Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Toitlustusgrupp käis Ämaris Toitlustusgrupp käis Ämaris 3. aprillil toimus Ämari Lennubaasis Naiskodukaitse Rapla ringkonna toitlustusgrupi liikmete õppepäev, mille peamisteks teemadeks olid toiduhügieen, tervislik toitumine suure füüsilise koormuse korral ja magneesiumi mõju organismile. Toitlustamine ← Eelmine Mida ja kuhu postitada? Järgmine → Staabiassistendid julge hundi rinda uudistamas Toitlustusgrupp käis Ämaris

Toitlustusgrupp käis Ämaris

Monika Paulsen 6. aprillil 2016

3. aprillil toimus Ämari Lennubaasis Naiskodukaitse Rapla ringkonna toitlustusgrupi liikmete õppepäev, mille peamisteks teemadeks olid toiduhügieen, tervislik toitumine suure füüsilise koormuse korral ja magneesiumi mõju organismile.

Toitlustusgrupp käis Ämaris

Juhendajateks olid Triin Tõitoja ja Kristi Roosileht.  Triin tutvustas meile uut, moodsat, nõuetele vastavat, uue tehnika ja varustusega sisustatud toitlustuskompleksi. Nägime suuri katlaid, küpsetusahjusid, külmkambreid, laoruume erinevatele toiduainetele, puhastusvahenditele jne. Kuna Ämari lennubaasis on vaja toitlustada palju rahvast, siis on köögis hästi läbimõeldud nõudepesusüsteem, kõik on mehhaniseeritud, et töö oleks sujuvam ja peamine rõhk oleks toitlustamisel. Lõunaks pakutud toit oli maitsev. 

 

Toitlustusgrupp käis Ämaris

Peale ringkäiku hakkasime õppima toiduhügieeni. Ülevaate,  vajaliku materjaliga,  toiduhügieenist tegi Kristi. Triin täiendas paljude punktide juures oma kogetud näidete ja slaididega (ussid kuivatatud  ploomi pakkides, mille realiseerimistähtajani oli veel jäänud 6 kuud, maksal sapitükid, lihal imelikud plekid, mis olid looma süstimise tagajärg, määrdunud torud, õhuventilatsioonis tolm, ämblikuvõrgud jne). Pidime hoolega kuulama loengut ,sest pärast tehti teadmiste kontroll testi näol, mis oli kokku pandud läbitud teemadele vastavalt. Peale testi järeldasime, et peame veel läbi lugema ILIASe toiduhügieeni materjali , et läbida Toiduhügieenikoolitus Iliases.

 

Metsas toitlustades peame järgima samuti neid hügieeninõudeid mida õppisime, nii mõnigi asi on tegemata jäänud, mille peale ei mõtle, sest peamine tähelepanu on pööratud siiski toidu valmistamisele (enesekontrolliplaan, puhastusainete ohutus-ja kasutusjuhend seinale või nähtavasse kohta panna jne), sööklas toitlustamise ja metsas toitlustamise erinevus on ainult selles, et üks toimub õues, kõik üldised nõuded on samad.

 

Triin andis ülevaate  magneesiumi mõjust  organismile. Arutlesime järgmistest  üritustest osavõttu, kas, kuidas ja mida järgmiseks plaani võtame. See õppepäev oli väga asjalik, vajalik, hariv ja enda tegevust (kas olen hügieeninõuetele vastavalt käitunud) ja oskusi hindav õppus. 

Jõudu, jaksu ja õpitud oskuste kasutamist järgmistel välitoitlustusüritustel.

FastLion CMS

Toitlustusgrupp käis Ämaris

Toitlustusgrupp käis Ämaris

Juhendajateks olid Triin Tõitoja ja Kristi Roosileht Triin tutvustas meile uut, moodsat, nõuetele vastavat, uue tehnika ja varustusega sisustatud toitlustuskompleksi 3. aprillil toimus Ämari Lennubaasis Naiskodukaitse Rapla ringkonna toitlustusgrupi liikmete õppepäev, mille peamisteks teemadeks olid toiduhügieen, tervislik toitumine suure füüsilise koormuse korral ja magneesiumi mõju organismile.

Toitlustusgrupp käis Ämaris

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse