Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võistlusmatk "Tule sügist otsima!" Võistlusmatk "Tule sügist otsima!" Harju ringkond korraldas sel aastal juba kolmandat korda võistlusmatka „Tule sügist otsima!“. Üritus toimus möödunud laupäeval, 2. oktoobril 2011, Kuusalu vallas, Nõmmeveski ümbruses. oktoobril! Võistlusmatk "Tule sügist otsima!"

Võistlusmatk "Tule sügist otsima!"

Pille Veitmaa 4. okt. 2011

Harju ringkond korraldas sel aastal juba kolmandat korda võistlusmatka „Tule sügist otsima!“. Üritus toimus möödunud laupäeval, 2. oktoobril 2011, Kuusalu vallas, Nõmmeveski ümbruses.

Võistlusmatk "Tule sügist otsima!"
Vesine ülesanne ämbri ja kastanimunadega
Võistlusmatk "Tule sügist otsima!"
Ettevalmistused matkaks - kas kõik punktid on õigesti kaardile märgitud?

 

 

Naiskodukaitse Harju ringkonna kolmele võistkonnale liitus meie üritusega veel:

NKK Tallinna ringkonna võistkond,

NKK Rapla ringkonna võistkond,

NKK Järva ringkonna võistkond,

Piirivalvest kaks võistkonda,

Kodutütarde kaks võistkonda (Haiba ja Nissi rühmast),

Reservkorpuse võistkond.

 

Start võistkondadele anti laupäeva keskpäeval kell 12.00. Võistkondadel tuli läbida rohkem kui 14 km pikkune rada. Selleks, et oleks huvitavam looduses liikuda, tuli läbida võistkondadel seitse kontrollpunkti ja lahendada erinevaid ülesandeid.

 

Kuna võistlusmatk oli suunatud rohkem neile, kellel ei ole ehk nii tugevaid kokkupuuteid militaarsete valdkondadega, kuid siiski sooviksid oma anded ja teadmised proovile panna ning kasutada varem õpitud topograafiatarkusi. Samuti oli võistlusmatk heaks võimaluseks nautida mõnusat ja päikeselist sügisilma tervisesporti tehes.

 

Ülesannete lahendamisel tuli kasuks võistlejate nutikus, terav silm, huumorimeel, leidlikkus ja julgus. Võistlejad said proovile panna oma kompimismeeled. Kahe telkmantli vahele oli asetatud hulk erinevaid esemeid, mida võistlejad kompimise teel pidi kindlaks tegema – üks lõbusamatest ülesannetest, mis paljudele nalja pakkus. Kõige rohkem pani mõtlema ülesanne jõe ääres, kus võistkonnale oli antud ämber, ämbris viis kastanit ja nöör. Võistkonna ülesandeks oli ämber üle jõe vaja transportida, nii et kastanimunad alles jääksid. Kes püüdis nööri üle kiirevoolulise jõe visata ja siis ämber üle jõe tõmmata. Kuna ülesanne oli aja peale, siis julgemad võistkonnad otsustasid ühe vaprama võistkonna liikme saata läbi vee, et ämber ja kastanid vastas kaldale toimetada. Nii saidki mitmed tunda omal nahal karastavat oktoobrikuist jõevett. Teravat silma vajas õhkpüssist laskmine. Võistkonnale oli kasutada kaks õhkpüssi ja 20 diabooli ja need tuli neljapeale jagada ja kiirema ajaga parim tulemus saavutada. Oma tarkusi-teadmisi tuli rakendada ka esmaabi ülesandes, kus abi vajasid kolm inimest. Kuna mängus olid elud, tundus see ülesanne ehk kõige raskema ja tõsisemana. Võistlusmatka viimaseks ülesandeks oli oma väsinud keha ja tulitavad jalad proovile panna ning püüda lusikale asetatud kastanimuna ühe inimese käest teisele andes üle rippsilla toimetada. Ega seegi ülesanne kergete killast polnud – rippsilla vappumine ja üksteisest möödaminek osutus mõnelegi komistuskiviks…

 

Peale esimese võistkonna saabumist finišisse ootas kõiki soe saun ja kuum supp.

 

Võistluspäeva lõppedes tõstatus mitmelgi osavõtjal küsimus, kuidas on võimalik, et juba kolmandat aastat järjest saadab võistlusmatka kuldne ja päikeseline sügisilm. Kas see tellitud ilm ka järgmisel aastal meid ees ootab, saame teada juba 2012 aasta oktoobri kuus.

 

Vaata lustakaid seiku võistlusmatkast siit

Võistlusmatk "Tule sügist otsima!"
Ülesanne lusika ja kastanimunaga

FastLion CMS

Võistlusmatk "Tule sügist otsima!"

Võistlusmatk "Tule sügist otsima!"

Vesine ülesanne ämbri ja kastanimunadega Ettevalmistused matkaks - kas kõik punktid on õigesti kaardile märgitud? Naiskodukaitse Harju ringkonna kolmele võistkonnale liitus meie üritusega veel: NKK Tallinna ringkonna võistkond, NKK Rapla ringkonna võistkond, NKK Järva ringkonna võistkond, Piirivalvest kaks võistkonda, Kodutütarde kaks võistkonda (Haiba ja Nissi rühmast), Reservkorpuse võistkond Start võistkondadele anti laupäeva keskpäeval kell 12 Harju ringkond korraldas sel aastal juba kolmandat korda võistlusmatka „Tule sügist otsima!“. Üritus toimus möödunud laupäeval, 2. oktoobril 2011, Kuusalu vallas, Nõmmeveski ümbruses.

Võistlusmatk "Tule sügist otsima!"

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse