Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võidupüha paraadil osales rekordarv naiskodukaitsjaid Võidupüha paraadil osales rekordarv 23. juunil Paides toimunud Võidupüha paraadil osales 108 naiskodukaitsjat Alutaguse, Jõgeva, Järva, Sakala ja Viru ringkondadest. Varasemalt pole taasiseseisvumise järel paraadil nii palju naisi osalenud. Foto: Kristjan Prii ← Eelmine Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased Järgmine → Naiskodukaitse kutsub taas ohutushoiulaagrisse Võidupüha paraadil osales rekordarv naiskodukaitsjaid

Võidupüha paraadil osales rekordarv naiskodukaitsjaid

24. juunil 2021

23. juunil Paides toimunud Võidupüha paraadil osales 108 naiskodukaitsjat Alutaguse, Jõgeva, Järva, Sakala ja Viru ringkondadest. Varasemalt pole taasiseseisvumise järel paraadil nii palju naisi osalenud.

Naiskodukaitse kompanii ülem oli Järva ringkonna esinaine Kerlin Tealane. Kerlin on staabiassistent ning vabatahtlik instruktor, ta on osalenud Utria dessandil, Naiskodukaitse koormusmatkal ja teistel patrullvõistlustel.

 

Üldlipu toimkonnas olid naiskodukaitsjad Järva ringkonnast: lippur Siret Niinepuu, lippu saatsid Maarit Nõmm ja Taive Saar.

 

Naiskodukaitse kompanii pidulikus vormis rühmas olid Järva ja Sakala ringkondade naiskodukaitsjad, rühmaülemaks Tene Metsma Järva ringkonnast. Välivormis rühmas olid Alutaguse, Viru ja Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad, rühmaülemaks nooremveebel Pärja Õun Viru ringkonnast.

Võidupüha paraadil osales rekordarv naiskodukaitsjaid
Naiskodukaitsjad Võidupüha paraadil. Foto: Merle Rüütel

Lisaks Naiskodukaitse kompaniile olid naiskodukaitsjad rivis ka oma lipugrupiga vastavate malevate juures.

 

Alutaguse ringkond
Lipugruppi juhtis Kersti Altpere
Lippur Leena Tammets
Lippu saatsid Kadriina Krüüts ja Diana Ilves

 

Jõgeva ringkond
Lipugruppi juhtis Küllike Saar
Lippur Hanna-Liisa Mölder
Lippu saatsid Keiu Kirsimägi ja Helis Berk

 

Järva ringkond
Lipugruppi juhtis Greethel Usai
Lippur Roosna-Alliku Maili Antons
Lippu saatsid Piret Saul ja Vivika Barnabas

 

Viru ringkond
Lipugruppi juhtis Lea Matusorg
Lippur Mariella Liivak
Lippu saatsid Aili Ehamaa ja Anu Lillipuu-Blank

Naiskodukaitsest:

Igal naiskodukaitsjal on kindel roll kriisi- ja sõjaajal. Lisaks panustamisele otsesesse sõjalisse riigikaitsesse, on Naiskodukaitsel oluline roll elanikkonnakaitse eestvedamisel. Üheks põhipingutuseks on evakuatsioonirühmade arendamine. Evakuatsioonirühmad on partneriks ulatusliku evakuatsiooni korral, kuid lisaks ka muudes ülesannetes erinevates kriisiolukordades.

Võidutule viisid maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased ehk 1991. aastal sündinud naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased. Vaata selle aasta tuletoojaid siit.

Võidupüha paraadil osales rekordarv naiskodukaitsjaid
Tuletoojad. Foto: Kristjan Prii

FastLion CMS

Võidupüha paraadil osales rekordarv

Võidupüha paraadil osales rekordarv

Naiskodukaitse kompanii ülem oli Järva ringkonna esinaine Kerlin Tealane Kerlin on staabiassistent ning vabatahtlik instruktor, ta on osalenud Utria dessandil, Naiskodukaitse koormusmatkal ja teistel patrullvõistlustel 23. juunil Paides toimunud Võidupüha paraadil osales 108 naiskodukaitsjat Alutaguse, Jõgeva, Järva, Sakala ja Viru ringkondadest. Varasemalt pole taasiseseisvumise järel paraadil nii palju naisi osalenud.

Võidupüha paraadil osales rekordarv naiskodukaitsjaid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse