Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Bärbel Salumäe pälvis kodanikupäeva aumärgi Bärbel Salumäe pälvis kodanikupäeva Rahvastikuminister Riina Solman andis 24. novembril üle kodanikupäeva aumärgid viieteistkümnele silmapaistvale inimesele, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas. Varem on kodanikupäeva aumärgi saanud järgmised naiskodukaitsjad: 2018 - Taive Saar 2017 - Anneli Mikiver 2016 - Kirsika Ilmjärv 2002 - Dagmar Mattiisen 2001 - Rita Loel Kodutütred Koostöö Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Teekond kollasest mütsitutist digilaigulise välivormini Järgmine → Sakala ringkonna naiskodukaitsjad lõid oma räpi Bärbel Salumäe pälvis kodanikupäeva aumärgi

Bärbel Salumäe pälvis kodanikupäeva aumärgi

26. nov. 2020

Rahvastikuminister Riina Solman andis 24. novembril üle kodanikupäeva aumärgid viieteistkümnele silmapaistvale inimesele, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Bärbel Salumäe pälvis kodanikupäeva aumärgi
Bärbel Salumäe

15 aumärgi saaja hulgas oli ka Naiskodukaitse tegevliige ja Tallinna ringkonna juhatuse liige Bärbel Salumäe, kelle tee riigikaitselises organisatsioonis sai alguse juba 1999. aastal kodutütarde ridadesse astumisega. Ning just kodutütardega on ta pikalt seotud olnud nii instruktori kui kodutütarde Tallinna ringkonna vanemana. Tegija ikka jõuab ning Bärbel toimetab vabatahtlikuna mitmes ametis. Lisaks eelmainitule on ta ka Lagedi alevikuvanem.

 

"Teie oletegi need tänu kellele toimuvad vahvad kultuuriüritused, tänu kellele aidatakse neid, keda muidu ei märgataks ja tänu kellele tõstatuvad teemad, mis muidu märkamata jääksid. Eesti vajab teiesuguseid toimekaid inimesi ja mul on hea meel, et te annate väsimatult oma panuse paremasse homsesse. Olgu see aumärk tunnistuseks ja kinnituseks sellest, et te ajate õiget asja,“ ütles rahvastikuminister Solman.  Minister lisas, et inimesed, keda täna tunnustame 2020. aasta kodanikupäeva aumärkidega, on täitnud oma kohuseid siin elus väga erilisel moel, suure kohusetunde ja armastusega. „Te olete suured maailmaparandajad. See teeb teid kodanikeks suure algustähega,“ ütles minister.

Siseministeerium annab kodanikupäeva aumärke välja alates 1998. aastast. Tänavu esitati aumärgi komisjonile 51 ettepanekut aumärgi andmiseks. 

 

Varem on kodanikupäeva aumärgi saanud järgmised naiskodukaitsjad:

2018 - Taive Saar

2017 - Anneli Mikiver
2016 - Kirsika Ilmjärv
2002 - Dagmar Mattiisen
2001 - Rita Loel

FastLion CMS

Bärbel Salumäe pälvis kodanikupäeva

Bärbel Salumäe pälvis kodanikupäeva

Bärbel Salumäe 15 aumärgi saaja hulgas oli ka Naiskodukaitse tegevliige ja Tallinna ringkonna juhatuse liige Bärbel Salumäe , kelle tee riigikaitselises organisatsioonis sai alguse juba 1999 aastal kodutütarde ridadesse astumisega Rahvastikuminister Riina Solman andis 24. novembril üle kodanikupäeva aumärgid viieteistkümnele silmapaistvale inimesele, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Bärbel Salumäe pälvis kodanikupäeva aumärgi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse