Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Väsimatu naiskodukaitse Vastseliina jaoskonna juht Anu Jõgeva Väsimatu naiskodukaitse Vastseliina jaoskonna Võrumaa aasta õppija tiitli teenis tänavu välja Naiskodukaitse liige Anu Jõgeva. Anust kirjutab Vastseliina jaoskonna liige Külli Piirsild: " ← Eelmine Põhja piirkonna koormusmatka võitis Harju ringkonna võistkond Järgmine → Mõisas õpetati mägesid liigutama Väsimatu naiskodukaitse Vastseliina jaoskonna juht Anu Jõgeva

Väsimatu naiskodukaitse Vastseliina jaoskonna juht Anu Jõgeva

Külli Piirsild 14. okt. 2010

Võrumaa aasta õppija tiitli teenis tänavu välja Naiskodukaitse liige Anu Jõgeva. Anust kirjutab Vastseliina jaoskonna liige Külli Piirsild:

Väsimatu naiskodukaitse Vastseliina jaoskonna juht Anu Jõgeva

„Anu läbis   lühikese ajaga sõduri baaskoolituse -  10 ööd metsas, valvuri erialakursus Kirnas ja sooritas edukalt relvaeksami. Veebruaris taaselustas Anu naiskodukaitse Vastseliina jaoskonna. Praeguseks on liikmeid üle 20 ja lisandub veelgi. Juulikuus korraldas Anu jaoskonna kokkutuleku Vana-Vastseliinas. Järgnesid  relvaõppe koolitus  ja  kahepäevane välioskuste laager ööbimisega Kirikumäel.  Järgmisel päeval võtsid agarad naised  ette  rännaku Vastseliina Vabadussõja ausamba juurde,  asetasid ausamba jalamile oma valmistatud pärja ning langetasid pea vabadusvõitlejate mälestuseks.

 

Kevadel lõpetas Anu kiitusega Räpina Aianduskooli  keskkonnakaitse eriala, sai tehtud ka noorjahimehe eksam koos jahilaskmisega.

 

Anu on lihtne inimene, tiitlid tema enesetähtsust ei tõsta ega langeta. Kaaslastele on ta  mõistev juht, tööandjale korrektne töötaja, oma lastele hoolitsev ema ja suurematele parim sõber.

 

Anu on  ettevõtlik, abivalmis, hooliv, jagab lahkesti tunnustust, kuid ka järeleandmatu, kui tegu on vastuolus tema põhiväärtustega.

 

Käitumine  looduses ja turvalisus on teemad, milles Anu järeleandmisi ei tee. Lõkkest ei tohi tulla musta suitsu, haruldasi taimeliike sületäite viisi ei nopita, tervete metsloomade  haavlitega söötmine on mõrtsukalik  ja  ohtlikud meelelahutused peavad olema nõuetekohaselt turvatud. Need on Anu põhimõtted, milles naist ümber veenda ei õnnestu.

 

Loodusesõbrana on Anu õpetanud  oma väikesed lapsed tundma kodumetsade puid, taimi, linde ja loomi ning nende eest jõudumööda hoolitsema.  Anu on mitmendat põlve jahimees, ometi läheb ta metsa mitte püss, vaid tammetõrud ja vihad metsaelanikele kostiks kaasas."

FastLion CMS

Väsimatu naiskodukaitse Vastseliina jaoskonna

Väsimatu naiskodukaitse Vastseliina jaoskonna

„Anu läbis lühikese ajaga sõduri baaskoolituse - 10 ööd metsas, valvuri erialakursus Kirnas ja sooritas edukalt relvaeksami Veebruaris taaselustas Anu naiskodukaitse Vastseliina jaoskonna Võrumaa aasta õppija tiitli teenis tänavu välja Naiskodukaitse liige Anu Jõgeva. Anust kirjutab Vastseliina jaoskonna liige Külli Piirsild:

Väsimatu naiskodukaitse Vastseliina jaoskonna juht Anu Jõgeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse