Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kaiu jaoskonna talgupäev eriolukorra tingimustes. Kaiu jaoskonna talgupäev eriolukorra Kui väga tahta, siis ikka saab. Traditsiooniliselt on Kaiu jaoskond igal aastal, esimesel maikuu nädalavahetusel, pidanud talguid. Ka sel aastal oli tegu aastaplaanis kirjas. Mõeldud tehtud! Seniks püsige terved, olge valvsad ja hoidke ennast! ← Eelmine Märjamaa valla aasta ema on Nele Pernits! Järgmine → Rapla naiskodukaitsjate valmisolek kriisis panustada on kõrge Kaiu jaoskonna talgupäev eriolukorra tingimustes.

Kaiu jaoskonna talgupäev eriolukorra tingimustes.

Kaja Heinsaar 8. mail 2020

Kui väga tahta, siis ikka saab. Traditsiooniliselt on Kaiu jaoskond igal aastal, esimesel maikuu nädalavahetusel, pidanud talguid. Ka sel aastal oli tegu aastaplaanis kirjas. Mõeldud tehtud!

Kaiu jaoskonna talgupäev eriolukorra tingimustes.
Foto: Kalle Kollin

Veidike ettevalmistust ja organiseerimist ning aprilli teises pooles said kõik sõnumi järgmise tekstiga: “Tere! Taas tulemas 1.mai ja plaanikohaselt Teeme Ära talgud. Vestelnud hr.Kaasikuga selgus, et ta vajab abikäsi lasketiirus- kes jaksab pintslit hoida, see värvib...kes luuda, see koristab ja kes lappi, see peseb. Onju jõukohane. Koguneme kell 10. Mõned tunnid ohverdame lasketiiru heaks! Kas jah või ei. Vastust oodates Kaja“. Ja vastuseid tuli usinasti ja kohe. Peagi oligi käes 1.mai ja kell 10. Ilmataat oli sel päeval ilmselt naiskodukaitsja või siis vähemalt meie toetajaliige, sest ilm oli ilus ja soosis tegemisi. Päeva alustuseks väike tervitus tulijaile ja instrueerimine. Käte pesu, käte deso, mask ja hoiame distantsi 2x2. Ka planeeritud tööd võimaldasid hoida distantsi ja lähemalt kokku saime alles pildistamise ajaks. Etteruttavalt võib öelda, et ka lõunalauas püüdsime kõiki ettenähtud reegleid järgida.

Kaiu jaoskonna talgupäev eriolukorra tingimustes.
foto: Kalle Kollin

Rahvast oli parasjagu ja igaüks sai omale jõukohase ja soovikohase töö. Tänu osavatele värvijatele, sai uue kuue lasketiiru üks küljeseintest. Eda, Kristel ja Kalle võivad uhkusega öelda, et ilus roheline sai. Kaire ja Anu andsid valu rehadele ja tänu neile said muruplatsid uue värskema ilme. Tiiru teises servas müristas keegi relakaga. Jaanus püüdis seal suuri metallist vaheuksi vabastada paksu roostekoorma alt. Ühel päeval saavad nemadki uue kuue. Pintsel ja värv juba ootamas. Lasketiirul on palju palju palju aknaid. Enamik neist on nüüd kirkamad ja läbipaistvamad kui enne. Vähemalt suuremad neist! Selle suure töö tegi ära Maret, ikka seestpoolt ja väljastpoolt, taburett :) kaaslaseks. Et oleks ikka särav ja selge! Ja Ülle, mis siis tema tegi. Pintsel talle ei sobinud, selle asemel võttis näppu hargi ja nagu imeväel sai lasketiiruesine lillepeenar uue ilme! Kõiki töid ja tegemisi koordineeris ja kontrollis majaperemees Endel. Kõik tehtu sai kullipilguga fikseeritud ja heaks kiidetud. Päeva edenedes jõudis kätte lõunaaeg. Aitähh Eduard, et meie lõunalaua eest hoolt kandsid. Supp sai rammus ja toekas, magustoiduks šhokolaadi ja küpsist.

 

Kaiu jaoskonna talgupäev eriolukorra tingimustes.
foto: Kalle Kollin

Tänutäheks tehtu eest, sai iga talguline tänumündi ja tänusõnad minult! Oli tore ja sisutihe tööpäev ja seda kõike sai teha ka eriolukorras. Ikka käte pesu, käte deso ja kaks korda kaks meetrit. Tänud kõikidele osalistele ja kohtumiseni järgmisel korral. Seniks püsige terved, olge valvsad ja hoidke ennast!

FastLion CMS

Kaiu jaoskonna talgupäev eriolukorra

Kaiu jaoskonna talgupäev eriolukorra

Foto: Kalle Kollin Veidike ettevalmistust ja organiseerimist ning aprilli teises pooles said kõik sõnumi järgmise tekstiga: “Tere! Taas tulemas 1 mai ja plaanikohaselt Teeme Ära talgud Kui väga tahta, siis ikka saab. Traditsiooniliselt on Kaiu jaoskond igal aastal, esimesel maikuu nädalavahetusel, pidanud talguid. Ka sel aastal oli tegu aastaplaanis kirjas. Mõeldud tehtud!

Kaiu jaoskonna talgupäev eriolukorra tingimustes.

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse