Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Igapäevane ohutu elu vajab rohkem teadmisi ja oskusi, kui esmaspilgul tunduda võib Igapäevane ohutu elu vajab Ohutushoiu kursus, kui Naiskodukaitse baasväljaõppe kohustuslik moodul alates 2019 aastast, on nüüdseks läbitud veel 12 naisel, kes terve pika maikuu nädalavahetuse kõik ettekantu hoolsalt kõrva taha panid. Õppepäevad olid pikad, kuid see-eest väga sisukad. Kõik instruktorid olid selgelt oma ala spetsialistid ning teemadest kaasahaaratuna said ka õppurid palju sõna võtta ning pingsate arutelude tulemusena ohutushoiualased teadmised kinnistada. Naiskodukaitse koormusmatka võit läks Võru ringkonda Järgmine → Võidupüha paraad 2019 Igapäevane ohutu elu vajab rohkem teadmisi ja oskusi, kui esmaspilgul tunduda võib

Igapäevane ohutu elu vajab rohkem teadmisi ja oskusi, kui esmaspilgul tunduda võib

Reelika Mõttus, Liina Valner 27. mail 2019

Ohutushoiu kursus, kui Naiskodukaitse baasväljaõppe kohustuslik moodul alates 2019 aastast, on nüüdseks läbitud veel 12 naisel, kes terve pika maikuu nädalavahetuse kõik ettekantu hoolsalt kõrva taha panid. Õppepäevad olid pikad, kuid see-eest väga sisukad. Kõik instruktorid olid selgelt oma ala spetsialistid ning teemadest kaasahaaratuna said ka õppurid palju sõna võtta ning pingsate arutelude tulemusena ohutushoiualased teadmised kinnistada.

Kahepäevane ohutushoiu koolitus sisaldas endas nii teooriat, kui ka praktilisi harjutusi. Esimene õppepäev mahutas endasse huvitavad loengud evakuatsioonist, tule- ning mürgistusohutusest, peamistest ellujäämispraktikatest elutähtsate teenuste katkemise korral, enesekaitsest internetikeskonnas jpm. 

 

Pika õppepäeva lõpetaski praktiline harjutus, kus saime välitingimustes kõik ise läbi proovida elava tule kustutamise nii pulberkustutiga kui ka paljude jaoks esimest korda kätte võetud tuletekiga. Tuleohutuse juures on tõesti praktiline läbiharjutamine väga oluline, sest päris mitmed õppurid esialgu pelgasid end proovile panna. Lõpuks said aga siiski kõik julguse ning teadmised toimimaks tulekahju korral võimalikult kiiresti ning oskuslikult.

Igapäevane ohutu elu vajab rohkem teadmisi ja oskusi, kui esmaspilgul tunduda võib
Foto: Elina Aslett

Teise õppepäeva fookuses olid käitumisjuhised erievates kriisi - ja hädaolukordades. Omandasime teadmisi , kuidas rahulikuks jäädes  käituda relvakonflikti, eriolukorra ning hübriidsõja korral. Erinevad etendatud kaasused olid ühest küljest nii lõbusad, kui ka teadmisi kinnistavad.

 

Läbi mängu õppimine on oluline, see on kindel. Lõbusate rollimängude kaudu saime kõik palju olulisi teadmisi ning nippe erinevates häireolukordades käitumiseks. Parem ikka kõigeks valmis olla, kui käed rüpes oodata, mil eriolukord ohtlikuks eskaleerub.

 

Ka teine õppepäev sai lõpetatud praktiliste harjutustega ning esmased füüsilise enesekaitse oskused on nüüd vapralt omandatud. Loomulikult pakkus palju põnevust ning ka vaidluseid seadusandlus ning erinevad häireolukorra regulatsioonid.

 

Tänud korraldajatele kõige, ka kohvi ja maitsva lõunasöögi eest. Koolituse atmosfäär oli väga positiivne ja üksteist toetav, kuigi enamusega kohtusime alles esimest korda. Eesti võib kindel olla, et tänu Naiskodukaitsele on meie maa ja ohutus kaitstud. Elagu Eesti! :)

Igapäevane ohutu elu vajab rohkem teadmisi ja oskusi, kui esmaspilgul tunduda võib
Foto: Elina Aslett
Igapäevane ohutu elu vajab rohkem teadmisi ja oskusi, kui esmaspilgul tunduda võib
" Meie oleme nüüd valmis!" Foto: Triin Kravets

FastLion CMS

Igapäevane ohutu elu vajab

Igapäevane ohutu elu vajab

Kahepäevane ohutushoiu koolitus sisaldas endas nii teooriat, kui ka praktilisi harjutusi Esimene õppepäev mahutas endasse huvitavad loengud evakuatsioonist, tule- ning mürgistusohutusest, peamistest ellujäämispraktikatest elutähtsate teenuste katkemise korral, enesekaitsest internetikeskonnas jpm Ohutushoiu kursus, kui Naiskodukaitse baasväljaõppe kohustuslik moodul alates 2019 aastast, on nüüdseks läbitud veel 12 naisel, kes terve pika maikuu nädalavahetuse kõik ettekantu hoolsalt kõrva taha panid. Õppepäevad olid pikad, kuid see-eest väga sisukad. Kõik instruktorid olid selgelt oma ala spetsialistid ning teemadest kaasahaaratuna said ka õppurid palju sõna võtta ning pingsate arutelude tulemusena ohutushoiualased teadmised kinnistada.

Igapäevane ohutu elu vajab rohkem teadmisi ja oskusi, kui esmaspilgul tunduda võib

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse