidekontroll, algul tekkis segadus, et kuidas õigesti vastata ja sõnumit teistele saata. Saime hakkama. Siis jagati meile kompassid ja maa ala kaardid. Läks päris huvitavaks, anti meile kordinaadid, pidime leidma kaardilt selle punkti ja ütlema mis laiuskraadidel see asub. Tunni teisel osal viidi meid õue, et saada selgeks sammupaarid. Pärast pidime arvutama, et mitu kilomeetrit on punkti A ja B vahe. Kuigi samm on igal inimesel erinev siis oli ka eksimise võimalus +- 3m.

 

Teine tund oli maskeerimisest ja sõjalise liikumise õppimisest, seda juhendas ka sõjakooli kadett Meelis. Teoorias räägiti kuidas teha maskeeringut ja millised on liikumis viisid ning näidati ka pilte.

 

Praktilises tunnis jagati meile laiali kreemid ja kamuflaazi pulgad, peale nende kasutamist olime kõik murjamid koos juhendajaga. Siis läksime spordisaali, kus saime relvad AK4 ja algas liikumise õppimine. Liikumisviisid on ka erinevad: söösta-kata, hiilimine, poolkükakil hiilimine, põlvili hiilimine ja roomamine. Peale meid polnud enam saali põrandat vaja pesta, läikis.

Päeva lõpuks oli meil relvaõppe, seda viis läbi Toomas Lüganuse malevast. Jagati igaühele relv AK4, mis tuli lahti võtta osadeks ja pärast kokku panna koos osade nimetustega. Kui seda sai umbes neli korda tehtud, siis jäid lõpuks relva osade nimetused ka meelde. Tunni teine osa toimus jälle saalis, kus praktiseerisime laske asendeid ja käsklusi.

 

Muidugi päevaplaani kuulusid ka lõunasöök ja õhtusöök. Meid sattus toitlustama väga hea kokk Naiskodukaitsest, toidud olid maitsvad ja portsud suured.

 

Teiseks päevaks oli meile planeeritud metsaretk koos teadmiste kinnitamisega, seda kontrollis Aivar.

 

Peale hommikukohvi ja putru, istusime bussi ja sõit läks metsa poole. Meie retk oli umbes 3-4 km, see toimus Jõhvi lähedal Kotinuka metsas. Kokku oli neli punkti ja liikusime ükshaaval:

1. Ennast maskeerinud, pidi läbi raadiosaatja võtma ühenduse oma rühmajuhiga, kes andis järgmise punkti kordinaadid, leides selle kaardilt, liikusid edasi järgmisse punkti, kus oli uus ülesanne.

2. Läbi tiheda rohu tuli liikuda ennas märkamatuks jättes vastase soomukile nii lähedale kui sai. Ülesanne läbitud anti jälle uued kordinaadid, leides kaardilt selle punkti liikusid edasi.

3. Selles punktis võeti käsile teadmised kompassist, sammupaaridest, kraadidest. Said uued kordinaadid, leidsid kaardilt punkti ja liikusid edasi.

4. Viimases punktis oli vaja meelde tuletada relvaosad koos nimetustega, sest oli vaja relv lahti võtta ja kokku panna.

Saades uued kordinaadid liikusid lõpp-punkti.

 

Metsas liikudes sai kasutada sihte, kraavi kaldaid ja metsavaheteid. Selleks läks meil aega umbes kaks tundi, kobisime bussi ja sõit tagasi staabi poole, kus ootas meid ringkkonna esinaine, kes andis meile selle mooduli läbimise kohta tunnistused ja juhendajad, kes jäid meiega rahule. Lõpetuseks veel üks suur kõhutäis ja läksimegi laiali. Väga tore nädalavahtus oli, ega liigsed teadmised pole liiast.

 

FastLion CMS

Baasväljaõppe IV moodul –

Baasväljaõppe IV moodul –

Meie esimene päev algas nagu alati kogunemisega kell 8,00 staabis, kus oli meid ootamas hommikukohv ja võileivad Kell 9,00 algas esimene tund – side ja topograafia, läbiviijaks oli sõjakooli kadett Kirill Oktoobrikuu eelviimasel nädalavahetusel toimus Alutaguse maleva staabis Naiskodukaitse naistele baasväljaõppe IV moodul – sõdurioskused. Kuigi paljudel naiskodukaitse liikmetel on see moodul veel läbimata, siis kohale oli end registreerinud viis naist, nendest kaks olid Tallinna ringkonnast.

Baasväljaõppe IV moodul – sõdurioskused

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse