Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tordivalmistamise õpituba - tõeliselt magus päev! Tordivalmistamise õpituba - tõeliselt Pühapäeval, 18. märtsil said kokku Harju ringkonna kaheksa magusasõpra, et õppida valmistama kooke, mis kõditaks nii maitsmis- kui ka nägemismeeli. Õpitoa juhendajaks oli meie endi tubli toitlustusgrupi liige pr Heli Jürisson. Omatehtud meistriteosed ← Eelmine Aitasime päästa elusid! Järgmine → Tähistame Naiskodukaitse mälestuspäeva! Tordivalmistamise õpituba - tõeliselt magus päev!

Tordivalmistamise õpituba - tõeliselt magus päev!

Külliki Trepp 19. märtsil 2012

Pühapäeval, 18. märtsil said kokku Harju ringkonna kaheksa magusasõpra, et õppida valmistama kooke, mis kõditaks nii maitsmis- kui ka nägemismeeli. Õpitoa juhendajaks oli meie endi tubli toitlustusgrupi liige pr Heli Jürisson.

Tordivalmistamise õpituba - tõeliselt magus päev!
Naised magusat meisterdamas

Heli juhendamisel valmistati ise sefiiri ja suhkrumassi, vooliti suhkrumassist imekauneid lilleõisi ning küpsetati kolme erinevat sorti imemaitsvat kooki. Et kõik osalejad kookide tegemisel kätt proovida saaksid ja et seda kätetööd pärast nautimiseks jaguks, küpsetati kokku kuus kooki, igast sordist kaks.

 

Küpsetamise käigus oli kogu maja sellist hõrgutavat lõhna täis, et metsast õppustelt tulnud Kaitseliitlastest oli nii mõnigi huvitatud, kuidas oleks võimalik sellise toreda magusameistrite õpitoaga liituda.

 

Enamusel naistest oli söödavate lillede valmistamine esmakordne, kuid hoolimata sellest tulid õied väga ilusad välja ning nendega kaunistatud koogid olid väga isuäratavad. Tänu õpitoale hakkavad nüüd nii mõnegi kodu peolaudu kaunistama ahvatlevad tordid, mis on otsast lõpuni tehtud oma kätega.

Tordivalmistamise õpituba - tõeliselt magus päev!
Omatehtud meistriteosed

FastLion CMS

Tordivalmistamise õpituba - tõeliselt

Tordivalmistamise õpituba - tõeliselt

Naised magusat meisterdamas Heli juhendamisel valmistati ise sefiiri ja suhkrumassi, vooliti suhkrumassist imekauneid lilleõisi ning küpsetati kolme erinevat sorti imemaitsvat kooki Et kõik osalejad kookide tegemisel kätt proovida saaksid ja et seda kätetööd pärast nautimiseks jaguks, küpsetati kokku kuus kooki, igast sordist kaks Pühapäeval, 18. märtsil said kokku Harju ringkonna kaheksa magusasõpra, et õppida valmistama kooke, mis kõditaks nii maitsmis- kui ka nägemismeeli. Õpitoa juhendajaks oli meie endi tubli toitlustusgrupi liige pr Heli Jürisson.

Tordivalmistamise õpituba - tõeliselt magus päev!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse