Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Avispeal tähistatakse vastupanuvõitluse päeva Avispeal tähistatakse vastupanuvõitluse päeva Laupäeval, 23. septembril tähistakse Avispeal vastupanuvõitluse päeva mälestushetkega mälestusmärgi juures ja sellele järgneva koosviibimisega, mis on pühendatud Naiskodukaitse 90. aastapäevale. Ajalugu Koostöö Tähtpäevad ← Eelmine Elsa Kotli lugu vormistati näituseks Järgmine → Viru-Nigulas said rattad korda Avispeal tähistatakse vastupanuvõitluse päeva

Avispeal tähistatakse vastupanuvõitluse päeva

Kristel Kitsing 22. sept. 2017

Laupäeval, 23. septembril tähistakse Avispeal vastupanuvõitluse päeva mälestushetkega mälestusmärgi juures ja sellele järgneva koosviibimisega, mis on pühendatud Naiskodukaitse 90. aastapäevale.

Avispeal tähistatakse vastupanuvõitluse päeva
Avispeal tähistatakse vastupanuvõitluse päeva juba viiendat aastat. Foto Kristel Kitsing

Kell 12 kogunetakse Liivaoja (endise Liiva) talu maadel asuva mälestusmärgi “Avispea Mõõk” juurde sõnavõttudeks. Päevakohase tervituse lausub endine metsavend ja endiste poliitvangide Lääne-Virumaa ühenduse esimees Ruuben Lambur.

 

Leinakimbud, küünlaid ja lilled vaba Eesti eest võidelnuile asetavad mälestusmärgi jalamile nii vallavanem Indrek Kesküla, kohalikud naiskodukaitsjad kui kõik kokkutulnud inimesed.

 

Eennesõjaaegsest Naiskodukaitsest annab ülevaate Meret Oja, organisatsiooni taastamisest räägib Naiskodukaitse organisatsiooni taasasutaja ja esimene esinaine Dagmar Matiisen. Oma loo naiskodukaitsjana jutustab Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna tegevliige ja esmaabiinstruktor Lea Matusorg.

 

Kohapeal on müügil ka viimased eksemplarid vabadusvõitleja ja metsavenna Ruuben Lamburi mälestusteraamatuid "Alutaguse Saaga".

 

Üritust korraldab MTÜ Võnnusvere OK. Mälestusmärk koos selgitava infotahvliga avati 22. septembril 2013. aastal, see on pühendatud kohalikele metsavendadele, omakaitseliikmetele ja kõikidele külaelanikele, kes võitlesid oma vabaduse eest Teise maailmasõja ajal ja järel. 

FastLion CMS

Avispeal tähistatakse vastupanuvõitluse päeva

Avispeal tähistatakse vastupanuvõitluse päeva

Avispeal tähistatakse vastupanuvõitluse päeva juba viiendat aastat Foto Kristel Kitsing Kell 12 kogunetakse Liivaoja (endise Liiva) talu maadel asuva mälestusmärgi “Avispea Mõõk” juurde sõnavõttudeks Laupäeval, 23. septembril tähistakse Avispeal vastupanuvõitluse päeva mälestushetkega mälestusmärgi juures ja sellele järgneva koosviibimisega, mis on pühendatud Naiskodukaitse 90. aastapäevale.

Avispeal tähistatakse vastupanuvõitluse päeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse