Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Välitoitlustuse erialavõistlus Simunas Välitoitlustuse erialavõistlus Simunas Alustaks ehk sellest, et head aega, mis kõigile võistlusel osaleda soovijatele sobiks, pole olemas. Nii oli ka välitoitlustuse erialavõistlusega ning Lääne ringkonna osavõtt sellest rippus juba küsimärgi küljes. Ma mõtlesin, et nii tähtis isik ma ka pole, et ennast mitmeid kordi paluda lasen ja minu pärast jääb ringkonnal võistlusele minemata. Õnneks oli selliseid naisi Hiiumaal veel kaks. Toitlustamine Võistlused ← Eelmine Läänemaa aasta koolitussõbralikum organisatsioon Järgmine → Mandrirotid Hiiumaal esmaabi õppimas Välitoitlustuse erialavõistlus Simunas

Välitoitlustuse erialavõistlus Simunas

Helja Kaptein 6. november 2012

Alustaks ehk sellest, et head aega, mis kõigile võistlusel osaleda soovijatele sobiks, pole olemas. Nii oli ka välitoitlustuse erialavõistlusega ning Lääne ringkonna osavõtt sellest rippus juba küsimärgi küljes. Ma mõtlesin, et nii tähtis isik ma ka pole, et ennast mitmeid kordi paluda lasen ja minu pärast jääb ringkonnal võistlusele minemata. Õnneks oli selliseid naisi Hiiumaal veel kaks.

Nimi kirjas, jõudis kohale teadmine, et minek on võistlusele. Selleks, et võistelda, peab ka midagi teadma. Välitoitlustamisest! Siinkohal on õige mainida, et ükski meist kolmest polnud selle valdkonnaga eriti kokku puutunud. Minu esimene eelistus on avalikud suhted,  Anu Saue kuulub spordigruppi ja Küllike Tammeveski on hoopis meedik.

 

Paar päeva enne võistlust läks lahti õppimismaraton. Kõike, mida teistele on õpetatud aastaid, tuli selgeks teha tundidega. Instruktor Svetlana Mustkivi organiseeris kohale õpetaja Kairi Baumeri, kes vedas meid ja teisi kohaletulnud asjast huvitatuid kättpidi läbi teooriatõdede. Tal jätkus kannatust seletada, selgitada ja aina uuesti korrata! Sveta muretses igale osalejale näpu vahele paki erialast kirjandust. Küllike võttis asja väga tõsiselt ja materjalidest sai tema öökapilektüür. 

Välitoitlustuse erialavõistlus Simunas
Foto: Kristel Kitsing

Veel eelmisel õhtul ahmisime Lääne maleva staabis Sveta käe all viimaseid tarkuseid. Seal olid olemas nii katlad kui kastid tarvikutega, mida me siiani käega katsuda polnud saanudki.

 

Tekkis tunne, et on oodata midagi suurt ja väga tähtsat, sest lisaks Svetale ja Kairile püüdis meile veel tarkust ja teadmisi - kogemusi jagada Karin Rünkorg. Tema oli kui hea haldjas, kes saatis meid enne võistlust, selle ajal ja pärast toetas, kaitses ja näitas välja sõbralikkust ning hoolivust. Lisaks olid tal ka mitmekordsed kogemused välitoitlustamise võistlustelt.

Välitoitlustuse erialavõistlus Simunas
Meie kolmanda koha saanud Kõpu tuletorn! Foto: Kristel Kitsing

 

Simunasse jõudes hakkas tekkima paanika. Võileivatorti kokku pannes sai juba selgeks, et iga asja tuleb ikka enne läbi proovida. Ühisel jõul ja nõul saime selle Kõpu majaka valmis ja meie suureks õnneks ei kukkunud see ka ümber. Meeleolu tõstis seegi, et peale vaadates tundsid ka teiste ringkondade võistlejad kohe meie majaka ära.

 

Teiste võileivatorte vaadates tekkis küll tunne, et naiste fantaasial ei ole piire- näha oli nii lõket, puuhalge, katelt seljankaga – kokku terve pikk rivi väga põneva välimuse ja huvitava maitsega hõrgutisi.

Välitoitlustuse erialavõistlus Simunas
Foto: Kristel Kitsing

 

Võistlus ise oli kokkuvõttes väga lahe. Ülearuseks osutus hirm raskete teooriaküsimuste ees, samas olid vajalikud oskused peidetud toredate tegevuste sisse. Aitäh korraldajatele ja väljamõtlejatele!

 

Veel tõstis tuju ja tegi päeva meeldejäävaks kohaliku kultuurimaja hooaja avapidu, mis algas rongkäiguga allika juurest ja lõppes vägeva pid¾aamapeoga. Kui välja jätta Kuldvillaku apsud, siis oli see kindlasti erialaseid teadmisi kinnitav ning meeldiv nädalavahetus naistele.

 

Ahjaa, meil oli veel lisaks Karinile kaasas Tõno Tammeveski, kes peale pöidlahoidmise ja abistamise sai ka kohtuniku rolli proovida.

 

Üksi ei suuda keegi saavutada nii palju kui koos tehes. Lisaks ääretult meeldivale nädalavahetusele Simunas tõime veel ringkonda kolmanda koha võileivatordi meisterdamise eest ja üldarvestuses saavutasime auväärse teise koha.

 

Võistluse korraldajaks oli Viru ringkond eesotsas instruktor Maire Lahtiga. Korraldajatena olid abiks veel välitoitlustuse spetsialistid Elle Vinni ja Iive Rohtla Alutaguselt, Mariana Maasik Jõgevalt ning Karin Rünkorg Lääne ringkonnast.

FastLion CMS

Välitoitlustuse erialavõistlus Simunas

Välitoitlustuse erialavõistlus Simunas

Nimi kirjas, jõudis kohale teadmine, et minek on võistlusele Selleks, et võistelda, peab ka midagi teadma Alustaks ehk sellest, et head aega, mis kõigile võistlusel osaleda soovijatele sobiks, pole olemas. Nii oli ka välitoitlustuse erialavõistlusega ning Lääne ringkonna osavõtt sellest rippus juba küsimärgi küljes. Ma mõtlesin, et nii tähtis isik ma ka pole, et ennast mitmeid kordi paluda lasen ja minu pärast jääb ringkonnal võistlusele minemata. Õnneks oli selliseid naisi Hiiumaal veel kaks.

Välitoitlustuse erialavõistlus Simunas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse