Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Toompea jaoskond 2019. ja 2020. aastal Toompea jaoskond 2019 ja Kui võimalused lastega basseini, kinno või tõukeratastega sõitma minna jälle avanevad, ostab turvakodu juhataja kinkekaardid ise Toompea jaoskond 2019. ja 2020. aastal

Toompea jaoskond 2019. ja 2020. aastal

Merike Jürjo, NKK Toompea jsk esinaine 2019. aastal

2019. aasta

 

Juhatus 2019. aastal: 

Esinaine: Merike Jürjo
Aseesinaine: Anu Sommer

Juhatuse liikmed: Kristina Märks, Tiiu Rikolas, Mare Mändveer

-

NKK Toompea jaoskonnale kui Naiskodukaitse ajalugu väärtustavale ja traditsioone hoidvale jaoskonnale oli 2019. aasta oluliseimaks sündmuseks NKK Tallinna ringkonna esimesele esinaisele (1927–1934) Anna Tõrvand-Tellmannile mälestustahvli avamine Tallinna Muusikoolis. Mälestustahvli avamise tseremoonia toimus Naiskodukaitse mälestuspäeval, 21. aprillil 2019. See oli meie kauaaegne unistus, sest 2012. aastal avati samuti meie jaoskonna initsiatiivil mälestustahvel ringkonna teisele esinaisele (1934-1940) Alma Jeetsile tema kodumaja seinal Lätte tänaval.

 

Anna Tõrvand-Tellmanni ja Alma Jeetsi mälestuse jäädvustamisega ei väärtusta Naiskodukaitse mitte ainult oma organisatsiooni ajalugu, vaid sellega lisatakse omapoolne panus Eesti ajaloomällu üldisemalt – mõlemad naised olid Teise maailmasõja eelses Eesti ühiskonnas väljakujunenud rahvuslike aadete kandjad, oma erialal  ja seltskonnas hinnatud tegelased ning mõlemad arreteeriti ja küüditati okupatsioonivõimude poolt Siberimaale. Alma Jeetsil õnnestus aastate möödudes kodumaale tagasi tulla, kuid Anna Tõrvand-Tellmanni põrm puhkab kaugel kodust Siberi mullas.

Toompea jaoskond 2019. ja 2020. aastal
Mälestustahvli avamine. Fotol (vasakult): Merike Jürjo (NKK Toompea jsk esinaine), Marje-Anne Hendrikson (projektijuht) ja Anu Sommer (Toompea jsk aseesinaine)

NKK Toompea jaoskonna teiseks oluliseks tegevussuunaks on koostöö KL Toompea malevkonnaga, toetamaks malevkonda tema riigikaitseliste ülesannete täitmisel. Toompea naiskodukaitsjad tegutsevad malevkonna väliõppustel ja muudel väljaõppe üritustel formeerimise ja meditsiini erialal ning toitlustavad välitingimustes.

 

Viimastel aastatel on NKK Toompea jaoskond seadnud eesmärgiks, et iga baasväljaõpped läbinud liige teaks oma ülesannet ja kohta võimalikus kriisiolukorras.

Toompea jaoskond 2019. ja 2020. aastal
Mare Mändveer koos kokk Oliveriga malevkonna väliõppusel toitlustamas (okt 2019)

2020. aasta

 

Meie jaoskonna liikmed osalesid KL Toompea malevkonna kergjalaväe kompanii õppustel formeerimisel, väliköögis ja meditsiini tagamisel (kokku kaheksa inimest). Lisaks osales kuus liiget 24. veebruaril värbamishommikul Pitka ausamba juures, kus jagasime teed ja pirukaid ning värbasime tulevasi liikmeid.

 

NKK Toompea jaoskonna korraldada oli NKK mälestuspäev, kuid seoses COVIDist tingitud piirangutega meenutasime oma naiskodukaitsjaid ainult veebi vahendusel. Kaks Toompea jaoskonna liiget toitlustas ringkonna korraldatud BVÕ sõduriõppel. Kolm liiget osales ka valveteenistuses ITK juures seoses COVID-19 pandeemiaga.

 

Igakuised „ümarlaua“ kokkusaamised toimusid ainult jaanuaris (välispoliitilised teemad - EU, BREXIT) ja veebruaris (dr. Aino Rõõm). Kuna COVID tuli peale, siis rohkem ümarlaua kokkusaamisi ei korraldatud.

 

Traditsiooni kohaselt kutsus jaoskond detsembris heategevuslikule annetusele Nõmme laste turvakodu toetuseks, milleks koguti 450 eurot. Kui võimalused lastega basseini, kinno või tõukeratastega sõitma minna jälle avanevad, ostab turvakodu juhataja kinkekaardid ise.

FastLion CMS

Toompea jaoskond 2019 ja

Toompea jaoskond 2019 ja

2019 aasta Juhatus 2019

Toompea jaoskond 2019. ja 2020. aastal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse