Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Esmaabi erialavõistluse võitis Võrumaa ringkond Esmaabi erialavõistluse võitis Võrumaa Nädalavahetusel toimus Ebavere ja Äntu matkarajal Naiskodukaitse viies esmaabi erialavõistlus, mille võitsid Võru ringkonna naiskodukaitsjad. Fotod Velli Ehasalu Vaata Aktuaalse Kaamera videoülesvõtet siit Võistlused ← Eelmine Naiskodukaitse viies vabariiklik esmaabi erialavõistlus toimub Lääne-Virumaal Järgmine → Tänu naiskodukaitsjatele jõudsid sinililled kõikjale Eestis Esmaabi erialavõistluse võitis Võrumaa ringkond

Esmaabi erialavõistluse võitis Võrumaa ringkond

Kristel Kitsing 30. mail 2016

Nädalavahetusel toimus Ebavere ja Äntu matkarajal Naiskodukaitse viies esmaabi erialavõistlus, mille võitsid Võru ringkonna naiskodukaitsjad.

Suurima punktiskoori saavutanud Võru I võistkonda kuulusid Jaanika Sild, Maie Vumba ja Laura Vill. 

Esmaabi erialavõistluse võitis Võrumaa ringkond
Foto: Kristel Kitsing

Kõigest kahe punkti kaugusele võidust jäi Viru ringkonna tiim, keda esindasid Piret Rehe, Anet Veia ja Margit Merilo. 

Esmaabi erialavõistluse võitis Võrumaa ringkond
Foto: Kristel Kitsing

Auväärsele kolmandale kohale tuli Tartu ringkonna võistkond, kuhu kuulusid Baiba Pastak, Regina Kullamaa ja Piret Kolk. 

Esmaabi erialavõistluse võitis Võrumaa ringkond
Foto: Kristel Kitsing

Võistluse peakohtunik Lea Matusorg kommenteeris, et laupäevane võistluspäev oli pingeline ja võistkonnad pidasid vapralt lõpuni vastu. „Seevastu pühapäev võimaldas nautida Väike-Maarja valla kaunist loodust ja saada teadmisi vetelpäästest ning kiivri vajalikkusest. Veelkord tänud kõigile võistlejatele ning eriti kohtunikele ja kannatanutele,“ sõnas Matusorg.

 

Kahe päeva vältel tuli osalejatel näidata oma oskusi täiskasvanu ja imiku elustamisel ning CAT ¾guti paigaldamisel. Proovile pandi võistlejate oskused kannatanute päästmisel suitsutelgist ja esmaabi andmisel autoõnnetuses viga saanud kannatanutele. Võistlejatel tuli abistada ka purjus puuraidurit, näidata oma oskusi ravimtaimede tundmises, tohterdada jalgrattalt ja kõrgusest kukkunut, näidata oma oskusi jahiõnnetusse sattunud kannatanu abistamisel ning põletus- ja elektriõnnetuste vigastuse korral. Samuti said osalejad abistada rästikuhammustuse saanud kannatanut ja lahendada muid esmaabi teadmisi nõudvaid ülesandeid.

 

Võistlusest võtsid osa Naiskodukaitse tegevliikmetest koosnevad kolmeliikmelised võistkonnad, kokku registreerus 16 võistkonda erinevatest Eesti maakondadest.

Esmaabi erialavõistluse võitis Võrumaa ringkond
Foto: Kristel Kitsing

Esmaabi erialavõistlus toimub üle aasta, seekordne oli järjekorras viies. Tänavu korraldas võistlust Naiskodukaitse Viru ringkond, põhiosa korralduse vastutusest lasus Väike-Maarja naiskodukaitsjatel ja esmaabiinstruktoritel.

 

Võitjate fotod siin. Fotod Kristel Kitsing 

Vaata fotosid esimesest võistluspäevast siit. Fotod Velli Ehasalu

Vaata Aktuaalse Kaamera videoülesvõtet siit 

FastLion CMS

Esmaabi erialavõistluse võitis Võrumaa

Esmaabi erialavõistluse võitis Võrumaa

Suurima punktiskoori saavutanud Võru I võistkonda kuulusid Jaanika Sild, Maie Vumba ja Laura Vill Foto: Kristel Kitsing Kõigest kahe punkti kaugusele võidust jäi Viru ringkonna tiim, keda esindasid Piret Rehe, Anet Veia ja Margit Merilo Nädalavahetusel toimus Ebavere ja Äntu matkarajal Naiskodukaitse viies esmaabi erialavõistlus, mille võitsid Võru ringkonna naiskodukaitsjad.

Esmaabi erialavõistluse võitis Võrumaa ringkond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse