Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Esmaabiinstruktorid taaskord ennast täiendamas Esmaabiinstruktorid taaskord ennast täiendamas Täna Haapsalus algavatele esmaabiinstruktorite õppepäevadele on oodatud üle 20 Kaitseliidus ja Naiskodukaitses tegutseva esmaabiinstruktori, et jagada omavahel kogemusi ning täiendada teadmisi ja oskusi. Foto: Naiskodukaitse Kriisiabi ← Eelmine Laulu- ja tantsupeoliste lõunasöögi eest hoolitseb üle saja naiskodukaitsja Järgmine → Naiskodukaitse juhid kogunevad Valgamaale Esmaabiinstruktorid taaskord ennast täiendamas

Esmaabiinstruktorid taaskord ennast täiendamas

Kersti Podmo¹enski, Naiskodukaitse väljaõppe arendusspetsialist, 11. juulil 2014

Täna Haapsalus algavatele esmaabiinstruktorite õppepäevadele on oodatud üle 20 Kaitseliidus ja Naiskodukaitses tegutseva esmaabiinstruktori, et jagada omavahel kogemusi ning täiendada teadmisi ja oskusi.

Esmaabiinstruktorid taaskord ennast täiendamas
Psühhoterapeut ja Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna esinaine Jana Ots. Foto: Liina Toome

 

Sel aastal on fookuses psühhosotsiaalne esmaabi, mis on muutumas aina olulisemaks valdkonnaks esmaabis tervikuna. Kogenud koolitaja psühhoterapeudi Jana Ots´a juhendamisel keskendutakse põhitõdedele, kuidas suhelda ja käituda traumeeritud inimesega peale õnnetusjuhtumit nii, et sellest oleks rohkem kasu kui kahju. Sealjuures pööratakse tähelepanu just sellele, kuidas antud teemat  Kaitseliidus läbiviidava 16-tunnise esmaabikoolituse raames väga lihtsalt ja selgelt edasi anda.

 

Kogenumad instruktorid teavad, et kvaliteetselt läbiviidud situatsioonõpe on esmaabi õpetamisel pea asendamatu viis õppe-eesmärkide saavutamiseks ning eriti oluline on selle meetodi mõju õppurite enesekindlusele edaspidi esmaabi anda. Et viimastel aastatel on esmaabiinstruktorite read hoogsalt täienenud uute naiskodukaitsjate ja kaitseliitlastega, siis süvenetaksegi taas situatsioonõppe eesmärgistamisele ja läbiviimise põhimõtetele ning jagatakse oma kogemusi antud vallas.

 

Esmaabi instruktoreid koolitatakse Naiskodukaitse eestvedamisel alates 2006. aastast, mil antud projekt kogenud esmaabiõpetaja Andrus Lehtmetsa poolt algatati. Kokku on Kaitseliidus lõpetanud seitse esmaabiinstruktori kursust ning iga-aastaseks traditsiooniks on kujunenud ka esmaabiinstruktorite õppepäevad. 

Esmaabiinstruktorid taaskord ennast täiendamas
Esmaabi baasväljaõppemoodul Naiskodukaitses. Foto: Naiskodukaitse

FastLion CMS

Esmaabiinstruktorid taaskord ennast täiendamas

Esmaabiinstruktorid taaskord ennast täiendamas

Psühhoterapeut ja Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna esinaine Jana Ots Foto: Liina Toome Sel aastal on fookuses psühhosotsiaalne esmaabi, mis on muutumas aina olulisemaks valdkonnaks esmaabis tervikuna Täna Haapsalus algavatele esmaabiinstruktorite õppepäevadele on oodatud üle 20 Kaitseliidus ja Naiskodukaitses tegutseva esmaabiinstruktori, et jagada omavahel kogemusi ning täiendada teadmisi ja oskusi.

Esmaabiinstruktorid taaskord ennast täiendamas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse