Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartu linn kutsus naiskodukaitsjad vaktsineerimiskeskusesse appi Tartu linn kutsus naiskodukaitsjad Täna avati Tartu linna, Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tartu Kiirabi koostöös Tartus vaktsineerimiskeskus, mille eesmärk on võimaldada kiirendatud korras elanikkonna vaktsineerimist. Vaktsineerimiskeskusesse asub vabatahtlikena appi 65 naiskodukaitsjat. Koostöö Kriisiabi ← Eelmine Eesti kohalike omavalitsuste juhid annavad veteranidele au Järgmine → Liitlased Saksamaalt osalesid Sinilillekampaania heategevuslikul oksjonil Tartu linn kutsus naiskodukaitsjad vaktsineerimiskeskusesse appi

Tartu linn kutsus naiskodukaitsjad vaktsineerimiskeskusesse appi

27. aprillil 2021

Täna avati Tartu linna, Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tartu Kiirabi koostöös Tartus vaktsineerimiskeskus, mille eesmärk on võimaldada kiirendatud korras elanikkonna vaktsineerimist. Vaktsineerimiskeskusesse asub vabatahtlikena appi 65 naiskodukaitsjat.

Vabatahtlike ülesanne on juhendada inimesi vaktsineerimiskeskuses liikumisel. Esialgu oodatakse vaktsineerima neid, kes on esimese doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud, kuuluvad riskirühma, on vanemad kui 65-aastased või kes sel aastal 65-aastaseks saavad. Sel perioodil on korraga abis neli vabatahtlikku, hiljem töökoormuse suurenedes kuni seitse inimest. Naiskodukaitsjatele lisaks on vabatahtlikke veel, kokku 130 inimest, kes teevad oma tööd 5-tunniste vahetuste kaupa.

 

Tartu linnapea Urmas Klaas väljendas heameelt, et vaktsineerimiskeskuse vabatahtlike hulgas on nii palju Naiskodukaitse Tartu ringkonna liikmeid. "Naiskodukaitse on olnud meie hea koostööpartner ka varem ja rõõm on näha, et nad on valmis appi tulema igas olukorras".

 

Naiskodukaitse Tartu ringkonna instruktor Leane Morits sõnas, et piisas vaid ühest üleskutsest ja graafikud täitusid kiirelt.  Naiskodukaitsjad olid erinevates tegevustes abis juba eelmise aasta eriolukorra ajal, toetades Politsei- ja Piirivalveametit, Terviseametit, Häirekeskust ja kohalikke omavalitsusi. Ka eriolukorra lõppedes ei lõpetanud kõik naiskodukaitsjad oma teenistust, vaid osad neist jätkasid haiglate ja Häirekeskuse toetamist 1247 telefoniliini teenindamisel. “On tore näha, et meie liikmete valmidus appi tulla ei ole raugenud,” lisas Morits.

Tartu linn kutsus naiskodukaitsjad vaktsineerimiskeskusesse appi
Naiskodukaitsjad koos Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Merle Liivakuga vaktsineerimiskeskuse avamisel (Foto: Monika Ristisaar)

Naiskodukaitse on Kaitseliidu naisorganisatsioon, mille eesmärgiks on naiste kaasamine riigikaitsesse ning laiemalt kogu ühiskonna turvalisemaks muutmisse. Naiskodukaitses on oma koha riigikaitses leidnud pea 2700 naist üle terve Eesti.

FastLion CMS

Tartu linn kutsus naiskodukaitsjad

Tartu linn kutsus naiskodukaitsjad

Vabatahtlike ülesanne on juhendada inimesi vaktsineerimiskeskuses liikumisel Esialgu oodatakse vaktsineerima neid, kes on esimese doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud, kuuluvad riskirühma, on vanemad kui 65-aastased või kes sel aastal 65-aastaseks saavad Täna avati Tartu linna, Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tartu Kiirabi koostöös Tartus vaktsineerimiskeskus, mille eesmärk on võimaldada kiirendatud korras elanikkonna vaktsineerimist. Vaktsineerimiskeskusesse asub vabatahtlikena appi 65 naiskodukaitsjat.

Tartu linn kutsus naiskodukaitsjad vaktsineerimiskeskusesse appi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse