Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Toitlustusosakond Toitlustusosakond Toitlustamine on läbi aegade olnud üks naiste põhitegevusi, sest süüa on ju alati vaja. Ja kuna Kaitseliidus oli selle algusaastakümnetel kohe väga palju süüa vaja, siis tegelesid naiskodukaitsjad masside toitlustamisega sõna otseses mõttes. Näiteks 1000 inimese toitmine ei olnud omaaegsete naiskodukaitsjate jaoks mingi probleem, toitlustati Kaitseliidu ja noorteorganisatsioonide üritusi ning vajadusel ka muid tellitud üritusi. 80 kg isetehtud viinivorste kellelegi? Ajalugu Toitlustamine ← Eelmine Sanitaarosakond Toitlustusosakond

Toitlustusosakond

Toitlustamine on läbi aegade olnud üks naiste põhitegevusi, sest süüa on ju alati vaja. Ja kuna Kaitseliidus oli selle algusaastakümnetel kohe väga palju süüa vaja, siis tegelesid naiskodukaitsjad masside toitlustamisega sõna otseses mõttes. Näiteks 1000 inimese toitmine ei olnud omaaegsete naiskodukaitsjate jaoks mingi probleem, toitlustati Kaitseliidu ja noorteorganisatsioonide üritusi ning vajadusel ka muid tellitud üritusi.

Tänapäeval kõlab see fenomenina, aga enamikes kohtades kogusid naised toitlustamiseks vajalike vahendite ja toiduainete raha ise. Toitlustamise korraldamiseks rahuajal ja toitlustuspunktide organiseerimiseks sõjaolukorras hankis Naiskodukaitse näiteks suurel arvul toidunõusid, nõude pakkekaste, välikatlaid ja suuri telke.

 

Üks oluline osa toitlustusosakonna tegevusest oli Naiskodukaitsesse kuuluvate naiste toitlustusalaste oskuste täiendamine ja praktiliste teadmiste süvendamine. Toimusid erinevad suuremad ja väiksemad toitlustusalased kursused nii ringkonniti, kui mitme ringkonna peale ja ka üle-eestiliselt. 1938. aastaks oli organisatsioonis 592 diplomeeritud toitlustajat. Lisaks neile oli veel lugematul arvul naisi,  kes olid oskused omandanud praktilise kulbikeerutamise käigus.

 

Toitlustusosakonna poolt koostati erinevates oludes kasutatavad toidunormid ja toidutabelid, mis olid ka tsiviilstruktuurides hinnatud. Naiskodukaitse helesiniste kleitide ja valgete põlledega toitlustajad olid tuntud üle kogu maa heatasemeliste, distsiplineeritute ja maitsvate ning toitvate söökide autoritena.

 

80 kg isetehtud viinivorste kellelegi?

← Eelmine
Sanitaarosakond

FastLion CMS

Toitlustusosakond

Toitlustusosakond

Tänapäeval kõlab see fenomenina, aga enamikes kohtades kogusid naised toitlustamiseks vajalike vahendite ja toiduainete raha ise Toitlustamise korraldamiseks rahuajal ja toitlustuspunktide organiseerimiseks sõjaolukorras hankis Naiskodukaitse näiteks suurel arvul toidunõusid, nõude pakkekaste, välikatlaid ja suuri telke Toitlustamine on läbi aegade olnud üks naiste põhitegevusi, sest süüa on ju alati vaja. Ja kuna Kaitseliidus oli selle algusaastakümnetel kohe väga palju süüa vaja, siis tegelesid naiskodukaitsjad masside toitlustamisega sõna otseses mõttes. Näiteks 1000 inimese toitmine ei olnud omaaegsete naiskodukaitsjate jaoks mingi probleem, toitlustati Kaitseliidu ja noorteorganisatsioonide üritusi ning vajadusel ka muid tellitud üritusi.

Toitlustusosakond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse