Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartus kogunesid Naiskodukaitse taasasutajad Tartus kogunesid Naiskodukaitse taasasutajad Nädalavahetusel jätkas Naiskodukaitse oma 90. aastapäeva tähistamisega Tartus, kus toimus konverents organisatsiooni taasasutamise teemal. Foto: Birgit Vaarandi Foto: Birgit Vaarandi ← Eelmine Täna algab Sinilillekampaania Järgmine → Naiskodukaitse laskevõistluse esikoha noppis Alutaguse ringkond Tartus kogunesid Naiskodukaitse taasasutajad

Tartus kogunesid Naiskodukaitse taasasutajad

Leane Morits 19. aprillil 2017

Nädalavahetusel jätkas Naiskodukaitse oma 90. aastapäeva tähistamisega Tartus, kus toimus konverents organisatsiooni taasasutamise teemal.

Tartus kogunesid Naiskodukaitse taasasutajad
Naiskodukaitse raudvara. Vasakult Merle Kodu, Elle Vinni, Riina Kütt ja Dagmar Mattiisen. Foto: Kadri Paomees

Konverentsi  tervitussõnad lausus Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming. Talle järgnes Eesti Rahva Muuseumi direktor Tõnis Lukas, kelle mõtiskleva ettekande pealkiri oli "Iseseisvuse taastamine – läbimurre või lahtihüpe“. Mõtisklusest selgus, et tegu oli siiski läbimurdega.

 

Dagmar Mattiiseni (Naiskodukaitse esinaine  aastatel 1992–2006) mälestustel põhinev ettekanne "Suur pauk ja Naiskodukaitse tekkimine" tekitas nii mõnegi naerupahvaku saalis ja uskumatu peavangutuse – olid vast ikka ajad, praegu nii ei saaks…

Tartus kogunesid Naiskodukaitse taasasutajad
Mida on vaja? Foto: Kadri Paomees

Merle Kodu (taasasutaja ja esinaise asetäitja aastatel 1997–2003) jätkas sealt, kus Dagmari ettekanne pooleli jäi. Tema meenutas organisatsiooni suurenemise ja muutumise aegu teemal "Mõttekaaslastest organisatsiooniks".

 

Riina Kütt, kes pole mitte ainult Naiskodukaitse tegevliige aastast 1993, vaid esimeste oluliste alusdokumentide koostaja, jagas samuti oma mälestusi pildirohke ettekande abil, mis illustreerisid „Naiskodukaitse väljaõppe 12 kevadist hetke“.

 

 

Pärast lõunapausi istusid publiku ette Aive Kivioja Jõgevalt, Elle Vinni Alutaguselt, Tiina Leesik Läänest ja Triin Tõnsing Tartust, et omakorda Riina Küti modereerimisel jagada oma organisatsioonis oleku eredamaid hetki.

 

Konverentsi lõpus esitleti järjekordset Naiskodukaitse aastaraamatut, mis on ka tükike lähiajaloost, koostajaks-toimetajaks juba neljandat korda Leane Morits Tartust.

Tartus kogunesid Naiskodukaitse taasasutajad
"Naiskodukaitse raudvara eredamate hetkede kaleidoskoop". Foto: Eha Jakobson

Konverentsiga kaasnes pop-up näitus Naiskodukaitse esemetest Eesti Rahva Muuseumi fondides. Väljapaneku terviklikkuse huvides olid kaasatud ka mõned eksponaadid Palamuse muuseumist ja erakogudest ning selle koostas Leane Morits.

 

Pärast konverentsi oli kõikidel soovijatel võimalus külastada koos giidiga muuseumi, mida sajast osalejast pooled ka tegid.

 

Konverents täitis oma eesmärgi, süstides (lähi)ajaloohuvi ka mitte ajaloohuvilistesse ning andes võimaluse kokku saada meie organisatsiooni taasasutajatel erinevatest ringkondadest.

Tartus kogunesid Naiskodukaitse taasasutajad
Naiskodukaitse pop-up näitus Eesti Rahva Muuseumis. Foto: Birgit Vaarandi
Tartus kogunesid Naiskodukaitse taasasutajad
Foto: Birgit Vaarandi

FastLion CMS

Tartus kogunesid Naiskodukaitse taasasutajad

Tartus kogunesid Naiskodukaitse taasasutajad

Naiskodukaitse raudvara Vasakult Merle Kodu, Elle Vinni, Riina Kütt ja Dagmar Mattiisen Nädalavahetusel jätkas Naiskodukaitse oma 90. aastapäeva tähistamisega Tartus, kus toimus konverents organisatsiooni taasasutamise teemal.

Tartus kogunesid Naiskodukaitse taasasutajad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse