Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Dokumentaalfilmi"Soome lahe õed" näidatakse kinos Sõprus Dokumentaalfilmi"Soome lahe õed" näidatakse 6. -12. novembrini näeb kinos Sõprus Imbi Paju uut ajaloolis-psühholoogilist dokumentaalfilmi "Soome lahe õed", mis kõneleb Soome ja Eesti naiskodukaitsjate ja kodutütarde koostööst. ← Eelmine SEE Teater ja Naiskodukaitse Lääne ringkond esitlevad: perevägivalla lugude lavastus Järgmine → Saaremaa naiskodukaitsjad teevad sõduritele jõulukingituse Dokumentaalfilmi"Soome lahe õed" näidatakse kinos Sõprus

Dokumentaalfilmi"Soome lahe õed" näidatakse kinos Sõprus

Kristel Kitsing

6.-12. novembrini näeb kinos Sõprus Imbi Paju uut ajaloolis-psühholoogilist dokumentaalfilmi "Soome lahe õed", mis kõneleb Soome ja Eesti naiskodukaitsjate ja kodutütarde koostööst.

Soome naiskodukaitsjad ja kodutütred ehk lottad ja pikkulottad alustasid tegutsemist 1920ndatel aastatel. Koostöö Eesti naiskodukaitsjate ja kodutütardega kestis kuni Teise maailmasõja ja Nõukogude okupatsioonini.  Film annab edasi Eesti ja Soome naiste meenutusi ning neid ilmestavad haruldased arhiivimaterjalid. Filmis näidatakse totalitarismi tõusu 1930-ndate aastate Euroopas, demokraatia allakäiku ja massipsühhoosile alistumist.

Re¾issöör, kirjanik ja ajakirjanik Imbi Paju jätkab "Soome lahe õdedes" teemat, mida alustas nelja aasta eest filmis "Tõrjutud mälestused". Seekord kõnelevad naised Soome lahe mõlemalt kaldalt, andes sõjakoledustele inimese näo ja emotsionaalsuse.
Dokumentaalfilmi"Soome lahe õed" näidatakse kinos Sõprus
Imbi Paju on eesti kirjanik, kes elab Soomes. Ta on tuntud oma teose ning dokumentaalfilmi „Tõrjutud mälestused“ järgi, mis ilmus Soomes aastal 2006 ja eestikeelsena 2007. „Soome lahe õed“ on pikkusega 60 minutit ja esilinastub novembris peale Tallinna veel Helsingis ja Brüsselis.

FastLion CMS

Dokumentaalfilmi"Soome lahe õed" näidatakse

Dokumentaalfilmi"Soome lahe õed" näidatakse

Soome naiskodukaitsjad ja kodutütred ehk lottad ja pikkulottad alustasid tegutsemist 1920ndatel aastatel Koostöö Eesti naiskodukaitsjate ja kodutütardega kestis kuni Teise maailmasõja ja Nõukogude okupatsioonini 6.-12. novembrini näeb kinos Sõprus Imbi Paju uut ajaloolis-psühholoogilist dokumentaalfilmi "Soome lahe õed", mis kõneleb Soome ja Eesti naiskodukaitsjate ja kodutütarde koostööst.

Dokumentaalfilmi"Soome lahe õed" näidatakse kinos Sõprus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse