Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Toimus järjekordne sisukas ajalooseminar Toimus järjekordne sisukas ajalooseminar Naiskodukaitse ajaloohuvilised arutasid eelmisel nädalavahetusel ajalooseminaril ajaloo kogumise ja säilitamise võimaluste ja meetodite üle. Arutluse all oli ajalookomisjoni poolt ette valmistatud ajaloo kogumise ja säilitamise juhendi projekt. foto: Naiskodukaitse Ajalugu ← Eelmine Naiskodukaitse laskevõistlus Välustes Järgmine → Juba 20-ndat aastat järjest stardivad naised koormusmatkale Toimus järjekordne sisukas ajalooseminar

Toimus järjekordne sisukas ajalooseminar

Erle Eenmaa 21. aprillil 2016

Naiskodukaitse ajaloohuvilised arutasid eelmisel nädalavahetusel ajalooseminaril ajaloo kogumise ja säilitamise võimaluste ja meetodite üle. Arutluse all oli ajalookomisjoni poolt ette valmistatud ajaloo kogumise ja säilitamise juhendi projekt.

Kaasa aitasid mõelda peastaabi museoloog Tanel Lään ja kantseleijuhataja Inna Rosi. Kõlama jäi palju olulisi mõtteid. Nii tuleks näiteks kiiremas korras ringkondades ümber korraldada kilealbumites olevad fotode albumid. Fotonurkadega albumites on tagatud fotode parem ja pikaaegsem säilimine.

Ajalookomisjoni edasiseks ülesandeks on juhend lõplikult välja töötada.

 

Alustasime ka mälestuste kogumist pikaaegsetelt naiskodukaitsjatelt. Osalejad said harjutada intervjuude läbiviimist ja mälestuste jagajatelt tuli mõnevaid meenutusi Naiskodukaitse lähiajaloost.

 

Praktilise töötoana jätkus eelmisel aastal alustatud Naiskodukaitse teemaliste artiklite otsimine ja süstematiseerimine digitaliseeritud ajalehtedest. Seminaripäeva lõpetas ühiskülastus Okupatsioonide muuseumi.

Toimus järjekordne sisukas ajalooseminar
foto: Naiskodukaitse

FastLion CMS

Toimus järjekordne sisukas ajalooseminar

Toimus järjekordne sisukas ajalooseminar

Kaasa aitasid mõelda peastaabi museoloog Tanel Lään ja kantseleijuhataja Inna Rosi Kõlama jäi palju olulisi mõtteid Naiskodukaitse ajaloohuvilised arutasid eelmisel nädalavahetusel ajalooseminaril ajaloo kogumise ja säilitamise võimaluste ja meetodite üle. Arutluse all oli ajalookomisjoni poolt ette valmistatud ajaloo kogumise ja säilitamise juhendi projekt.

Toimus järjekordne sisukas ajalooseminar

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse