Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aitab muidu kepsutamisest - Rapla ringkond lõi oma rahvatantsurühma Aitab muidu kepsutamisest - Naiskodukaitse on üks võrratu organisatsioon, sest siin saab kõik head mõtted teoks teha, kuna siin on inimesi, kes ideedest kinni haaravad ja kellega koos neid ellu viia. Nii viis näiteks teiste ringkondade eeskujul juba mõnda aega õhus olnud tahaks-tantsida-idee selleni, et 17. septembril loodi Naiskodukaitse Rapla ringkonna rahvatantsurühm. ← Eelmine Lahinguväljal näeme, uih! Järgmine → Rapla ja Keila jaoskonnad kinkisid üheskoos rõõmu Aitab muidu kepsutamisest - Rapla ringkond lõi oma rahvatantsurühma

Aitab muidu kepsutamisest - Rapla ringkond lõi oma rahvatantsurühma

Nele Pernits 25. sept. 2013

Naiskodukaitse on üks võrratu organisatsioon, sest siin saab kõik head mõtted teoks teha, kuna siin on inimesi, kes ideedest kinni haaravad ja kellega koos neid ellu viia. Nii viis näiteks teiste ringkondade eeskujul juba mõnda aega õhus olnud tahaks-tantsida-idee selleni, et 17. septembril loodi Naiskodukaitse Rapla ringkonna rahvatantsurühm.

Aitab muidu kepsutamisest - Rapla ringkond lõi oma rahvatantsurühma
Foto: Luiselota Sarrapik

Rapla on ikka olnud liikumishimuline ringkond, kus käiakse rabas, osaletakse spordivõistlustel, orienteerutakse, mängitakse saalihokit ja tegeletakse muu sportlikuga. Kui siiani on olnud nö iganädalaseks sportimisvõimaluseks saalihoki, mida ringkonna naised juba teist aastat regulaarselt harrastavad, siis nüüd on rahvatantsu näol võimalus enda liigutamiseks ka neile, kes on tantsuhimulisemad, hokit päris enda spordialaks ei pea või kel ainult hokist väheseks jääb. Loodud ja seni veel nimeta rahvatantsurühm käib koos korra nädalas Rapla Ühisgümnaasiumis, kus Rapla jaoskonna liikme Eli õpetusel rahvatantsu põhitõdesid ja juba ka tantse õpitakse.

Kahel kooskäidud korral on kohal olnud kena hulgake naiskodukaitsjad, aga lisa on veel vägagi teretulnud. Kes rahvatantsu siiani tühikargamiseks ja muidu kepsutamiseks on pidanud, siis oma nahal tunnetatud kogemusest võin öelda, et seda ei ole see teps mitte. Tegu on korralikult võhmale võtva trenniga peale mida sa tunned, et sul on olemas jalad ja sa oled nendega tublisti pingutanud ning et ilmselt oled sa viimasel ajal liiga vähe trenni teinud.

Aitab muidu kepsutamisest - Rapla ringkond lõi oma rahvatantsurühma
Foto: Luiselota Sarrapik

Ma usun, et Rapla naistel tantsulusti jagub ja juba on peetud ka plaane, kus ja millal võiks esimest korda oma õpitut rahvale näidata, sest ega kogu seda lusti ja ilu saa ainult endale hoida. Rõõm on tõdeda, et taaskord on õhku visatud idee saanud reaalse väljundi ning ennast hoitakse erksa ja rõõmsana just läbi esiemade pärandatud väärtuste, rääkimata muidugi motivatsioonist, mis heade kaaslastega koos tantsides mõistagi kerkib.

FastLion CMS

Aitab muidu kepsutamisest -

Aitab muidu kepsutamisest -

Foto: Luiselota Sarrapik Rapla on ikka olnud liikumishimuline ringkond, kus käiakse rabas, osaletakse spordivõistlustel, orienteerutakse, mängitakse saalihokit ja tegeletakse muu sportlikuga Kui siiani on olnud nö iganädalaseks sportimisvõimaluseks saalihoki, mida ringkonna naised juba teist aastat regulaarselt harrastavad, siis nüüd on rahvatantsu näol võimalus enda liigutamiseks ka neile, kes on tantsuhimulisemad, hokit päris enda spordialaks ei pea või kel ainult hokist väheseks jääb Naiskodukaitse on üks võrratu organisatsioon, sest siin saab kõik head mõtted teoks teha, kuna siin on inimesi, kes ideedest kinni haaravad ja kellega koos neid ellu viia. Nii viis näiteks teiste ringkondade eeskujul juba mõnda aega õhus olnud tahaks-tantsida-idee selleni, et 17. septembril loodi Naiskodukaitse Rapla ringkonna rahvatantsurühm.

Aitab muidu kepsutamisest - Rapla ringkond lõi oma rahvatantsurühma

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse