Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tervisepäev rikastas vaimu, ihu ja hinge Tervisepäev rikastas vaimu, ihu Lääne ringkonna spordigrupi juht Ivika Raudsepp kutsus naised 4. juunil tervisepäevale Noarootsi Roosta randa. Kuigi ilma lubati märksa kargemat kui eelnenud päevadel, siis randa saabudes paistis selgest taevast ere päike ja tuul, küll veidi jahedam, puhus ainult õrnalt. Nii tõotas tulla järjekordne kaunis ja soe päev. ← Eelmine Avalike suhete õppepäev Ristil Järgmine → Koostöö noortega Tervisepäev rikastas vaimu, ihu ja hinge

Tervisepäev rikastas vaimu, ihu ja hinge

Lääne ringkonna spordigrupi juht Ivika Raudsepp kutsus naised 4. juunil tervisepäevale Noarootsi Roosta randa. Kuigi ilma lubati märksa kargemat kui eelnenud päevadel, siis randa saabudes paistis selgest taevast ere päike ja tuul, küll veidi jahedam, puhus ainult õrnalt. Nii tõotas tulla järjekordne kaunis ja soe päev.

Tervisepäev rikastas vaimu, ihu ja hinge
Lääne naiste merepääste õppus võib alata. Foto Aive Küünarpuu
Tervisepäev rikastas vaimu, ihu ja hinge
Sõprade abiga riidesse. Foto Aive Küünarpuu

Rannas ootas meid juba Haapsalu politseikordonis töötav Lääne ringkonna liige Küllike Sinisalu, kes on politseis  töötades läbinud merepääste alase kursuse ja nüüd plaanis meiega oma teadmisi jagada. Selleks oli ta kaasa võtnud mitmeid oma töös kasutatavaid vahendeid – spetsiaalsed rõivad, kanderaam, päästerõngas, nöörid jm. Üheskoos tassisime need vee piirile ja õppus võis alata. Igaüks tahtis proovida selga merepäästes kasutatavaid spetsiaalseid vorme. Kõigepealt käib sellisele vormile alla soe tumedast pehmest materjalist kombinesoon, mille peale tõmmatakse veekindel üleriie. Viimase selgaajamine on üksi pea võimatu - riie on raske ja tihkelt ümber kere, ka veekindlate lukkude kinnitõmbamine nõudis päris palju kätejõudu. Loomulikult õhina ja humoorikate kommentaaridega aitasid naised üksteisele need selga ning nii saime kõik proovida sellises „kostüümis“  ka vees olla. Igatahes väga mõnus ja 10 kraadises vees külm ei hakanud. Lisaks oli kostüümide küljes igasuguseid vidinaid, millede kohta Küllike lahkelt ja humoorikalt seletusi jagas. Eriti põnev oli vaadata, kuidas teatud nupule vajutades tuli „ise lahti“ ehk läks õhku  täis kostüümi (poolautomaatne päästevest) kaeluses olev nn. kollane „päästekrae“. Veel demonstreeris Küllike meile, kuidas käib abivajaja veest välja toomine ning selleks kasutatavaid vahendeid. Saime proovida ka päästerõnga õigesti vette viskamist, kuidas kanderaami kasutada ja palju muud.

Tervisepäev rikastas vaimu, ihu ja hinge
Raske õppustel, kerge lahingus. Foto Aive Küünarpuu
Tervisepäev rikastas vaimu, ihu ja hinge
Täies mundris. Foto Aive Küünarpuu

 

Pungil uutest teadmistest, tegime rannakohvikus väikese kehakinnituse tervislikest ampsudest, mis keegi kaasa võttis - juustu-puuvilja vardad, rohelised salatid ja maitseürdid, mitmevilja snäkid jm.

Tervisepäev rikastas vaimu, ihu ja hinge
Ikka lustiga läbi raskuste. Foto Aive Küünarpuu

Edasi jätkusid päeva seiklused temaatilises kohas – „Seikluspargis“ ikka. Seal pandi meile ümber rakmed turnimiseks kõrgustes ja tehti põhjalik instruktaa¾ nende kasutamise kohta. Järgneva paari tunni jooksul sai igaüks rohkem või vähem proovile panna oma akrobaadioskused. Lisaks nõuab ronimine „maa ja taeva“ vahel head tasakaalutunnetust, kätejõudu ja palju julgust ning tahet ennast ületada. See enda ületamine käis naiselikult käsikäes - kes rõõmsalt kilgates, kes muhedalt naeratades, koos naljakate, vahvate kommentaaridega olukorra kohta. Ja enamus turnijaist said kogeda, et ihu püsib ikka sama terve ja nooruslik kui vaim, vaatamata eluaastatele.

Tervisepäev rikastas vaimu, ihu ja hinge
Minek! Foto Aive Küünarpuu

Pärast suurt pingutust oli meeldiv seltsis veel tule ääres istuda ning üheskoos grillkala ja toorsalatit nautida. Lisaks veel arbuusi, rukkikama, tervislikku ampsu avokaadoga jm.

Koju minnes olime taas palju rikkamad kui päeva algul - meie hingeanumad olid täidetud paljudest positiivsetest elamustest, ihu toidetud tervislikust toidust ja vaim rikastunud uutest teadmistest.

Järgmine →
Koostöö noortega

FastLion CMS

Tervisepäev rikastas vaimu, ihu

Tervisepäev rikastas vaimu, ihu

Lääne naiste merepääste õppus võib alata Foto Aive Küünarpuu Sõprade abiga riidesse Lääne ringkonna spordigrupi juht Ivika Raudsepp kutsus naised 4. juunil tervisepäevale Noarootsi Roosta randa. Kuigi ilma lubati märksa kargemat kui eelnenud päevadel, siis randa saabudes paistis selgest taevast ere päike ja tuul, küll veidi jahedam, puhus ainult õrnalt. Nii tõotas tulla järjekordne kaunis ja soe päev.

Tervisepäev rikastas vaimu, ihu ja hinge

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse