Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Harju naiste talvelõpulaager Harju naiste talvelõpulaager Talve viimastel päevadel korraldas Naiskodukaitse Harju ringkond ellujäämiskursuse Valgejõel , Nõmmeveskil, kus jagati teadmisi ja oskusi, kuidas jääda ellu talvistes tingimustes ← Eelmine Targad naised said veel targemaks Järgmine → Naiskodukaitse mälestuspäev Harju ringkonnas Harju naiste talvelõpulaager

Harju naiste talvelõpulaager

Heli Jürisson ja Maris Bor¹t¹ik Rävala jaoskonnast 28. märtsil 2011

Talve viimastel päevadel korraldas Naiskodukaitse Harju ringkond ellujäämiskursuse Valgejõel , Nõmmeveskil, kus jagati teadmisi ja oskusi, kuidas jääda ellu talvistes tingimustes

Harju naiste talvelõpulaager

Nädalavahetus algas reede õhtul, kus instruktorid, Andres Sillaots ja Jaanus Puusepp tutvustasid meile nädalavahetuse tegevusplaani. Vaadati koos üle , mida olime kaasa võtnud ja mida võiks veel kaasa võtta. Instruktorid näitasid ka seda, mis oli pakitud nende kotti ja jagasid palju kasulikke näpunäiteid selle kohta, mis võiks alati metsa minnes kaasas olla ja kuidas vajadusel ära kasutada asju, mis kaasas on (näiteks valmistada särgist seljakott jne).

 

Laupäeva hommikul alustasime laagrikoha otsimisega (lagendiku lähedal, mahalangenud puu kõrval) ja tutvustati erinevaid võimalusi, kuidas käepärastest materjalidest ja vahenditest erinevaid onne ehitada ning millega peab ööbimispaiga ehitamisel arvestama (tuuletakistus, magamisaluse soojustus, tule tegemise koht, soojuspeegel jms). Seejärel pidime leidma kõige sobivama koha, kuhu ehitada ulualune ning seejärel läks töö lahti. Paar naist hakkasid koguma puid tule jaoks ja ülejäänud tegelesid onni ehitamisega. Lõunaks oligi lumi onni alt ära koristatud ja ettejäänud oksad eemaldatud.

 

Järgmiseks põhiteemaks oli erinevate tuletegemise võimaluste tutvustamine ning kõigil tuli korjata tulealustamiseks vajaminevat materjali ning süütama tule, mis põleb vähemalt 2 minutit. Tänu headele õpetussõnadele saime ülesandega hästi hakkama. Lisaks tutvustati, kuidas hankida ja puhastada joogiks vett - selleks sulatasime lund ja lõunasöögi valmistasime katelokis. Peale söömist jätkasime onni ehitamist, mille lõpetasime enne pimedat.

 

Instruktor Ingvar Salk pidas lühikese loengu topograafiast ning viis läbi praktilise harjutuse, mille käigus tuli etteantud koordinaadid kanda kaardile ja orienteeruda ning joonistama sealse maastikukaardi. Ülesande kontrolliks tuli esitada maastikukaart ja tutvustada teed asukohta naisele, kes ei olnud sellel alal käinud ning viimane sõitis kirjelduse järgi antud punkti ning kontrollis joonistatud kaardi täpsust. Peale orienteerumist suundusime tagasi onni juurde.

 

Öö metsas möödus rahulikult ja hommikul oli onnis meeleolu hea. Pühapäeval näitasid instruktorid erinevaid püüniseid ja rääkisid kuidas metsast toitu leida ja millised taimed söögiks kõlbavad. Lõunaks korjasime oma laagriplatsi kokku ja läksime tagasi saunamajakesse, kus ootas meid soe saun ja söök.

FastLion CMS

Harju naiste talvelõpulaager

Harju naiste talvelõpulaager

Nädalavahetus algas reede õhtul, kus instruktorid, Andres Sillaots ja Jaanus Puusepp tutvustasid meile nädalavahetuse tegevusplaani Vaadati koos üle , mida olime kaasa võtnud ja mida võiks veel kaasa võtta Talve viimastel päevadel korraldas Naiskodukaitse Harju ringkond ellujäämiskursuse Valgejõel , Nõmmeveskil, kus jagati teadmisi ja oskusi, kuidas jääda ellu talvistes tingimustes

Harju naiste talvelõpulaager

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse