Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
11. märtsil lõppes Staabiassistendi baaskursus 11 märtsil lõppes Staabiassistendi Staabiassistendi baaskursus toimus kahel nädalavahetusel lähiõppena Kehtnas ja Murastes ning nendele eelnes ka iseseisev õpe kodus. Õpiti riigikaitse ja staabi struktuuri, peamiste ettekannete liikide sisu, dokumentide loomist ja edastamist, tingmärke, käsku ja selle lisasid, topograafilise kaardi kokkupanemist ja kiletamist, kaardikilede vormistamist ning sideprotseduure. Palju õnne kõigile lõpetanutele! ← Eelmine Mõtteid Ohutushoiu kursuselt Järgmine → Rapla ringkonnakogu 11. märtsil lõppes Staabiassistendi baaskursus

11. märtsil lõppes Staabiassistendi baaskursus

Reelika Rohuste 29. märtsil 2018

Staabiassistendi baaskursus toimus kahel nädalavahetusel lähiõppena Kehtnas ja Murastes ning nendele eelnes ka iseseisev õpe kodus. Õpiti riigikaitse ja staabi struktuuri, peamiste ettekannete liikide sisu, dokumentide loomist ja edastamist, tingmärke, käsku ja selle lisasid, topograafilise kaardi kokkupanemist ja kiletamist, kaardikilede vormistamist ning sideprotseduure.

11. märtsil lõppes Staabiassistendi baaskursus
Foto: Reelika Rohuste

Kui esimene nädalavahetus toimus Raplamaal Kehtnas ja tavapäraselt keskendus peamiselt teooriale, siis teise nädalavahetuse õpe viidi läbi Murastes, et kursuslased said parimaid praktikaid proovida. Kellel oli huvi, siis pakuti ka võimalust käia vaatamas, kuidas reaalselt staabiassistent tööd teeb.

Praktiseerimiseks jagati lõpuharjutuse käigus kursuslased nelja gruppi ning nad pidid käsku lugeda oskama ja valmistama ette kaardikiled ning püsti panema staabi. Oluline oli oma grupis ülesanded ära jagada, kes tegeles arvutiga, kes raadiojaamaga, kes kaardiga. Puhkust ei antud kellelegi, sest kui ühe ülesande kogemus olemas, pidi rotatsiooni käigus hakkama järgmist ülesannet täitma. Boonuseks oli see, et igat staapi juhendasid lõpuharjutuse käigus kogenud staabiassistendid.

Kursuslased kiitsid teist nädalavahetust väga just selle praktiliste harjutuste tõttu, sest nii kinnistub teooria palju enam.

 

Hea meel on tõdeda, et taas on üle-eesti oma ringkondadesse laiali saadetud 21 uut staabiassistenti, kellel on staabitööst baasteadmised olemas. Palju õnne kõigile lõpetanutele!

FastLion CMS

11 märtsil lõppes Staabiassistendi

11 märtsil lõppes Staabiassistendi

Foto: Reelika Rohuste Kui esimene nädalavahetus toimus Raplamaal Kehtnas ja tavapäraselt keskendus peamiselt teooriale, siis teise nädalavahetuse õpe viidi läbi Murastes, et kursuslased said parimaid praktikaid proovida Kellel oli huvi, siis pakuti ka võimalust käia vaatamas, kuidas reaalselt staabiassistent tööd teeb Staabiassistendi baaskursus toimus kahel nädalavahetusel lähiõppena Kehtnas ja Murastes ning nendele eelnes ka iseseisev õpe kodus. Õpiti riigikaitse ja staabi struktuuri, peamiste ettekannete liikide sisu, dokumentide loomist ja edastamist, tingmärke, käsku ja selle lisasid, topograafilise kaardi kokkupanemist ja kiletamist, kaardikilede vormistamist ning sideprotseduure.

11. märtsil lõppes Staabiassistendi baaskursus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse