Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ära kunagi paigalda välikööki kuivanud kuuse alla! Ära kunagi paigalda välikööki Inglismaale omase uduga sõitsid kaks autot varahommikul Märjamaalt Pärnu poole. Sellel nädalavahetusel oli võimalik kahekümnel naisel Pärnumaa ja Rapla ringkondadest omandada teadmisi välitoitlustamisest. Baasväljaõpe ← Eelmine Eiderida aknal reas Järgmine → Naiste loogika käib veidraid teid Ära kunagi paigalda välikööki kuivanud kuuse alla!

Ära kunagi paigalda välikööki kuivanud kuuse alla!

Maret Kollin 6. aprillil 2015

Inglismaale omase uduga sõitsid kaks autot varahommikul Märjamaalt Pärnu poole. Sellel nädalavahetusel oli võimalik kahekümnel naisel Pärnumaa ja Rapla ringkondadest omandada teadmisi välitoitlustamisest.

Ära kunagi paigalda välikööki kuivanud kuuse alla!

Baasväljaõppe toitlustamise moodulit viis läbi Mariana Jõgeva ringkonnast. Tema abiga saime sissejuhatuse ja algtõed toitlustusmoodulisse. Alustasime varahommikul täitsa algusest. Naised jagati viite erinevasse gruppi. Vaja oli koostada kolm päeva kestva õppuse kuue toidukorra menüü. Algas grupitöö - saalis kostis ainult vaikset nohistamist ja sosistamist. Marianaga koos vaatasime ja arutasime kõik koostatud menüüd läbi. Koostatud päevamenüüd olid erinevad ent ometi nii sarnased. Uskuge enamused naised on nõus keetma katlas hernesuppi. Tegelikult saab metsa paigaldatud väliköögi katlas valmistada kõike. Selleks peab lihtsalt teadma mõningaid reegleid ja võimalusi. Suurt boonust annab leidlikkus ja oskus toite hästi maitsestada. Peale menüüde ülevaadet ootas meid ees rikkalik hommikusöök. Sai kevadpühade meeleolus koksida ka esimese muna.

 

Ära kunagi paigalda välikööki kuivanud kuuse alla!
Ära kunagi paigalda välikööki kuivanud kuuse alla!

Egas me pikalt istuma saanud jääda. Juba jagati meid kaheks, algas uus grupitöö. Kümme naist lahkusid saalist kööki, mida tegema ei tea. Korra nägime Merlet rohelise põllega vilksamas. Aga eks saame teada, mida nad seal köögis toimetavad, kui meie kord sinna lükandukse taha minna. Saalis tegime tutvust hügieeniga, toidu väljastamise ja tööga väliköögis. Kuldlausena võib öelda, et Kaitseliidus on kõige tähtsam toidust saadud energia. Lõunaks kostitati meid pilaffi, kuivatatud puuviljadest valmistatud kisselli ja vahukoorega. Vat seda nad seal köögis tegidki - ettevalmistusi, et katlas toit valmistada.

 

Põnev päev jätkus põnevate teemadega. Kõige tähtsam on väliköögis hügieeni tagamiseks pesta pidevalt käsi. Saime teada, et kasepuu põleb ka märjana, annab sooja ja ei aja musta tossu korstnast välja. Välikokad pakuvad süüa ka 21 külmakraadiga. Toidutegemiseks võib vett võtta ja tarvitada ainult siis, kui on olemas võetud veeproovi tulemus. Mariana rääkis nii mõnusaid õpetlikke ja naljakaid lugusid sellest, mis on toimunud välikoka kursustel.

 

Ära kunagi paigalda välikööki kuivanud kuuse alla!
Ära kunagi paigalda välikööki kuivanud kuuse alla!

Peale väsitavat päeva seadsime tuduvoodid põrandale ritta. Kell näitas tugevalt üle südaöö, kui naeru ja lõbusate anekdootide saatel lõpuks uinusime paariks kosutavaks tunniks uinusime. Peagi äratas meid kell. Ootas pudrukeetmine... Loosi või mingi nipiga sattusid ühed Märjamaa naised hommikuputru keetma ja teised lõunaks seljanka suppi valmistama. Hommikul langes laia valget lund, kui sai riisipudru podisema panna. Peale seda nautisime kohvi ja putru. Kõik oli nii tore - uued tutvused, õpitu, imemaitsev katlatoit… Tunnistus taskus liikusime üsna unistena kuid õnnelikena kodupoole.

 

PS. Ära kunagi paigalda välikööki kuivanud kuuse alla!  ...Ehmatad isegi, et süttis vaid üks puu, aga läks kogu mets.

Ära kunagi paigalda välikööki kuivanud kuuse alla!

FastLion CMS

Ära kunagi paigalda välikööki

Ära kunagi paigalda välikööki

Baasväljaõppe toitlustamise moodulit viis läbi Mariana Jõgeva ringkonnast Tema abiga saime sissejuhatuse ja algtõed toitlustusmoodulisse Inglismaale omase uduga sõitsid kaks autot varahommikul Märjamaalt Pärnu poole. Sellel nädalavahetusel oli võimalik kahekümnel naisel Pärnumaa ja Rapla ringkondadest omandada teadmisi välitoitlustamisest.

Ära kunagi paigalda välikööki kuivanud kuuse alla!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse