Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aasta naiskodukaitsja 2022 on Kristi Randla Aasta naiskodukaitsja 2022 on Laupäeval, 28. jaanuaril kogunesid Tartu vSpa konverentsikeskusse Kaitseliidu ja tema nais- ning noorteorganisatsioonide eelmisel aastal enim väljapaistnud liikmed. Pidulikul tunnustusgalal osales ligi 90 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast, kodutütart ning noortejuhti kõikjalt Eestist. aasta tegu'' tiitli Aasta naiskodukaitsja 2022 on Kristi Randla

Aasta naiskodukaitsja 2022 on Kristi Randla

28. jaan. 2023

Laupäeval, 28. jaanuaril kogunesid Tartu vSpa konverentsikeskusse Kaitseliidu ja tema nais- ning noorteorganisatsioonide eelmisel aastal enim väljapaistnud liikmed. Pidulikul tunnustusgalal osales ligi 90 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast, kodutütart ning noortejuhti kõikjalt Eestist.

Aasta naiskodukaitsjaks valiti KRISTI RANDLA Võrumaa ringkonnast. Ta on Naiskodukaitsesse panustanud juba enam kui 15 aastat ja tõenäoliselt teeb seda pensionini ja siis ka veel edasi - ta teeb oma vabatahtlikku tööd tõesti südamega. Ta on aastaid olnud aktiivne vabatahtlik juht erinevate tasandite juhatustes, tehes seda tööd läbimõeldult ja äärmise korrektsusega. Tema südameasjaks on ohutushoid - kaasahaarava instuktorina koolitab ta teisigi naiskodukaitsjaid elanikkonnakaitse teemadel koolitajateks ning teeb selles valdkonnas ka aktiivselt koostööd Päästeametiga. Tema teiseks kireks on patrullvõistlused - ta on osalenud kaheksal korral Naiskodukaitse koormusmatkal ning mitmel korral ka maailma üheks raskeimaks militaarvõistluseks peetaval Admiral Pitka luurevõistlusel. Ta on väga hea motiveerija ning on koolitanud välja uue generatsiooni patrullvõistlustel käijaid, olles eeskujuks oma rahuliku meele ja asjalikkusega.

 

Aasta parimaks kaitseliitlaseks valiti Alfred Hallika Tallinna malevast. Parimaks kodutütreks tunnustati Reena Reidla Sakala ringkonnast. Noorkotkastest tuli aasta parimaks Andreas Idavain Harju malevast. Kodutütarde noortejuhtidest tunnistati aasta parimaks Kristo Sinivee Pärnumaa ringkonnast. Noorte Kotkaste parim noortejuht on Raigo Õiglas Lääne malevast.

 

Tunnustused nominentidele andsid kätte kaitseminister, Kaitseliidu ülem ja kaitseväe juhataja. Kuulutati välja eelmise aasta parimatest parim kaitseliitlane, naiskodukaitsja, kodutütar, noorkotkas ja noortejuhid.


Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi tänas organisatsiooni parimaid panuse eest Kaitseliitu. „Me kõik - mehed, naised ja noored - oleme Põhjakotka all üks pere. Täna me näeme, kuidas ukrainlased oma maad kaitstes kõigeks valmis on, seda nii rindel kui tagalas. Niisamuti peame ka meie olema valmis keerulisteks olukordadeks, kui peaksime nendega silmitsi seisma. Teie seda kindlasti olete. Teie olete need, kes aitate teisi, kes ei vaja ise abi, kes on eeskujuks teistele,“ ütles Ühtegi.


„Eestis on kümneid tuhandeid inimesi, kes valmis oma igapäevategevuste kõrvalt vabatahtlikult riigikaitsesse panustama. Ja kuigi on üliraske nende kõikide seast kedagi eraldi välja tuua, on mul hea meel, et Kaitseliit seda teeb. Soovin ka omalt poolt kõikidele äramärgitutele jätkuvat indu ja jaksu säramiseks ning eekujuks olemiseks,“ sõnas kaitseminister Hanno Pevkur.

Aasta naiskodukaitsja 2022 on Kristi Randla
Kaitseliidu aasta 2022 parimad vabatahtlikud (Foto: Katrin Käis)

Aasta naiskodukaitsjat valiti 13. korda.
 
Varasematel aastatel on aasta naiskodukaitsjaks valitud:
2010 Kristiina ABEL Tartu ringkonnast
2011 Nele PERNITS  Rapla ringkonnast
2012 Lembe LAHTMAA  Sakala ringkonnast
2013 Anu SAUE Lääne ringkonnast
2014 Kaire LÕHMUS Järva ringkonnast
2015 Triinu KÜÜNAL Jõgeva ringkonnast
2016 Kristlin KÕRGESAAR Järva ringkonnas

2017 Mare KIRR Saaremaa ringkonnast

2018 Triin SEPPET Tartu ringkonnast

2019 Ruth MAADLA Võru ringkonnast

2020 Jane KOITLEPP Sakala ringkonnast

2021 Leena TAMMETS Alutaguse ringkonnast

FastLion CMS

Aasta naiskodukaitsja 2022 on

Aasta naiskodukaitsja 2022 on

Aasta naiskodukaitsjaks valiti KRISTI RANDLA Võrumaa ringkonnast Ta on Naiskodukaitsesse panustanud juba enam kui 15 aastat ja tõenäoliselt teeb seda pensionini ja siis ka veel edasi - ta teeb oma vabatahtlikku tööd tõesti südamega Laupäeval, 28. jaanuaril kogunesid Tartu vSpa konverentsikeskusse Kaitseliidu ja tema nais- ning noorteorganisatsioonide eelmisel aastal enim väljapaistnud liikmed. Pidulikul tunnustusgalal osales ligi 90 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast, kodutütart ning noortejuhti kõikjalt Eestist.

Aasta naiskodukaitsja 2022 on Kristi Randla

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse