Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ühisprojekt ''„Kingitus naisele, emale“ Ühisprojekt ''„Kingitus naisele, emale“ Ajavahemikul 05. -13. mai toimus Põlva ja Sakala ringkonna ühine värbamise projekt, mis oli eelkõige suunatud oma piirkonna maleva kaitseliitlaste abikaasadele ja elukaaslastele ning noorte kotkaste ja kodutütarde emadele. Foto: Aike Meekler Elanikkonnakaitse Ellujäämine Ohutushoid ← Eelmine Põlva naiskodukaitsjad käisid suvekuumuses sportimas Järgmine → EMAD JA TÜTRED ORAJÕE JAOSKONNAS Ühisprojekt ''„Kingitus naisele, emale“

Ühisprojekt ''„Kingitus naisele, emale“

Esti Taal 18. mail 2021

Ajavahemikul 05.-13. mai toimus Põlva ja Sakala ringkonna ühine värbamise projekt, mis oli eelkõige suunatud oma piirkonna maleva kaitseliitlaste abikaasadele ja elukaaslastele ning noorte kotkaste ja kodutütarde emadele.

Tasuta koolitusele esimene osa toimus veebi teel, kus esimese tunni jooksul andsid MTÜ Peaasjad koolitajad nõu, kuidas hoida ema ja naisena oma vaimset tervist praegusel koroona ajal, kuidas tulla toime lisandunud stressiga. Osalejad said kõik võimaluse selles osas kaasa rääkida oma kogemuste põhjal: kuidas nad antud olukorras hakkama saavad. Samuti jagati häid praktilisi kogemusi.

Ühisprojekt ''„Kingitus naisele, emale“
Foto: Aike Meekler

Teise tunni sisustasid meie enda vabatahtlikud liikmed: Sakalas Kai Kannistu ja Põlvas Kristi Randla, kes rääkisid meile kodu turvalisuse teemadel. Koolituse lõppedes olime uuesti meelde tuletanud koduses majapidamises ohutult tegutsemise põhitõed, mille saab kokku võtta K.Randla luuleridadega:

 

„Naine on teadlik ja tuleohutu on kodu!

 Naine on tark, ta turvanud on vara ja kodu!

 Naine on kaval, sest varub enne maru!

 Naine on valmis, sest teab “Ole valmis!“ 

Ühisprojekt ''„Kingitus naisele, emale“
Foto: Kai Kannistu
Ühisprojekt ''„Kingitus naisele, emale“
Foto: Aike Meekler

 

Praktilises osas tutvustasid Päästeameti päästjad erinevat liiki tulekustuteid, tuleteki kasutamist, rääkisid üldisest tuleohutusest ning lõpuks saime koos päästjatega turvaliselt tuld kustutada. Meil oli võimalus kätt proovida nii lahtise tule kui ka pannil süttinud õli kustutamisel. Päev lõppes vestlusringis naiskodukaitsjatega, kus olid teemaks erinevad võimalused enesearenguks naiskodukaitses.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et oli järjekordne väga hariv ja sisuline üritus, mis tekitas huvi nii organisatsiooni liikmetes kui ka nendes, kes veel meie ridadesse ei kuulu. Tagasiside osalejatel oli positiivne ning ka korraldajad jäid üritusega rahule. Üheskoos leiti, et sarnaste projektidega tuleks ka tulevikus jätkata. 

 

Ühisprojekt ''„Kingitus naisele, emale“
Foto: Aike Meekler

FastLion CMS

Ühisprojekt ''„Kingitus naisele, emale“

Ühisprojekt ''„Kingitus naisele, emale“

Tasuta koolitusele esimene osa toimus veebi teel, kus esimese tunni jooksul andsid MTÜ Peaasjad koolitajad nõu, kuidas hoida ema ja naisena oma vaimset tervist praegusel koroona ajal, kuidas tulla toime lisandunud stressiga Osalejad said kõik võimaluse selles osas kaasa rääkida oma kogemuste põhjal: kuidas nad antud olukorras hakkama saavad Ajavahemikul 05.-13. mai toimus Põlva ja Sakala ringkonna ühine värbamise projekt, mis oli eelkõige suunatud oma piirkonna maleva kaitseliitlaste abikaasadele ja elukaaslastele ning noorte kotkaste ja kodutütarde emadele.

Ühisprojekt ''„Kingitus naisele, emale“

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse