Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vanalinnaga sõprust loomas Vanalinnaga sõprust loomas 22. mail oli Tallinna vanalinn täis sagimist. Mitte tavapärast, vaid Kodutütred, Noored Kotkad ja Naiskodukaitse Tallinna Malevast koos oma sõprade ja tuttavatega kogunesid Harju tänava parki orienteerumisvõistlusele "Vanalinn räägib". Kodutütred ← Eelmine Sport võidab alati Järgmine → Erna Retkel sammudes Vanalinnaga sõprust loomas vanalinn räägib; orienteerumisvõistlus

Vanalinnaga sõprust loomas

Airika Troost, Kodutütarde Tallinna ringkonna vanem 2. juunil 2011

22. mail oli Tallinna vanalinn täis sagimist. Mitte tavapärast, vaid Kodutütred, Noored Kotkad ja Naiskodukaitse Tallinna Malevast koos oma sõprade ja tuttavatega kogunesid Harju tänava parki orienteerumisvõistlusele "Vanalinn räägib".

Vanalinnaga sõprust loomas
Rajameistrid esimesi võistkondi rajale laskmas

Võistlusest said osa võtta kaheliikmelised võistkonnad, milles vähemalt üks liige pidi olemas kas Kodutütar, Noor Kotkas või Naiskodukaitsja. Võistlus koosnes kahest erineva raskusastmega rajast - kergem rada (rajameister Airika Troost) ja raskem rada (rajameister Jaanika Palm NKK Lääne jsk).

Vanalinnaga sõprust loomas
Grete – Kai ja Katarina Emilia VHK rühmast (kergem rada) kustutatud sõna otsimas

Kergem rada ehk fotoorienteerumine oli mõeldud noortele, kes vanuses 8-13 aastat. Kaardile olid paigutatud punktid, mille lähedal olevast hoonest, mälestustahvlist vms oli tehtud pilt. Lahenduse leidmiseks oli vaja kirjutada pildil kustutatud sõna vastava numbri juurde, millest omakorda saadi võtmetäht sõnadesse. Maksimum punkte oli võimalik saada 3 ning iga puuduv vastus andis ajale 5 min lisa. Parimeteks osutusid NK kanditaat Torm Toomas  ja tema sõber Marko.

Vanalinnaga sõprust loomas
Tairi Nõmme jsk ja Kristiina Põhja jsk (raskem rada) kontrollküsimusele vastust otsimas

Raskem rada oli mõeldud võistlejatele alates 14. eluaastast ning liikumine punktist punkti toimus vihjete abil. Näiteks üks punkt: „Selle maja katusel jälgib linna tänavatel toimuvat prillidega mees. Majas on hetkel naaberriigi saatkond“. Vastus - Vene Saatkonna hoone. Muidugi ei piirdunud raskel rajal niisama hoonete otsimisega vaid iga hoone kohta oli ka kontrollküsimus, millele ei olnud võimalik vastata ennem, kui olid küsitava koha üles leidnud ja küsimusele vastuse saanud. Vastuseks võis olla siis mingi aastaarv, lause maja seinalt või hoopis must kass. Selle raja maksimumpunktideks oli 26 ning iga puuduv vastus andis 1 min lisa aega. Tihedas võitluses osutusid võitjateks naiskodukaitsjad Sigrid ja Kersti Akadeemilisest jsk.

 

Meeleoluka ja hariva päevaga jäid nii korraldajad kui ka osavõtjad väga rahule. Eriti meeldis võistlejatele uudne lahendus orienteerumiseks ning kuna mitmed punktid asusid silmapiirist kõrgemal siis nähti vanalinna uuest küljest.

 

Võistlejate soovil on plaanis ka järgmine aasta samasugune üritus korraldada.

Järgmine →
Erna Retkel sammudes

FastLion CMS

Vanalinnaga sõprust loomas

Vanalinnaga sõprust loomas

Rajameistrid esimesi võistkondi rajale laskmas Võistlusest said osa võtta kaheliikmelised võistkonnad, milles vähemalt üks liige pidi olemas kas Kodutütar, Noor Kotkas või Naiskodukaitsja Võistlus koosnes kahest erineva raskusastmega rajast - kergem rada (rajameister Airika Troost) ja raskem rada (rajameister Jaanika Palm NKK Lääne jsk) 22. mail oli Tallinna vanalinn täis sagimist. Mitte tavapärast, vaid Kodutütred, Noored Kotkad ja Naiskodukaitse Tallinna Malevast koos oma sõprade ja tuttavatega kogunesid Harju tänava parki orienteerumisvõistlusele "Vanalinn räägib".

Vanalinnaga sõprust loomas

vanalinn räägib; orienteerumisvõistlus
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse