Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Anonüümset pannkooki pole vaja! Anonüümset pannkooki pole vaja! Istudes kollaka valgusega täidetud klassiruumis ja lastes endast paremal asuval õppuril ennast esmamulje põhjal kritiseerida, samal ajal ise sarnaseks ülesandeks valmistumas, mõtlesin, et see kursus on küll ootamatult alanud. Avalikud suhted Erialaõpe ← Eelmine Eesti naine meeste saabastes Järgmine → Pühapäeval kogu perega Tallinna Lauluväljakule! Anonüümset pannkooki pole vaja!

Anonüümset pannkooki pole vaja!

Tuuli Türk, Tallinna rk akadeemiline jsk 3. märtsil 2013

Istudes kollaka valgusega täidetud klassiruumis ja lastes endast paremal asuval õppuril ennast esmamulje põhjal kritiseerida, samal ajal ise sarnaseks ülesandeks valmistumas, mõtlesin, et see kursus on küll ootamatult alanud.

 

Avalikud suhted, PR (ingl k public relations) - mõiste, millega iga inimene on kokku puutunud, aga mida ainult väike grupp oskab oskuslikult igapäevaelus ära kasutada. Seetõttu oli lausa veidi kahju, et meid nädalavahetuseks Lõõlale rohkem ei kogunenud, mööda külgi see mitmekesine kursus kindlasti kellelgi maha ei jookseks. Täpsemalt, Lõõlal toimus 15.-17. veebruaril avalike suhete kursus.

Anonüümset pannkooki pole vaja!
Anonüümset pannkooki pole vaja!
Hommikuäratajaks-ülesandeks oli muuhulgas ka mõnede minutitega pilkupüüdev ja meeldejääv reklaamlause-pluss-lisad välja mõelda.

 

Reedel saabusime üle kogu Eesti Järvamaale asuvasse õppekeskusesse, kes varem, kes hiljem (õhtupimeduses külavaheteedel hulkumine pole naljaasi). Kohe esimese tunniga lõhuti tüüpiline kohmetuse ja võõrastusega täidetud õhkkond: meid pandi üksteist analüüsima. Saime teineteist hinnata oma välimuse, oma kehakeele põhjal, ja avastada, kui palju või vähe me üksteist esimesel kohtumisel lahterdame või (seda ka minu puhul) kui palju me teineteist üldse näeme. Ja kui oled juba kord oma kaasõppuritega ühise kritiseerimissessiooni üle elanud, on hilisem koosveedetud aeg seda vabam (kaaskannatajate asi...).

 

Laupäev võttis päris õhtuks lausa võhmale, toitvad toidukorrad enneaegselt uniseks (aga see oli hea uni!; sööki kiitnud vast igaüks meist seal). Saime põhjaliku koolituse pressiteate vallas, vaatasime üle pildistamise ja pilditöötlemise põhitõed (kes õppimise, kes õpetamise seisukohast), tutvusime meie kui avalike suhetega tegelevate naiskodukaitsjate üleüldiste õiguste ja kohustustega meie organisatsiooni esindamise vallas. Mina ise jälgisin päeva viimase, "ainekontrolli" nime all oleva päevakorrapunkti, messiboksi tegemise lähenemist kõige tihemini, sest kes siis hindelise töö pärast ei muretseks! Ent õhtu lõppedes oma messiboksi kaunistades ja põrandale "Naistelt naistele" üritusel mängitud "põrandamängu" imiteerivaid paberilehti laotades saime aru, et ka see ülesanne polnud midagi ületamatut. Loomulikult, päris külastajad päris messiboksis on armutumad ja rohkem veenmist-seletamist-nõustamist vajavad, aga vähemalt oli meil väga lõbus! Iga messiboks oli erineva lähenemisviisiga, üks kaootiline ja rahvast murdu täis, teine rafineeritud ja stiilne, kolmas ootamatu ja uskumatult naljakas (nende poolt loodud ohutuseteemaline näidend igal täistunnil boksis näitamiseks annab silmad ette nii mõnelegi messireklaamile).

Anonüümset pannkooki pole vaja!
Näide rafineeritud ja stiilsest messiboksist.

 

Pühapäeva hommikuks olid õppurid juba kojusaamist ootamas, ent koolitunnid polnud veel läbi. Tutvusime infoühiskonnale kohaselt avalike suhetega internetis: otsisõnad, NKK-ga seotud veebileheküljed, suure osana NKK kodulehekülje siseveeb, mis paljude jaoks siiski veel võõrastav tundub. Meil oli isegi selleteemaline koduülesanne, millega seoses siseveebi liiklus enne kursuse algust veidi tõusis, postitusi oli ju vaja teha. Hommikuäratajaks-ülesandeks oli muuhulgas ka mõnede minutitega pilkupüüdev ja meeldejääv reklaamlause-pluss-lisad välja mõelda, mis pühapäeva hommikul võib viia kas omapäraste tulemusteni või lihtsalt rappa (esimene variant on soovitatavam). Lisaks arutlesime rühmatööna ka hea reklaammaterjali üle, sellest tulenevalt selle kirjatüki pealkiri: pannkook pole hea näide messinännist, mida lauanurgale organisatsiooni reklaamimiseks panna.

 

Eneselegi märkamatult saigi produktiivne nädalavahetus läbi. Sokkide sahinal korruste vahel sõeludes jätsin vähese ajaga lähedaseks saanud kaasõppuritega hüvasti, et ka ise üsna pea Tallinna instruktorite ja Harju ringkonna naistega pealinna poole suunduda. Meelde ja mõttesse jäid viimased arvamused, teemaks küsimus, mida me sellelt kursuselt kaasa võtame: Eesti on nii väike, aga nii mitmekesine, nii et millega tegeletakse ühes NKK ringkonnas, pole võimalik või on alles algusfaasis teises Eesti paigas. Sellist alternatiivsest vaatepunktist vaatamist on igaühel meist vahel vaja, nii Naiskodukaitse ühiste eesmärkide kui ka omaenda elu parema elamise nimel.

 

Kursuse pildid galeriis.

Veel sarnasel teemal: 

2012. a kursuse kajastus.

2011.a avalike suhete erialavõistlus ja siin ka.

Anonüümset pannkooki pole vaja!
Oluline osa kursusest toimus arvuti taga uusi oskusi omandades.

FastLion CMS

Anonüümset pannkooki pole vaja!

Anonüümset pannkooki pole vaja!

Avalikud suhted, PR (ingl k public relations) - mõiste, millega iga inimene on kokku puutunud, aga mida ainult väike grupp oskab oskuslikult igapäevaelus ära kasutada Seetõttu oli lausa veidi kahju, et meid nädalavahetuseks Lõõlale rohkem ei kogunenud, mööda külgi see mitmekesine kursus kindlasti kellelgi maha ei jookseks Istudes kollaka valgusega täidetud klassiruumis ja lastes endast paremal asuval õppuril ennast esmamulje põhjal kritiseerida, samal ajal ise sarnaseks ülesandeks valmistumas, mõtlesin, et see kursus on küll ootamatult alanud.

Anonüümset pannkooki pole vaja!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse