Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
BVÕ sõdurioskused BVÕ sõdurioskused 24. -26. oktoobrini toimus Jõhvis, Alutaguse maleva staabis selle aasta viimane sõdurioskuste BVÕ moodul. Kõik kohal viibijad jäid väga rahule! ← Eelmine Võit tuli koju! Ära tegime! Järgmine → Alutaguse ringkond sai 17-aastaseks BVÕ sõdurioskused

BVÕ sõdurioskused

Helerin Heinmaa 24. okt. 2014

24.-26. oktoobrini toimus Jõhvis, Alutaguse maleva staabis selle aasta viimane sõdurioskuste BVÕ moodul.

BVÕ sõdurioskused

Kohal viibisid Alutaguse ringkonna erinevatesse jaoskondadesse kuuluvad naised. Kõik osalejad said kokku 24.oktoobri õhtupoolikul, kus toimus kiire tutvustus ning asuti kohe innukalt koos õppima uut ja huvitavat.

 

 Saabudes võttis meid vastu ringkonna esinaine Iive Rohtla ning juhatas meid magalasse, kuhu saime panna oma asjad ning liikuda edasi tegevustesse. Sõdurimoodul algas kõigepealt side õppimisega, kus jagas meile vajalikud õpimaterjalid ning tutvustati erinevaid reegleid vanem seersant Aldis Krüüts. Aeg möödus ruttu, kuna tegevused olid vägagi huvitavad ja pakkusid kõigile meelerahu. Õhtu saabudes läksime magalasse ning peatselt ka magama.

Teisel päeval tegi meile ülevaate relvadest, relvade puhastamisest ja ohutusnõuetest leitnant Deiv Bogens. Kompassikasutamisest, orienteerumisest, maastikul liikumisest ja maskeerimisest tegid ülevaate nooremveebel Ivar Olesk ja nooremveebel Veiko Reino. Enne õhtusööki oli meil ka välispraktika, kus jagati meid kahte meeskonda ning anti ülesandeks läbida ette antud juhistega rada. Kõik tulid sellega väga hästi toime ja õhtu lõppes positiivselt kõigile.

 

Kolmandapäeva hommikul kohe pärast hommiku sööki näidati meile ette, kuidas pakitakse sõduri kotti, et kus taskus mis käib ja kuidas kõige käepärasem on kotti pakkida. Hiljem toimus meil kasutades eelmisel päeval õpitud oskusi orienteerumine maastikul. Meid viidi siis Jõhvi lähedal asuvasse metsa, kus jagati kaart ning seletati, kuidas edasi liikuda. Taaskord jagunesime siis kahte gruppi ja asusime liikuma kümne minutiliste vahedega. Kuna orienteerumismäng viis meid staapi, saime seal taas kõik kokku, kus esinaine I. Rohtla tegi kokkuvõtted, jagas tunnistused ning saatis kõik naised taas oma teed. 

Kõik kohal viibijad jäid väga rahule!

FastLion CMS

BVÕ sõdurioskused

BVÕ sõdurioskused

Kohal viibisid Alutaguse ringkonna erinevatesse jaoskondadesse kuuluvad naised Kõik osalejad said kokku 24 24.-26. oktoobrini toimus Jõhvis, Alutaguse maleva staabis selle aasta viimane sõdurioskuste BVÕ moodul.

BVÕ sõdurioskused

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse