Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Elsa Kotli lugu vormistati näituseks Elsa Kotli lugu vormistati Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna asutaja ja esinaise Elsa Kotli mälestus on jäädvustatud südamlikku ja huvitavaid seiku hõlmavasse näitusesse. Kaemist väärt väljapanek on Väike-Maarja seltsimajas üleval septembri lõpuni. Fotod 3x Kristel KitsinG Ajalugu Koostöö Tähtpäevad ← Eelmine Väike-Maarja naiskodukaitsjad juubeldavad näitusega Järgmine → Avispeal tähistatakse vastupanuvõitluse päeva Elsa Kotli lugu vormistati näituseks

Elsa Kotli lugu vormistati näituseks

Kristel Kitsing 13. sept. 2017

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna asutaja ja esinaise Elsa Kotli mälestus on jäädvustatud südamlikku ja huvitavaid seiku hõlmavasse näitusesse. Kaemist väärt väljapanek on Väike-Maarja seltsimajas üleval septembri lõpuni.

Elsa Kotli lugu vormistati näituseks
Elsa Kotli lugu vormistati näituseks

 

Ajaloo- ja patriotismihõnguline näitus on pühendatud Naiskodukaitse 90. aastapäevale. Põhjaliku foto- ja tekstimaterjaliga tutvustab Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond  oma jaoskonna asutaja ja esinaise Elsa Kotli elugu.

 

„Ülespandu on väga põnev. See fotomaterjal ja organisatsiooni 90. sünnipäev sobivad väga hästi kokku,“ sõnas Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine Anneli Mikiver, kelle sõnul on näitusel näha tolleaegset elu-olu ja Väike-Maarja hooneid, aga ka näiteks Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna asutamise lugu.

 

Naiskodukaitse esinaise asetäitja Ave Proosi sõnul on üks Naiskodukaitse mõistes väike jaoskond hakkama saanud suure teoga. „See tegu on suur just oma mõttelt ja sisult ning kannab edasi meie ühte väärtust, milleks on pärimuse hoidmine,“ sõnas Proos. „Me kogume ja talletame jõudumööda organisatsiooni ajalugu juba aastaid, aga igapäevaste kiirete toimetuste kõrvalt ei jõua paljud projektid ja head mõtted kahjuks tervikliku teostuseni,“ möönis ta. „Väike-Maarja naised eesotsas jaoskonna esinaise Anneli Mikiveriga on aga vormistanud Elsa Kotli loo näituseks. Ja veelgi enam, see lugu elab edasi Kotli majas. See on tegelikult killuke suurest Naiskodukaitse organisatsiooni loost, see on osake kõikide Eesti naiste loost," märkis Naiskodukaitse esinaise asetäitja.

 

MTÜ Kotli Maja tulihingeline eestvedaja Kadri Kopso tänas MTÜ Kotli Maja poolt kõiki Väike-Maarja jaoskonna naisi, kes on maja juures talgutöödel osalenud ja õhinal ühist eesmärki aitavad täita. “Kogu südamest tänan aga Annelit, kes puhus Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonnale uuesti hinge sisse niisuguse tulisusega, et see leek, millega naised praegu siin tegutsevad, sütitab igaüht,“ kiitis Kopso. „Naiskkodukaitse ja Kotli maja koostöö on kujunenud nii suurepäraseks, et midagi sellist ei ole mina varem kohanud. Kui kellelgi vaim väsib, on kohe toetajad kohal ja longu vajunud õis turgutatakse kiirelt üles,“ lisas ta. „Need naised on hullud, ausalt. Heas mõttes,“ ei väsinud ta kiitmast.

 

Elsa Kotli eluloost pajatavate piltide koopiad annetas Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonnale näituse tarvis tema lapselaps Anu Kotli. Näituse panid kokku Väike-Maarja naiskodukaitsjad, saksakeelse materjali tõlkimisel oli abiks ka Naiskodukaitse ajalookomisjoni liige Virge Prank-Vijard.

 

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond oli Viru ringkonna üks esimesi ja see asutati 13.12.1925, asutajaid liikmeid oli 33.

 

Elsa Kotli astus Naiskodukaitse liikmeks 13.12.1925, ta oli jaoskonna asutajaliige ja valiti jaoskonna esimeseks esinaiseks. Väike-Maarja jaoskonda juhtis ta kuni 1927. aastani. Hiljem tegutses ta abiesinaisena ja lihtliikmena ning  jaoskonna esinaisena taas alates 15.01.1936.

 

Elsa Kotli on pälvinud Naiskodukaitse teenetemärgi, Kaitseliidu Valgeristi III klassi hoolsusmärgi ja teda on tunnustatud Viru maleva märgiga 10 aastat teenistust.

 

Näitus avati pidulikult 6. septembril Väike-Maarja seltsimajas ja tervitama olid teiste seas tulnud ka Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla, Kaitseliidu Viru maleva pealik kolonelleitnant Marek Laanisto, Naiskodukaitse esinaise asetäitja Ave Proos, Naiskodukaitse ajalookomisjoni liige Leane Morits, Elsa Kotli lapselapsed Anu ja Malle Kotli, MTÜ Kotli Maja eesvedaja Kadri Kopso.

 

Kaemist väärt väljapanek on Väike-Maarja seltsimajas üleval septembri lõpuni. Hiljem leiab see väärika koha Kotli majas.

Elsa Kotli lugu vormistati näituseks
Elsa Kotli lapselapsed Anu ja Malle Kotli Väike-Maarja naiskodukaitsjatega näituse avamisel. Fotod 3x Kristel KitsinG

FastLion CMS

Elsa Kotli lugu vormistati

Elsa Kotli lugu vormistati

Ajaloo- ja patriotismihõnguline näitus on pühendatud Naiskodukaitse 90 aastapäevale Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna asutaja ja esinaise Elsa Kotli mälestus on jäädvustatud südamlikku ja huvitavaid seiku hõlmavasse näitusesse. Kaemist väärt väljapanek on Väike-Maarja seltsimajas üleval septembri lõpuni.

Elsa Kotli lugu vormistati näituseks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse